Vlasec na ryby STROFT GTM

- Reklama -

V tomto článku nebudeme recenzovat žádnou novinku, která je hitem na rybářském trhu. Ne. Dneska si ukážeme legendární vlákno, které je mezi rybáři už dlouhou řadu let. Ale popularita tohoto navazovacího materiálu neklesá. Naopak. Díky prvotřídní kvalitě a velmi atraktivní ceně tento vlasec vyhledává velká část rybářů. Představujeme vám vlasec na ryby STROFT GTM.

O německých výrobcích se tvrdí, že patří k těm nejkvalitnějším na světě. Prvotřídní výrobní postupy, nejmodernější materiály a obrovská preciznost patří k hlavním pilířům úspěchu. A něco pravdy na tom bude. Pokud se totiž podíváme na vlákno STROFT GTM, které se vyrábí právě v Německu, pak musíme s výše uvedeným tvrzením souhlasit.

 

TOP vlastnosti vlasce STROFT GTM

Nabídka průměrů: Vlasec STROFT GTM je dodáván v celé řadě průměrů, takže nabídka německé společnosti pokrývá takřka všechny rybářské disciplíny. Přesto, na českém trhu se trochu hůře shánějí vlasce STROFT v silnějších průměrech. Na českém trhu toto vlákno obvykle seženete do průměru 0,40 mm, přičemž STROFT GTM se vyrábí například i v 0,60 mm průměru. STROFT GTM je taktéž dostupný v nejrůznějších metrážích (od 25 do 1000 metrů).

vlasec_nosnost

Tento vlasec je pravděpodobně nejvíce známý mezi milovníky feederu nebo plavané, kteří používají poněkud slabší průměry. Ale právě v této „kategorii“ je STROFT velice silný. Vlasec i v nízkém průměru dokáže vytáhnout velké ryby. Mezi kapraři toto německé vlákno už tolik známé není, což je velká škoda, poněvadž STROFT je opravdu vynikající. Jenže zdá se, že tento německý producent nedokáže konkurovat „dravé“ reklamě kaprařských firem, které taktéž nabízí vlákna nejrůznějších kvalit.

stroft

Poněkud „raritní“ jsou pak průměry od 0,04 do 0,10 mm, které v takové kvalitě nedodává prakticky žádná firma. Tyto velmi jemné vlasce jsou přitom až neuvěřitelně pevné a mnoho milovníků jemné rybařiny si nedokáže zimní rybařinu bez těchto vlasců vůbec představit.

Nosnost: Jak jsme si výše pověděli, STROFT GTM má vynikající nosnost i v nízkých průměrech. Proto toto vlákno milují rybáři, kteří chytají na feeder nebo plavanou. STROFT GTM dokáže i v malém průměru vytáhnout velkou rybu. Rybáři, kteří chytají větší ryby (kapry, cejny) na feeder jen málokdy dávají na cívku hrubší STROFT GTM než 0,18 mm. Toto vlákno opravdu vydrží hodně.

vlasec_stroft

Zajímavá je i pevnost v uzlu. Pokud rybář před finálním dotažením vlákno pořádně nasliní, pak dochází jen k minimálnímu poškození. Proto vlasec STROFT GTM praskne v uzlu jen výjimečně. Co se týče udávaných nosností, netřeba být nedůvěřivý. Oproti jiným společnostem jsou údaje udávané na cívkách opravdu spolehlivé a dá se jim věřit.

Odolnost: Vlasec na ryby STROFT GTM je velice vhodný pro chytání v blízkosti potopených nebo převislých překážek. Proč? Tento vlasec je totiž opravdu odolný proti nejrůznějším oděrům, které u některých vláken způsobují vážná poškození. A to platí i pro vlasce STROFT v nízkém průměru. Jistě, když řekneme, že německý vlasec STROFT je odolný, tak to neznamená, že vydrží všechno.

rybareni_vlasec

Přesto, jeho odolnost vůči nepříznivým „vnějším“ vlivům je v některých případech opravdu zajímavá. Například lov na plavanou nebo feeder v blízkosti potopených větví či zatopených trav je s tímto vláknem mnohem „bezpečnější“. Díky vysoké pevnosti je rybář schopen se opřít do prutu větší silou, aniž by riskoval přetržení vlasce. A vysoká odolnost tohoto vlákna pak slibuje, že se nepřetrhne hned při prvním kontaktu s potopenou překážkou. STROFT je v tomto excelentní.

Průtažnost: U vlasce STROFT GTM je velmi nízká. A to je dobře. Právě nízká průtažnost rybářům slibuje přesné a rychle zaseknutí háčků, a to i v tom případě, kdy nahazují do větší vzdáleností. Samozřejmě, nízkou průtažnost tohoto vlasce pravděpodobně nemůžeme srovnávat s pletenými šňůrami. Ovšem ve srovnání s jinými vlasci je toto vlákno opravdu velmi dobré.

vlasec

I proto tento vlasec s velkou oblibou používají i milovníci přívlače, například v zimě. Za nízkých teplot, kdy šňůra na navijáku již zamrzá, je STROFT GTM velmi obstojným náhradníkem. Tento vlasec dává rybářovi možnost zaseknout rybu i ve větší vzdálenosti, a to právě díky nízké průtažnosti. Pokud hledáte ideální vlasec na přívlač, pak je tady STROFT GTM. S tímhle vláknem budete spokojeni.

Neviditelnost: Vlasec STRFOT GTM je vyráběn v čiré „barvě“. A právě díky tomu je ve vodním prostředí jen těžko rozpoznatelný. Čirého vlákna si jen tak nějaká ryba nevšimne, protože se velmi dobře „ztrácí“ v okolním prostředí. Tato čirost tak může mít do jisté míry podíl na vyšším počtu záběrů. Nádherně čiré „zbarvení“ dává rybářovi velké šance například i při lovu v čisté vodě, ve které by zbarvené vlasce mohly jít vidět.

vlasec_rybareni

Pružnost: STROFT GTM není oproti jiným vlascům tuhý. Toto vlákno tak velmi dobře kopíruje i nerovnosti na dně. Což opět může mít roli v tom, že ryba nerozpozná zradu. Poddajnost vlasce pak hraje roli i v tom, že se na něm rychle nevytvoří tzv. „paměť“. O co jde? Paměť vlasce je to, že se na něm například tvoří obloučky, protože vlákno je „zdeformované“ z cívky – „pamatuje“ si její tvar. Tohle negativum ale STROFT nemá. V tomto je tento vlasec opravdu perfektní. Právě „paměť“ hodně komplikuje samotné rybaření. Téměř nulovou „paměť“ pak rybáři ocení hlavně při nahazování (nedochází k velkému tření).

 

Suma sumárum: STROFT je legenda!

Vlasec na ryby STROFT GTM je na rybářském trhu už dlouhá léta. Tohle vlákno je ale pořád populární. A asi ještě dlouho bude. Německý vlasec je prostě zárukou naprosté TOP kvality, přičemž za něj nedáte tučnou sumu peněz. Vysoká nosnost, odolnost, nízká průtažnost a další vlastnosti dělají z tohoto vlasce parádní výrobek, který musíme doporučit. Ať už se vydáte na jakoukoliv „rybařinu“, je to jedno – tenhle vlasec byste měli mít navinutý!

stroft_gtm

A jaké máte zkušenosti se STROFT GTM vy?

Redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Chytám pouze dravce a Stroft ve 0,14 mm se mi velmi osvědčil při lovu pstruhů v oblastech s vázkami, opravdu tento vlasec víc vydrží a se vším uvedeným souhlasím

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -