DomůRybářské radyRybaření v zahraničíFrance Fishing Adventure: Evropské rybářské safari

France Fishing Adventure: Evropské rybářské safari

- Reklama -

Ahoj přátelé, kamarádi, rybáři a dobrodruzi. Prostě vy všichni, kteří toužíte alespoň jednou v životě zažít na vlastní kůži to, co já, když jsem se dva roky toulal po francouzských řekách a jezerech, kde jsem si vychutnával opravdové rybářské safari. Safari spojené s pobytem v divoké a panenské přírodě, při kterém si sáhnete až na dno svých sil. Safari, na kterém objevíte kouzlo Francie a na které nikdy nezapomenete, protože na jeho konci na vás, jako třešnička na dortu, čeká vysněný životní úlovek. A právě pro ty z vás, kteří po takových zážitcích toužíte, je tady France Fishing Adventure, společnost, která vám tohle všechno nabízí a která vám ukáže místa, o kterých jste doposud jen snili.

 

Naše motto je: Přestaň snít, začni žít!

Koně z Canarque (2)A tak přestaňte jen snít a rozhodněte se své sny konečně prožít! S naší pomocí nemusíte být milionáři, abyste mohli zažít opravdovou exotiku a adrenalin, a chytit si svou životní rybu. Nemusíte cestovat na druhou stranu světa, aby se z vás stali dobrodruzi. Nemusíte ani překročit hranice Evropy. Stačí vám odhodlání, odvaha a touha prožít něco výjimečného. Nevěříte? Pojďte se tedy s námi podívat, jaké lahůdky jsme si pro vás, vyznavače adrenalinového rybolovu, připravili.

Fotka na titulku CamarqueLokality: Pro vaši lepší představu o tom, kam se s námi můžete vydat, jsme nabízené lokality pojmenovali podle toho, jaký světadíl svým rázem a okolní přírodou připomínají. První z nich je Austrálie aneb křišťálové jezero Salagou, ležící ve vyprahlé a divoké provincii Languedoc Russilion, které svou sluncem bičovanou krajinou a do ruda zbarvenými horami připomíná právě Austrálii. Další je Afrika, představovaná národním parkem Camarque s řekou Rhonou, které vás svou exotickou faunou i flórou, mokřady a bažinami přenesou kamsi do delty africké řeky Okavango. A nakonec Evropa v podobě řeky Mosely, která svým příjemným klimatem a krajinným rázem reprezentuje v naší nabídce právě náš kontinent.

Tip: Rybaření ve Francii. Více informací na webu ffa.cz!

 

Afrika aneb Camargue: Malá Rhona – národní park Camargue

sumec z Malé Rhony CamarguePokud stojíte o opravdový adrenalin v podobě dobrodružství spojeného s lovem obřích sumců a pobytem v nádherné, ale i drsné panenské divočině, kde si zřejmě sáhnete hluboko do zásobárny svých sil, vydejte se s námi na řeku Malou Rhonu do Parc Naturel régional de Camargue!

Tak totiž zní oficiální název národního parku Camargue. Jde o národní přírodní park v proslulé slunné oblasti Provence, který leží na jižním pobřeží francouzské části Středozemního moře, mezi departementy Bouches-du-Rhône a Gard. Jeho součástí je i řeka Rhona, která v oblasti Camargue vytváří širokou deltu o rozloze 12.000 km².

reka Rhona

Jde o mýty opředený kraj mokřadů, kanálů a ramen, které zde vytvořila právě řeka Rhona. Je to ostrov divočiny uprostřed civilizace, kde v neprostupné džungli rákosí a tamaryšků můžete potkat na 400 druhů divokých zvířat, od elegantních bílých camargských koní přes obrovské polodivoké camargské býky až po štíhlé exotické plameňáky. A právě tady, uprostřed této úchvatné nespoutané přírody, se s námi budete celých 8 dní pohybovat.

Afrika aneb Camargue

Co vás s námi v Camargue čeká?

Speciální expedice Camargue – pro 2 až 4 rybáře s průvodcem

Do této nádherné oblasti pořádáme speciální 10 denní expedice za obřími sumci, kapry a candáty z Camargue. Výpravy jsou určeny vždy pro 2 až 3 osoby a samozřejmostí je, že se expedice po celou dobu účastní i náš český rybářský průvodce, fotograf a kameraman v jedné osobě, který plynně komunikuje francouzsky a Camargue velmi dobře zná.

 

Lodě v CamarqueRybolov v Camargue

Ačkoli je toho v tomto úchvatném koutku Francie k vidění opravdu mnoho, tím hlavním tahákem, který tu pro dobrodruhy, kteří se sem s námi vydají, máme připravený, jsou zdejší ryby. Běžně se tu totiž loví obří sumci a trofejní kapři, ale i mnoho dalších druhů ryb (parmy, úhoři, candáti, cípalové).

Tak velcí a mohutní sumci, jací se loví tady na Rhoně, se vyskytují snad už jen na italské řece PO. Dokladem toho je i skutečnost, že se zde každým rokem podaří ulovit několik sumců s váhou přes 100 kilogramů. Noční rybolov je zde povolen a sumce je tu možno lovit i v noci na živou rybičku.

Tip: Rybaření ve Francii. Více informací na webu ffa.cz!

 

Pohyb a pobyt v Camargue

bydlení v  divočiněProtože se budeme pohybovat v národním parku, kde je kempování na březích zakázáno, budou zde našim domovem a zároveň dopravním prostředkem naše nafukovací obytné čluny, zastřešené bivakem. Jejich délka je 5 metrů a šířka 2 metry. Jsou vybaveny 5-ti koňovým motorem, 8mi držáky prutů pro lov sumců a kaprů, a dvěma plnohodnotnými postelemi 200/ 80 cm, s matrací výšky 15 cm.

sumec 2 z Malé RhonyŠkola přežití aneb „co si ulovíš, to máš“: Tato expedice pro vás nebude zrovna procházkou růžovým sadem. Dáme vám poznat, co je život v divočině, se vším, co k tomu patří, kdy si dost možná i sáhnete na dno svých sil. Odměnou za to pro vás bude nezapomenutelný zážitek z pobytu v nádherné panenské divočině, který budete díky tomu vnímat všemi svými smysly, a my věříme, že na něco takového nikdy nezapomenete.

Sumce 3 z malé RhonyCamargue je obrovský národní park, kde klidně několik dní nepotkáte ani živáčka a není vůbec jednoduché si tu opatřovat zásoby. Právě proto bude součástí expedice i tzv. škola přežití. Dozvíte a naučíte, jak se filtruje voda z řeky, tak, aby byla pitná, k jídlu si s námi připravíte čerstvě ulovenou rybu (naše heslo zní: „co si ulovíš, to máš“), budete spát, pokud to počasí dovolí, pod širým nebem.

Strava: Vaše strava bude složena převážně z toho, co si sami ulovíte (raci, ryby apod.) Pokud ovšem ryby nejíte nebo se vám při rybolovu nezadaří, hladu se bát nemusíte. Pro takový případ máme připravené balíčky od firmy Expres Menu. Jde o vysoce kvalitní potraviny bez chemických sterilizátorů a konzervantů, které vydrží i extrémní teploty.

Býci z Camarque

Foto a video: Součástí našich služeb je i krátké, dvouminutové vzpomínkové video, které vám během vašeho pobytu natočíme a sestříháme, plus sada deseti fotografií s vašimi úlovky.

Cena a termíny: Expedice provádíme od 1. dubna do 31. října, kdy je v Camargue a na Malé Rhoně nelepší období pro rybolov. Vzhledem ke vzdálenosti lokality i náročnosti terénu se jedná o opravdu speciální expedice, kdy každou z nich pro vás doslova „ušijeme na míru“. Z tohoto důvodu je jejich počet omezen na 10 ročně a je třeba je objednávat s větším předstihem, minimálně 1 měsíc předem.

Cena na osobu se pohybuje podle náročnosti expedice a počtu účastníků od 1250,- eur.

 

Evropa aneb Mosela

Pokud nechcete cestovat příliš daleko a toužíte kromě adrenalinového rybolovu přeci jen i po troše pohodlí, aniž byste přitom museli oželet pobyt uprostřed přírody, pojeďte s námi na řeku Moselu. Mosela protéká severní částí Francie a je nejbližší z námi nabízených lokalit. Z Prahy je to sem pouhých 700 km.

Fotka na titulku Mosela

19 - kilo lysec z řeky MoselyV univerzitním městě Méty kotví náše rybářská motorová loď Coverline, která se pro vás po dobu expedice stane domovem a střechou nad hlavou. V tomto člunu se s naším kapitánem, průvodcem, kameramanem a fotografem v jedné osobě vydáte na cestu z Mét přes Pont-a-Mousson až třeba do Nancy. Na tomto úseku řeky máme pro vás připravených několik atraktivních lokalit, kde se běžně loví velcí sumci, nádherní kapři, ale i mnoho dalších druhů ryb (parmy, candáti, štiky).

Strávíte tu 7 dní, během nichž si budete moci nejen plnit svá rybářská přání a sny, ale v případě zájmu si i prohlédnout již zmiňovaná města Nancy, Pont-a-Mousson a Méty.

Evropa aneb Mosela

Možnost pobytu bez průvodce

Pokud budete mít zájem rybařit sami, tj. bez doprovodu průvodce, je to možné. Loď na místě vámi zvoleném zakotvíme a váš průvodce odjede a nechá vám soukromí. Pouze v případě potřeby změny místa se kapitán na vaše zavolání zase vrátí, najde s vámi novou lokalitu a loď vám překotví.

Tip: Rybaření ve Francii. Více informací na webu ffa.cz!

 

Loď Coverline

Loď na MoseleNaše loď Coverline je dlouhá 6,4 metrů a široká 2,3 m. Je osazena motorem o výkonu 180 koní a její maximální rychlost je 70 kilometrů v hodině. Můžete se tak díky ní rychle přemísťovat z jedné lokality na druhou.

Vybavení lodi: Loď Coverline je pro váš komfortní pobyt vybavena ledničkou, chemickým WC, televizí, sprchou, vařičem, grilem a dřezem s baterií.

Naše plovoucí obydlíKajuta: V kajutě najdete dvojlůžko pro 2 dospělé rybáře a dvě lůžka pro děti.

Kokpit: Velký a prostorný kokpit naší lodi je osazen 3 koženými sedačkami a jedním velkým sofa. Je primárně určen k posezení a ke zdolávání ryb. Zde si můžete během dne dát láhev dobrého francouzského vína, ugrilovat si výborný steak, nebo prostě jen tak odpočívat, sledovat tok řeky a přírodu kolem ní, a samozřejmě chytat ryby.

Přední paluba: Prostorná přední paluba člunu slouží jak k rybolovu, tak k odpočinku. Je vybavena i opalovacími matracemi, na kterých se dá v případě příznivého počasí i spát.

Zavážecí člun: Součástí lodi je i nafukovací zavážecí člun o délce 2,90 m, který je vybaven motorem o síle 5 koní.

 

Rybolov na Mosele

Pro mnohé rybáře z Čech by to byl životní úlovek. Tady na Moselle je to běžná velikostRybařit na Mosele můžete po celém jejím toku, ale jen v některých úsecích je povolen noční rybolov. My tyto úseky samozřejmě dobře známe, a tak vás na ně zavedeme. Kapři se zde běžně loví na boilie a sumci taktéž. Rybolov na živou rybu je ale povolen pouze po dobu denního lovu, a to i v nočních zónách.

Foto a video: Součástí našich služeb je i krátké, dvouminutové vzpomínkové video, které vám během vašeho pobytu natočíme a sestříháme, plus sada deseti fotografií s vašimi úlovky.

Termíny a ceny: Expedice na řeku Moselu provádíme od 1. dubna do 31. října. Expedice začínají a končí vždy v pátek. Cena: 20 000,- Kč/osoba.

Pokud se rozhodnete s námi vydat na některou z těchto fantastických lokalit, kontaktujte nás prostřednictvím našich internetových stránek na www.ffa.cz nebo  na emailu: [email protected]popřípadě na telefonu: +420777 504 944 nebo 777 132 456.

S pozdravem Petrův zdar, Slávek Freecarp a Martin Mráz.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -