DomůRybářské radyRybaření v zahraničíLov sumců ve Francii: Místo, kde žijí zapomenutí giganti! Expedice na tajemnou...

Lov sumců ve Francii: Místo, kde žijí zapomenutí giganti! Expedice na tajemnou řeku Rhonu!

- Reklama -

Francie. Země, která je rybářům známá především díky TOP revírům pro lov těch největších kaprů. Ovšem Francie nabízí i nádherné, nedotčené a unikátní revíry pro lov gigantických sumců. Sumci z francouzských vod jsou jiní, než kdekoliv jinde na světě. Jsou extrémně bojovní, vychytralí, takže dostat je na háček není žádný med. Když se to ale podaří, stojí to za to. Vydejte se s námi na legendární řeku Rhonu, která patří k těm nejlepším revírům pro lov velkých sumců nejen v Evropě.

Řeka Rhona. Francouzský gigant, který se táhne od Švýcarska až na jih Francie, kde se vlévá do Středozemního moře. Slovo Rhona vychází z keltského Rhodan, což v překladu znamená klikatit se. A právě to hodně prozrazuje o charakteru této nádherné řeky, která se klikatí od Alp až po Středozemní moře. Délka této nádherné řeky měří více jak 800 kilometrů.

Chceš jet do Francie na obrovské ryby? Klikni ZDE

Delta řeky Rhony je obrovská. Rozprostírá se na ploše více jak 12 000 kilometrů čtverečních. Řeka v tomto místě vytvořila obrovskou, nedotčenou plochu mokřadů a bažin, ve kterých se ukrývá více jak 400 druhů divokých zvířat – od divokých koní až po nádherné plameňáky. A samozřejmě: V tomto těžko přístupném terénu se velmi dobře daří i sumcům. Ti zde mají obrovskou spoustu potravy, nespočet úkrytů a k jejich spokojenému životu jim přeje i velmi teplé klima. Proto jsou sumci v tomto místě v tak dobré kondici a tak divoce bojují.

Východy a západy slunce jsou v tomhle koutě světa magické. Však taky, právě delta Rhony je národním parkem, který se jmenuje Camargue. Člověk je obklopen nepropustnou přírodou, hotovou džunglí. Tohle místo nabízí božský klid. Ale také obrovské vzrušení! Ve zdejších vodách plavou gigantičtí sumci, kapři, candáti, úhoři, parmy a další druhy ryb. Jedinečné místo!

Nebudeme si nic nalhávat! Lov v téhle části Francie je dost náročný. Ale když rybář dá „stopování“ ryb všechno, čeká ho nezapomenutelná odměna. Sumci v Rhoně jsou extrémně bojovní. A zdolávat takovou rybu je nádherný zážitek! Ale „bolí to“! Hodně rybářů po zdolání velkého sumce cítí obrovskou radost, ale také neuvěřitelnou únavu. Tohle je prostě „šílená“ rybařina!

Sumci z Rhony jsou skutečně mohutní. Řeka je k nim nemilosrdná! Slabé kusy ryb nemají v tomto prostředí nejmenší šanci. Proto jsou francouzští sumci ve Rhoně statně stavění – mají silný ocas, mohutné prsní ploutve a obrovskou hlavu. Musí z nich být dokonalí predátoři, aby v těchto podmínkách vydrželi. Když jednoho ze zdejších sumců ulovíte, nejde se na ně vynadívat! Jsou skutečně nádherní!

Chceš jet do Francie na obrovské ryby? Klikni ZDE

A ještě něco! Na sumcích z Rhony milujeme jejich neuvěřitelně zvláštní zbarvení. Sumci jsou takoví tmavší, vypadají fantasticky! I když člověk dostane na prut „menší“ rybu, okamžitě se do ní zamiluje. Zdejší sumci jsou prostě k pokoukání!

Častokrát se vyplatí vyjet z džungle delty Rhony dále nahoru po proudu. Klidně až na ten okraj, kde se divočina střetává s civilizací. I tady jsou totiž ohromní sumci! Na tady této oblasti milujeme, že je tak obrovská! Na jiné rybáře narazíte opravdu málokdy.

Lov sumců v tomto koutě světa je magický, fenomenální, nezapomenutelný. Kromě nádherných ryb se člověk ponoří do překrásné přírody, která působí na jeho duši jako ten nejlepší lék. Rybář se okamžitě ocitne mimo civilizaci v nefalšovaném rybím ráji. Tak neváhejte a pojeďte sem s námi…

Chceš chytat obrovské sumce na řece Rhoně? Klikni ZDE

To, že jsou sumci na Rhoně opravdu divocí, si můžete prohlédnout na tomto videu. Tahle zdolávačka nám dala pořádně zabrat, ale konec byl opravdu sladký! To je ten důvod, proč jezdit právě na tuto lokalitu! Chytání v panenské přírodě, divoké ryby, nezapomenutelné zážitky!

Když je svatý Petr nakloněn, člověk může zažít nezapomenutelné setkání. Tak jako my s tímto obrovským sumcem, který nám přinesl obrovskou radost! Tahle ryba byla prostě fenomenální! Obrovská, mohutná, krásně stavěná, nádherně zbarvená! Tyhle TOP ryby nabídne snad jenom francouzská Rhona.

Redakce InRybar.cz a France Fishing Adventure

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -