DomůNovinkyRybáři natočili agresivního sumce, který zaútočil na 10kilogramového kapra

Rybáři natočili agresivního sumce, který zaútočil na 10kilogramového kapra

- Reklama -

Hladoví sumci se nezastaví před ničím! Často se tak stává, že si troufnou třeba i na velkého kapra. A někdy to končí špatně jak pro samotnou kořist, tak ale i predátora, který se může udávit.

Těch případů, kdy rybáři na břehu našli mrtvého sumce, který měl v chřtánu zaseknutou kořist, bychom našli mnoho. Občas ale v takový moment má rybí predátor štěstí, protože poblíž jsou rybáři, kteří mu pomůžou…

 

Sumec se málem zadusil velkým kaprem

Velké štěstí měl i sumec na španělském veletoku Ebro, kterému v tlamě uvízl trofejní kapr šupináč. Maďarští rybáři tento moment nahráli na video, kdy se za sumcem vydali, protože ho viděli plavat na hladině.

Bez váhání se rozhodli velkému sumci zachránit život. Když totiž k vousatému predátorovi připluli blíže, okamžitě poznali, že je sumec ještě naživu. Nebylo na co čekat! A proto se rozhodli ihned konat.

„Sumec plaval na hladině břichem nahoru v polomrtvém stavu, když jsme ho spatřili. Tibor, který je průvodcem na řece Ebru, ho na motorovém člunu vytáhl na břeh. V tlamě měl sumec asi desetikilového kapra. Po jeho vytažení z tlamy sumec velmi pomalu odplaval,“ napsal maďarský rybář Zoltán Virágh v komentáři k dechberoucímu videu.

 

Jiný sumec se málem zadusil nutrií

Podobný okamžik prožili i čeští sumcaři z týmu Big One Cat, kteří si na jedné lokalitě ve Francii všimli bílého „objektu“ na hladině. Když rybáři připlavali blíže, tak zjistili, že jde o nafouknutého sumce. Celou situaci rybáři natočili na video, které se později stalo hitem rybářského internetu.

Ve chvíli, kdy se rybáři podívali do obrovského tlamy sumce, tak uviděli hlavu nutrie. Tu chtěl sumec sežrat, ale „přepočítal“ se. Jeho život tak byl v ohrožení! Ani čeští sumcaři neváhali, takže kořist ze sumce vytáhli ven.

Rychlým konáním tak kapitálnímu dravci zachránili život. Než velkého sumce pustili zpátky na svobodu, tak ho čeští sumcaři ještě změřili. Délka zachráněné ryby? Úctyhodných 215 centimetrů! Tak snad tenhle sumec ještě povyrostl.

Zdroj: Pecaverzum.hu, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -