DomůNovinkyRekordní rok: ČRS prodal skoro 62 000 celosvazových povolenek na ryby

Rekordní rok: ČRS prodal skoro 62 000 celosvazových povolenek na ryby

- Reklama -

Vedení rybářů oznámilo, že v loňském roce Český rybářský svaz prodal rekordní množství celosvazových povolenek. A to jak na mimopstruhové revíry, tak i pstruhové vody.

Ilustrační foto: InRybar.cz, grafy: Český rybářský svaz

Český rybářský svaz má důvod k radosti. Po nedávném oznámení, že v řadách rybářů přibylo skoro 2000 nových členů, přišlo vedení rybářů s dalšími pozitivními daty. Z nich vyplývá, že zájem o celosvazové povolenky mezi rybáři roste.

 

Rekordní zájem o celosvazové povolenky

Český rybářský svaz zveřejnil na webu data, která reflektují zvyšující se oblibu celosvazových povolenek. Vedení rybářů uvedlo, že rok 2022 byl z tohoto pohledu skutečně rekordní! Rybáři si totiž zakoupili 61 914 celosvazových povolenek na mimopstruhové revíry.

Zvýšený zájem ale rybáři zaznamenali také na pstruhových vodách. Právě tady si totiž rybáři pořídili 2901 celosvazových pstruhových povolenek.

„Statistiky prodeje celosvazových povolenek za poslední roky signalizují, že naši rybáři stále více směřují k celosvazovému rybolovu, který je za stávajících podmínek velmi výhodný,“ uvedl tiskový mluvčí Českého rybářského svazu Lukáš Mareš.

Celosvazové povolenky jsou unikátním „produktem“. Je třeba si uvědomit, že držitelům otevírá neuvěřitelné možnosti rybolovu. Rybáři, kteří vlastní celosvazové mimopstruhové povolenky, mohou chytat na skoro 1000 revírech o celkové výměře přesahující 32 000 hektarů.

Co se týče rybářů, kteří mají v kapse celosvazovou pstruhovou povolenku, tak ti mohou rybařit na 460 revírech, které mají délku 6300 kilometrů. „Český rybářský svaz dlouhodobě usiluje o zachování celosvazového rybolovu, který patří ve světě mezi unikáty,“ zní z ČRS.

 

Celosvazové povolenky v roce 2023 zdražily

Celosvazové povolenky v roce 2023 zdražily. Ještě v loňské sezóně celosvazové povolenka na mimopstruhové vody pro dospělé rybáře stála 2550 korun. Letos za ní rybáři zaplatí 2950 korun.

Ještě výrazněji pak zdražily pstruhové celosvazové povolenky pro dospělé rybáře, kdy v loňské sezóně stály 2650 korun. Nyní za ně dospělí rybáři zaplatí 3150 korun. Rozdíl je tak v tomto případě o 100 korun větší. 

Jak se vlastně stanovuje cena celosvazové povolenky? To probíhá podle Statutu celosvazového rybolovu, na kterém se územní svazy s Radou ČRS dohodly.

„Statut celosvazového rybolovu mimo jiné upravuje i výpočet ceny celosvazové povolenky, jejíž hodnota je odvozena od ceny územních povolenek jednotlivých ÚS a je pevně stanovena ve výši 1,8násobku jejich průměrné ceny pro daný rok,“ vysvětluje za ČRS Lukáš Mareš.

 

ČRS se po zdražení sníženého zájmu nebojí

Už na podzim 2022 jsme se Českého rybářského svazu dotazovali, zdali se neobává sníženého zájmu po citelném zdražení celosvazových povolenek. Tehdy tiskový mluvčí Lukáš Mareš pro magazín InRybar.cz řekl:

„V rámci prodeje celosvazových povolenek nepředpokládáme výrazné snížení zájmu našich členů o tento typ povolenky.“ Hlavním argumentem byl právě největší benefit celosvazových povolenek – tedy možnost rybaření na obrovské ploše jak mimopstruhových, tak pstruhových vod (záleží na typu povolenky).

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Zajímavé číslo. Ale spíše by byla namístě otázka kolik těch rybářů bylo i řádně proškoleno. U vody to totiž moc nevypadá, že by byli nějak extra proškoleni. Ale na obranu vydávající povolenky, je to jen o lidech a tak když to někdo nebude chtít dodržovat, tak může být proškolen jakýmkoliv způsobem a bude to stejně k ničemu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -