DomůNovinkyRybářovi zabavili člun za více jak 2 milióny korun. Podváděl na závodech

Rybářovi zabavili člun za více jak 2 milióny korun. Podváděl na závodech

- Reklama -

Při loňských rybářských závodech na severovýchodě Spojených států organizátor přistihl dva závodníky, kteří podváděli. Kvůli tomu teď přišli o rybářské licence na 3 roky, ale také rybářský člun. 

O zabavení hodnotného rybářského člunu informoval zpravodajský portál BBC. V loňském roce na podzim Jacob Runyan a Chase Cominsky se pokusili o rybářský podvod, kdy do ulovených ryb nacpali olovo a rybí filety. Co bylo důvodem? Právě takhle měly být ulovené ryby těžší, což závodníkům mělo pomoci k hodnotné výhře.

 

Závodníci by si odnesli přes balík peněz

A nešlo o malé peníze! Rybářské závody na Erijském jezeře na severovýchodě Spojených států amerických slibovaly vítězům pořádně tučný šek. Rybáři by si pak podle BBC odnesli 28 000 dolarů, což je podle dnešního kurzu přes 600 000 korun.

Ovšem právě při vážení si organizátor akce všiml toho, že ryby jsou podivně těžké. Když ryby rozřízl, nestačil se divit. V útrobách ulovených ryb našel zátěže a rybí filety. Rázem se strhla mela, při které ostatní závodníci na podvodníky agresivně křičeli.

Zpravodajský portál BBC teď přinesl informaci, že kvůli tomuto podvodu rybářská dvojice má pozastavené na 3 roky rybářské licence. Dále pak Cominsky přišel o rybářský člun v hodnotě 100 000 dolarů, což aktuálně činí více jak 2 150 000 korun.

 

V květnu soud vynese rozsudek

A to nemusí být konečný trest! Finální verdikt od soudu pro dvojicí rybářů padne 11. května. Při něm se podvodníci dozví svůj konečný trest. Web BBC uvedl, že se očekává, že žalobci doporučí 6měsíční podmínku.

Přitom dříve se mluvilo až o 3letém vězení a pokutě až 7500 dolarů. „Všechny trestné činy beru velmi vážně a domnívám se, že to, co se tito dva jedinci pokusili udělat, bylo nejen nečestné, ale také trestné,“ řekl loni na podzim prokurátor Michael C. O´Malley.

Zdroj: BBC News, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -