Domů Novinky Rybáři „přišli“ o svazový rybník: Vlastník neobnovil smlouvu! Kde skončily ryby?

Rybáři „přišli“ o svazový rybník: Vlastník neobnovil smlouvu! Kde skončily ryby?

- Reklama -

Západočeský územní svaz informoval rybářskou veřejnost o tom, že na rybníku Drahota nelze od poloviny letošního dubna rybařit na svazové povolenky. Důvodem je, že tento svazový revír zrušil Krajský úřad Plzeňského kraje. Ke zrušení revíru došlo na základě žádosti vlastníka rybníku, který neobnovil pachtovní smlouvu. Rybáři tak ryby z rybníku vylovili a odvezli je jinam…

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Západočeský územní svaz

O zrušení revíru Drahota informovali západočeští rybáři na svém webu. Ti potvrdili, že Krajský úřad Plzeňského kraje zrušil tento svazový revír, a že organizaci Šťáhlavy byl odejmut výkon rybářského práva na této lokalitě.

VÝPRODEJ: Brutální sleva na sady hlásičů FLAJZAR! Poslední kusy! 

„Dnem 15. 4. 2021 byl zrušen rozhodnutím Krajského úřadu Plzeňského kraje rybářský revír 04 431 124 Drahota, který tvoří rybník Drahota v k. ú. Nové Mitrovice. Zároveň byl místní organizaci ČRS Šťáhlavy odejmut výkon rybářského práva na tomto rybářském revíru. Na rybníku Drahota tak již neplatí povolenky ČRS!“ uvedl Západočeský územní svaz.

Proč došlo ke zrušení tohoto revíru? Podle Západočeského územního svazu vlastník rybníku neobnovil pachtovní smlouvu. „Rybářský revír 04 431 124 Drahota byl zrušen na žádost vlastníka rybníka, z důvodu skončení platnosti pachtovní smlouvy místní organizaci ČRS Šťáhlavy a neobnovení této smlouvy ze strany vlastníka rybníka,“ vysvětlují západočeští rybáři.

A jak to dopadlo se svazovými rybami z tohoto dnes již bývalého revíru? Rybáři je vylovili a odvezli do jiné lokality. „V současné době je již rybník Drahota sloven. Rybí obsádka z tohoto rybníka byla vysazena do rybářského revíru 431 072 Úslava 2,“ informuje Západočeský územní svaz.

 

Křehké vztahy mezi rybáři a vlastníky

Hned na začátek: Netvrdíme, že revír Drahota byl zrušen kvůli nepořádku. Ovšem! Právě kvůli nepořádku hrozí na jiných lokalitách zrušení revírů. Na to například v minulosti upozorňoval jednatel Moravskoslezského územního svazu Rostislav Trybuček.

„Stěžují si majitelé vodních děl, kteří nám plochy pronajímají za účelem výkonu rybářského práva. Výtky jako nepořádek nebo porušování zákazu vjezdu jsou ty nejstěžejnější,“ řekl v únoru 2021 moravskoslezský jednatel pro magazín InRybar.cz.

VÝPRODEJ: Brutální sleva na sady hlásičů FLAJZAR! Poslední kusy! 

Pokud jsou v rybářských řadách pořád lidé, kteří nechápou vážnost situace, pak by si měli uvědomit, že rybáři mohou o revír i přijít. „Nejhorší represí je ztráta revíru,“ připustil jednatel Moravskoslezského územního svazu.

VÍCE INFO: Ztratí rybáři oblíbené revíry? Nepořádek od rybářů působí komplikace!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Buďte rádi že to aspoň slovili. Sudkov spadající pod MO Šumperk a pod Moravu a Slezsko nikdo neslovil a ryby zůstaly na business novému majiteli. A na písemný dotaz na Mo Šumperk jak bylo vyrovnáno nikdo ani neodpověděl. Celkově mi přijde že organizačně je Moravskoslezský svaz nejhorší!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -