DomůRybolovné technikyDravciVIDEO: Jak na úhoře? Nejčastější otázky rybářů

VIDEO: Jak na úhoře? Nejčastější otázky rybářů

- Reklama -

Lov úhořů patří k nejkrásnějším rybářským okamžikům! Tenhle lov totiž spojuje krásu noční přírody s neopakovatelným rybářským vzrušením. Lov úhořů je prostě zážitek! A proto není divu, že mu propadlo tolik rybářů. Do řad „rybářských fanatiků“ by se rádi připojili i další, ovšem mnoho začátečníků neví, jak s touto nádhernou rybařinou začít. Jak navázat montáž na úhoře? Kde úhoře chytat? A jaké vybavení na úhoře použít? Tohle je jen několik těch nejčastějších otázek, které na nás směřují. Rozhodli jsme se, že pro vás natočíme video, ve kterém na ty nejčastější otázky ohledně lovu úhořů odpovíme…

Jaké háčky na úhoře používat: Nejčastější otázka! Jak mají vypadat háčky na úhoře? Vždy pamatujte na tři základní pravidla. Zaprvé: Háčky na úhoře musí být ostré. Pamatujte na to, že háček je „plný“ tlustých rousnic, takže zásek prostě musí sednout. Zadruhé: Háčky na úhoře musí být pevné! Nezdá se to, ale úhoř má v tlamě obrovskou sílu. A pokud se vám poštěstí dostat metrovou „hadici“, tak s nekvalitním háčkem nemáte šanci. A za třetí: Háčky na úhoře musí mít zpětné hroty na raménku. Jen tak vám nebude z háčku padat rousnice, ale bude krásně nachystaná na úhoře.

Z čeho vázat návazce na úhoře: Další velice častá otázka. Tady se s některými rybáři určitě neshodneme – my totiž místo vlasce používáme návazcovou šňůrku. Proč? Úhoř se při zdolávání velice často do návazce zamotá, a pak se ho snaží svým svalovitým tělem přetrhnout. A z našeho pohledu se nám zdá, že právě proti tomuto tlaku je šňůrka odolnější. Je to věc názoru a našich zkušeností u vody…

Jak navázat návazec na úhoře: Nekomplikujte to! V jednoduchosti je síla! Použijte klasické průběžné olůvku – pokud chytáte na řece, tak olůvko by mělo být ploché, aby ho proud nekutálel po dně. Pod olůvko dejte gumový korálek, který chrání uzlík na obratlíku s karabinkou. Ten tam dávejte! Je fakt důležitý! Pak následuje obratlík s karabinkou – používejte kvalitní – pokud byste kvůli takové prkotině měli přijít o metrového úhoře, byla by to škoda! A nakonec přijde návazec.

Otázek ohledně lovu úhořů jste na nás měli celou řadu. A my jsme za to rádi! Podívejte se na video, ve kterém jsme vám na vaše otázky odpověděli. A pokud se chcete na cokoliv zeptat, napište nám dolů do komentářů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné háčky na úhoře za pár korun!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -