DomůNovinkySpravedlivé tresty pro nepoctivé rybáře se blíží! ČRS připravuje zásadní řešení!

Spravedlivé tresty pro nepoctivé rybáře se blíží! ČRS připravuje zásadní řešení!

- Reklama -

Jednotný sazebník kárných opatření. Takto se jmenuje „postrach“ pro všechny nepoctivé rybáře! Vedení rybářů pokračuje v diskusi o tomto nástroji, který by měl vymýtit problematiku rozdílných trestů napříč Českým rybářským svazem. Na pracovním stole už leží návrh tohoto sazebníku. Pokud se na zpracovaném materiálu vedení shodne, pak bude platit pro všechny rybářské organizace v ČRS.

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: archiv InRybar.cz 

O jednotném sazebníku kárných opatření se intenzivně diskutuje v nejvyšších patrech Českého rybářského svazu. Členové Republikové rady měli možnost si prostudovat návrh, který zpracovala pracovní skupina složená ze zástupců územních svazů. Stanovisko k tomuto sazebníku pak dá i právní komise.

VÝPRODEJ: Brutální sleva na sady hlásičů FLAJZAR! Poslední kusy! 

„Pokračuje plošná diskuse o podobě jednotného závazného sazebníku kárných opatření za porušení pravidel výkonu rybářského práva. Členům Republikové rady ČRS byl v předstihu zaslán materiál zpracovaný zástupci všech územních svazů v rámci společné pracovní skupiny. K tomuto dokumentu rovněž poskytne stanovisko právní komise,“ uvedl Český rybářský svaz.

Tento jednotný sazebník kárných opatření by měl výrazně narovnat podobu trestů pro nepoctivé rybáře napříč Českým rybářským svazem. Už by se tak nestávalo, že rybář z „organizace A“ dostal za stejný prohřešek jiný trest než rybář z „organizace B“. Pokud vedení tento sazebník schválí, bude platit pro všechny organizace v ČRS.

„V případě nalezení konsenzu nad podobou jednotného sazebníku bude následně schválen Republikovou radou ČRS jako součást Jednacího řádu ČRS a bude tak závazný pro všechny organizační složky ČRS,“ zdůrazňuje vedení rybářů.

 

Jak to vypadá s Rybářským informačním systémem?

„Dne 2. dubna 2021 byla ukončena lhůta pro podání nabídek na Rybářský informační systém (RIS) a přidruženou mobilní aplikaci. Výběrová řízení jsou vzhledem k možnosti částečného financování z Operačního programu Rybářství vedena dle pravidel Zákona o zadávání veřejných zakázek i příslušného operačního programu a jsou administrována advokátní kanceláří. Přijaté nabídky budou posouzeny nezávislými komisemi, složenými ze zástupců advokátní kanceláře a územních svazů z pohledu splnění kvalifikačních kritérií a následně z pohledu hodnotících parametrů. O výsledcích budeme rybářskou veřejnost informovat,“ informuje Český rybářský svaz.

VÝPRODEJ: Brutální sleva na sady hlásičů FLAJZAR! Poslední kusy! 

„Zároveň pokračují další činnosti, spojené s procesem tvorby RIS – probíhá poptávkové řízení na výběr zpracovatele „Analýzy procesů správy, zpracování a nakládání s osobními údaji pro potřeby vývoje a provozu IS RIS, organizační a technická opatření při zpracování ochrany osobních údajů, legislativní oprávnění užívání osobních údajů“, pokračuje dokumentová analýza napříč územními svazy a v přípravě je rovněž výběrové řízení na projektový dohled investora nad procesem tvorby RIS,“ dodalo vedení Českého rybářského svazu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

  1. Než se rozhoupou bude konec roku pak to utichne a nebo se neshodnou na finální podobě paragrafu či závaznych pravidlech takže nula od nuly pojde.

  2. To je jen dobře-uš aby to bylo..A hlavně Tvrdší Tresty za vědomé chytání v zakázanym pásmu!!!-zákaz třeba na dva roky!!protože on jde na prestupkovou komisi zaplatí pokutu,která je směšná a pokračuje vtom dál….

  3. A těch pytlaků z ciziny je tu také hodně a nikdo s tim nic nedělá!!!Proto bych rybářskou stráž udělal jako povolání a dobře bych je zaplatil…ale museli by obcházet reviry…A ne to mít v prdeli

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -