DomůNovinkyRybář vydělal 1 280 000 korun. Chodil chytat ryby, které požírají lososy

Rybář vydělal 1 280 000 korun. Chodil chytat ryby, které požírají lososy

- Reklama -

Hodně cenný úlovek nachytal jeden americký rybář v řece Columbii na severozápadě Spojených států. Právě tady žije ryba, za kterou rybáři dostávají peněžní odměnu. A jeden rybář za tyto ryby dostal v přepočtu okolo 1 280 000 korun.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Takovou práci by bral asi každý rybář! V americkém státě Washington, který leží na severozápadě Spojených států Amerických, protékají řeky Columbia a Snake. Jenže! Právě v těchto řekách žijí ryby, které se anglicky jmenují northern pikeminnow. Tato ryba svým vzhledem – zjednodušeně řečeno – kombinuje bolena, parmu, možná i jelce.

Američtí rybáři ale z této ryby nejsou moc nadšení. Proč? Protože právě tato ryba má negativní vliv na populaci tamních lososů a pstruhů. Například úřad Washington Department od Fish and Wildlife uvádí, že tyto ryby zlikvidují milióny lososů a pstruhů duhových. A proto například organizace Bonneville Power Administration vyplácí za ulovené ryby zmíněného druhu finanční odměnu.

VIDEO: Jak vypadá northern pikeminnow za kterou rybáři dostávají peníze? 

 

Za tisíce ryb okolo 1 280 000 korun

Této příležitosti se chytil jeden americký rybář, který v dané oblasti rybařil. A právě jemu se během léta 2021 povedlo ulovit 7185 těchto ryb, za které dostal 61 000 dolarů, napsal web Field&Stream. To v přepočtu podle aktuálního kurzu činí více jak 1 280 000 korun. To už je hodně slušný balík peněz! Rybář chtěl zůstat v anonymitě. Zajímavostí je, že jeho manželka chytila dalších 1700 ryb.

Kolik rybáři za ulovené ryby dostali? To záleželo na několika faktorech, třeba na množství ulovených ryb a jejich délce – odměna se pohybovala od 5 do 8 dolarů za rybu (106 až 170 korun). Zajímavostí je, že pořádný balík peněz pak rybáři dostali za „označenou“ rybu, která měla hodnotu až 500 dolarů. Rybářský rekordman z loňského roku takto označených ryb chytil hned 7.

Dobrou zprávou pro všechny rybáře je potom to, že peněžní odměna bude v letošní sezóně ještě štědřejší. Sezóna v roce 2022 bude trvat od 1. května do 30. září. Přihlášení je naprosto jednoduché: Stačí se registrovat na jedné z kontrolních stanic na řece Columbia nebo Snake. Počet ulovených ryb, za které rybář dostane odměnu, není omezen.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den.Tento článek mě velice zaujal.Mohli by jste mi prosím říci podrobnější informace o tomuto výdělku,pokud je to teda reálné,tak bych šel do toho.Rád bych zjistil, třeba kde se ubytovat v jaké oblasti a kolik to tak celkově všechno stojí.Kdyby měl někdo z Česka,nebo Slovenska s tímto zkušenost,tak budu rád za jaké koliv informace.Děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -