DomůNovinkyRybář ulovil 6kilogramového koi kapra s pomocí luku a šípu. Jde o nový...

Rybář ulovil 6kilogramového koi kapra s pomocí luku a šípu. Jde o nový rekord

- Reklama -

Rybář z Alabamy Ben Melvin se vydal na rodinný výlet k tamní řece. S sebou si vzal i jeho luk, se kterým loví ryby. V ten den se mu podařilo ulovit rekordního koi kapra, který vážil 6 kilogramů. 

Foto: BAA

Ne ve všech zemích světa je kaprům věnována taková péče jako například v Evropě. Důkazem jsou například některé státy ve Spojených státech Amerických, kde se mohou tyto ryby lovit dokonce s pomocí luků se šípy. Právě v těchto oblastech je kapr považován za invazní rybí druh.

VIDEO: Jak vypadá lov ryb s pomocí luku a šípu? Vše je ukázáno v tomto videu

 

Obrovský koi kapr o váze 6 kilogramů

Jedním takovým místem je i americká Alabama. Právě tímto státem na jihu Spojených států Amerických protéká řeka Mulberry, na kterou se rybář Ben Melvin s jeho rodinou vydal. Bylo to u města Hanceville. A s sebou si vzal zmíněný „rybářský luk“.

Americký rybář má s tímto lovem bohaté zkušenosti, protože luk si bere alespoň jednou týdně k vodě. V ten den na hladině uviděl jasně oranžový obrys ryby, okolo kterého se „motali“ další koi kapři.

Rybář řekl, že ihned věděl, o jaký rybí druh jde. „Vypadal jako blížící se požární hydrant,“ řekl o velkém koi kaprovi lovec. Pak vystřelil šíp do vody. Ulovený koi kapr vážil lehce přes 6 kilogramů. A právě tato ryba se stala nový rekordem ve státu Alabama, která byla ulovena s pomocí luku a šípu. Rybář tak byl zapsán do knihy rekordů organizace Bowfishing Association of America (BAA).

 

Ne všude jsou kapři v Americe nevítaní

Koi kapři jsou dobře známé rybí druhy u vše milovníků okrasných jezírek a zahradních nádrží. Právě tady jsou tyto výrazné ryby nejčastěji k vidění. Ovšem právě odtud se dostanou do volné přírody. V Alabamě sice tito barevní kapři nepředstavují nikterak zvlášť vážné riziko, přesto je jejich vypouštění do volné vody zakázáno, a jsou považování za invazní druhy.

Hodně evropských rybářů je přesvědčeno o tom, že všude ve Spojených státech Amerických jsou kapři považování za invazní druh ryby. Ale je třeba si uvědomit, že tento stát není malý. A v některých amerických státech je chování ke kaprům podobné, jak ho známe z Evropy.

Příkladem je východoamerický Connecticut. Tady ve stejnojmenné řece žije početná populace nádherných kaprů. Na této lokalitě platí omezení, která známe z Evropy. Rybáři na řece Connecticut si mohou ponechat maximálně 1 kapra, který nepřesáhne 66 centimetrů délky. Ovšem, i tady řádí pytláci, o kterých jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Nevím proč navadite rybáře porušovat nás rybářský rád. Je zakázáno ryby lovit prostředky otravný i omamnymi jakož i střílet ryby….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -