DomůNovinkyRybí bestie: rybář ulovil giga lososa širokého jako člověk. Video je hitem

Rybí bestie: rybář ulovil giga lososa širokého jako člověk. Video je hitem

- Reklama -

Jedinečná lokalita v odlehlém koutu Patagonie si pomalu získává pozornost rybářů z celého světa. Ti sem totiž jezdí pro rekordní úlovky. Jeden takový se nedávno podařil i rybáři Fabianu Mengoovi.

Křišťálová koule neexistuje, takže předpovědět, kde se budou tahat rekordní lososi v budoucnu, je velmi těžké. V rybářských kuloárech však koluje důvodné „podezření“, že příští světový rekord lososa královského bude pocházet z odlehlého ledovcového jezera v argentinské provincii Santa Cruz.

 

Snová voda s gigantickými rybami

Důkazem toho je i krátký klip, který začátkem února sdílela společnost Tres Amigos Outfitters. Na videu je rybář Fabian Mengo, který pouští gigantického lososa královského, kterého ulovil s tamním průvodcem Tomasem Biottem.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Tres Amigos Outfitters (@tresamigosoutfitters)

Rybu chytil v argentinské Rio Caterina, odlehlé horské lokalitě, která protéká mezi dvěma jezery v národním parku Los Glaciares. Jedná se o malebný a těžko přístupný kout Patagonie. Vskutku jedinečná rybářská lokalita!

Většina rybářů se k vodě dostane pouze tak, že si objedná výlet u společnosti nebo licencovaného průvodce. „Myslím, že toto místo je jedinečné,“ potvrdil průvodce Biott deníku USA Today. „Příroda je ohromující, a ryby tak velké, že nevíte, jestli nejste ve snu. Ledovce, jezera a lososi o váze až 40 kilogramů,“ rozplývá se místní průvodce.

 

30 kilogramů, ale klidně ještě víc

Giga lososovi z Patagonie, který na videu vypadá opravdu mohutně, chyběly pouhé 2 centimetry do pokoření hranice 120 centimetrů. Jeho hmotnost pak odhadli na 30 kilogramů. Ještě bláznivější však je, že Mengoův chinook, jak se královským lososům přezdívá, není ten největší, který byl v Caterině v posledních letech uloven.

Instagramová stránka Tres Amigos je plná obřích lososů. A průvodci tvrdí, že největší losos, kterého pustili zpět do vody, měl ještě o 10 kilogramů více. „Na tomto místě je velká šance, že kdykoli se vám podaří ulovit lososa královského, může se jednat i o světový rekord,“ uzavírají Tres Amigos v jednom ze svých příspěvků.

 

Rekord je však stále neotřesený

Losos královský, kterého ulovil rybář Fabian, nebyl dost velký na to, aby překonal stávající rekord. V roce 1985 rybář Les Anderson na Aljašce na řece Kenai chytil legendárního lososa královského o váze 44 kilogramů.

Ke konci loňského roku pak přišla zpráva právě z Patagonie v Jižní Americe, kde v Chile měl jeden z tamních rybářů ulovit lososa královského o váze 48 kilogramů.

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -