DomůNovinkyRyba v hodnotě 137 miliónů korun. Rybáři na závodech chytili cennou rybu

Ryba v hodnotě 137 miliónů korun. Rybáři na závodech chytili cennou rybu

- Reklama -

Neuvěřitelný balík peněz vyhráli rybáři na věhlasném rybářském závodu na východním pobřeží Spojených států amerických. Právě tady se totiž jednomu lovci povedlo ulovit super cenného marlína.

Město Ocean City v Marylandu je každý srpen středobodem dění v rybářském světě. Právě tady se totiž koná velmi populární rybářská akce White Marlin Open, kde rybáři mohou vyhrát obrovský balík peněz. A letošní 50. ročník byl opravdu speciální! Vítěz si totiž odnesl největší finanční obnos v historii.

 

Marlín o hmotnosti 290 kilo neměl konkurenci

Když se mluví o rybářském štěstí, pak se mnoha rybářům vybaví moment, kdy někdo vytáhne obrovskou rybu. Ovšem asi nikdo na světě neměl takové štěstí jako rybář John Ols, který se zúčastnil zmíněného závodu White Marlin Open, na kterém letos lovilo 357 týmů. Na tomto závodě John rybařil z lodě Floor Real.

A danému lovci během rybářského závodu přálo neuvěřitelné štěstí. Rybářovi se totiž povedlo přelstít obrovského marlína modrého, který vážil neskutečných 290 kilogramů (640 liber). Když rybářská posádka zamířila zpátky do Ocean City, tak všem přítomným bylo jasné, že právě tahle ryba zaútočí na prvenství.

To se později potvrdilo! Rybáři sice během 50. ročníku prestižního rybářského závodu nachytali 551 marlínů bílých a 46 marlínů modrých, ovšem žádná ryba nebyla tak velká, aby se kvalifikovala. Rybář John Ols tak se svým úlovkem bral vítězství ve „všech kategoriích“, díky čemuž shrábl většinu peněžních cen.

 

Loňský rekord padl

Výsledná výhra? John Ols díky úlovku obrovského marlína modrého získal 6,2 miliónů dolarů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu neuvěřitelných 137 000 000 korun! „Ukázalo se, že je to jediný kvalifikovaný marlín, a proto vyhrává většinu peněz za bílého i modrého marlína,“ citoval organizátory závodu rybářský magazín OutdoorLife.

Pořadatelé závodu pak fotografii posádky s ulovenou rybou zveřejnili na sociálních sítích, ke které přidali výstižný popisek: „Světový rekord 6,2 miliónů dolarů ulovený na palubě lodi Floor Reel!“ Není proto divu, že fotka nasbírala přes 36 000 lajků a 9400 sdílení.

John Ols tak překonal jen rok starý rekord, kdy největší výhru za ulovenou rybu na závodě White Marlin Open získal Jeremy Duffie. Tomu se vloni povedlo chytit cenného marlína bílého (pozn. redakce: jiný, lépe hodnocený, druh oproti letošnímu vítězi) o váze 35 kilogramů. Ti si tak odnesli výhru ve výši 4,5 miliónů dolarů (tehdy cca 108 000 000 korun).

„Vyhrát může každý. Měli jsme už vítěze, kteří byli naprostými amatéry, několikrát vyhráli kluci se svým prvním uloveným marlínem,“ řekl před rokem ředitel turnaje Jim Motsko. Takhle nějak si představujeme ten legendární americký sen…

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -