DomůNovinkyŘidič sjel s autem do řeky, protože si spletl pedály. Zachránil ho...

Řidič sjel s autem do řeky, protože si spletl pedály. Zachránil ho rybář

- Reklama -

Šílený zážitek prožil 62letý muž v městečku Kirchdorf am Inn. Řidič si spletl pedály v autě, kvůli čemuž skončil v řece. Ze studené vody ho vytáhl hrdinný rybář, kterého přivolaly dvě ženy na pomoc. 

O incidentu v Horních Rakousích informoval zpravodajský portál RTL.de. Právě ten uvedl, že muž si spletl pedály v autě u řeky Inn u rakouského města Kirchdorf am Inn. Ve chvíli omylu tak auto rychle „vystřelilo“, takže řidič nestihl zareagovat. A nakonec skončil ve vodě.

 

Pro muže skočil statečný rybář

Auto po sjetí do vody se začalo okamžitě potápět ke dnu. Navíc ho unášel proud, který vozidlo odnesl asi 30 metrů od místa nehody. I přesto se ale z potápějícího auta dokázal řidič dostat. Jenže! V řece byla proklatě studená voda, která měla pouhých 11 stupňů Celsia.

Muž, který se dokázal z havarovaného auta dostat, plaval po zádech po hladině studené řeky. Naštěstí ale měl ještě dostatek síly volat o pomoc. Muže ve studené vodě uslyšely dvě chodkyně, které okamžitě začaly hledat pomoc.  

Nakonec narazily na 43letého rybáře, který na nic nečekal a vydal se za mužem do studené řeky. Spolu s dalšími lidmi pak rybář dostal muže do bezpečí na břeh. Ten byl po pobytu ve studené vodě podchlazený, ovšem i přesto odmítl převoz do nemocnice.

Havarované vozidlo se nakonec potopilo do řeky. S potopeným autem si ale poradili hasiči, kteří ho vytáhli na břeh. Na záběry ze zásahu se můžete podívat v přiloženém videu výše. 

 

Hrdinní rybáři jsou i v Česku

Podobný typ záchrany člověka z potopeného auta byl v minulosti k vidění i v České republice. V roce 2021 třeba jeden rybář skočil pro řidičku z ciziny, která neukočírovala svůj vůz na Vyškovsku. Ta tak nakonec s autem skončila v rybníku.

A právě za ní skočil rybář, který rybařil nedaleko. I v tomto případě naštěstí všechno dopadlo dobře, protože rybář dokázal ženu dostat z vody do bezpečí na souši. Dechová zkouška na místě nehody pak ukázala, že řidička před jízdou nepožila žádný alkohol.

Zdroj: RTL.de, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -