DomůNovinkyRybáři zakázali lov ryb na oblíbeném revíru na Moravě. Kvůli rekonstrukci

Rybáři zakázali lov ryb na oblíbeném revíru na Moravě. Kvůli rekonstrukci

- Reklama -

Na oblíbeném revíru Košiče v Chlebovicích u Frýdku-Místku platí zákaz rybaření kvůli rekonstrukci přelivu. Rybáři tak aktuálně nemohou na nádrži rybařit. Omezení pro rybáře bude platit do odvolání. 

O zavedení zákazu lovu ryb na nádrži Košice nedaleko Frýdku-Místku informoval Moravskoslezský územní svaz na sociálních sítích. Právě tady rybáři uvedli, že na revíru se nesmí rybařit do odvolání. Důvodem je rekonstrukce přelivu, kvůli které se v nádrži snížila hladina.

Zákazová cedule na nádrži Košice u Frýdku-Místku

 

Voda v nádrži výrazně klesla

Na březích zmíněné nádrže se objevily zákazové cedule, které informují rybáře o tom, že na revíru není možné aktuálně rybařit. To, že na Košicích aktuálně probíhá rekonstrukce, prozrazuje i snížená hladina.

Snížení hladiny je nejvíce patrné v zátoce…
…a poté u přítoku do revíru

Úbytek vody je patrný zejména v mělčích partiích nádrže u přítoku, ale také v „zátoce“. Rybáři sice aktuálně nemohou na revíru rybařit, ovšem mají jedinečnou možnost si prohlédnout skladbu dna v určitých místech nádrže.

Rybáři, kteří na revír jezdí, se nemusí obávat toho, že by se ryby z revíru stěhovaly do jiných lokalit. Jednatel Moravskoslezského územního svazu Rostislav Trybuček redakci InRybar.cz potvrdil, že k výlovu ryb nedojde.

 

Rybáři zákazem chrání nahromaděné ryby

Důvodem zákazu rybolovu na Košicích je pochopitelně také to, že kvůli výraznému úbytku vody v nádrži se zmenšil životní prostor ryb. Proto se rybáři rozhodli obsádku chránit před „drancováním“ zmíněným opatřením.

Ke snížení hladiny došlo kvůli opravám na bezpečnostním přelivu
Zákaz rybaření na nádrži Košice bude platit do odvolání

Nádrž Košice je podrevírem číslo 2 revíru Ondřejnice 1 A (471 089). Jedná se o 4hektarovou vodní plochu, která je ale oblíbeným revírem na frýdecko-místecku. A to jednak díky klidnému prostředí, ale zároveň díky přijatelné dojezdové vzdálenosti z města. Na nádrži hospodaří ČRS MO Stará Ves nad Ondřejnicí.

Zdroj: Moravskoslezský ÚS, foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Chlapci my děkujeme vám…a rád bych podotkl že jste výjimečni… Dáváte a my dáváme do Moravy vše..děkuji vam

  2. U nás na Moravě 5 se to nestane. Díky všem porybným a všem dobrým rybářům. Zvlášť na našem revíru ..díky Jirko

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -