DomůRybolovné technikyFeederVIDEO: Úspěšný lov kaprů na feeder ve studené vodě! Jak nachytat hromadu...

VIDEO: Úspěšný lov kaprů na feeder ve studené vodě! Jak nachytat hromadu kaprů za krátkou dobu?

- Reklama -

Lov kaprů na feeder ve studené vodě je geniálním způsobem, jak si i v těchto nehostinných podmínkách parádně zachytat. Mnoho rybářů má zafixováno, že při nízkých teplotách ryby neberou tak, jako v teplejším období. Něco na tom bude, ale na druhou stranu, pokud se přizpůsobíte aktuálním podmínkám, pak můžete nachytat velké množství kaprů během krátké chvíle. A to je na feederu to nejlepší! V tuhle chvíli, kdy není moc záběrů, si můžete s touhle technikou fakt skvěle zachytat! Pojďte se podívat na parádní video, ve kterém zjistíte zajímavé tipy a triky pro chytání na feeder ve studené vodě.  

Jakou montáž zvolit pro chytání kaprů na feeder v pozdním podzimu, v zimě, anebo časně zjara? Takhle: Nekomplikujte to! Vsaďte na jednoduchou montáž, která se skládá z průběžného krmítka (gramáž přizpůsobte proudu, anebo vzdálenosti, ve které chytáte). Za krmítko navlečte korálek pro ochranu uzlíku, a pak navažte obratlík a návazec. Návazec je dobré dělat od 10 do 30 centimetrů, aby nástraha byla blíže krmení. Hotovo, šmytec, nic víc! Tohle v těchto podmínkách skvěle funguje.

ANGLICKÁ DOKONALOST: TOP krmení na feeder za pár korun! Špičková kvalita!

Z čeho dělat návazce? Jeden z nejzajímavějších návazcových vlasců, který má vysokou nosnost, obrovskou odolnost, a je v čisté vodě velmi nenápadný, se jmenuje T-Force Competition Strong od věhlasné společnosti Trabucco. Mezi českými rybáři nejde o příliš rozšířené vlákno, což je ale obrovská škoda. Tento vlasec za pár korun má velice zajímavou charakteristiku, kdy skrze sebe nechá procházet jen některé barvy. Díky tomu je tento návazcový vlasec skutečně geniální do čisté vody. Je naprosto nenápadný, skoro jako fluoorcaron. Přitom stojí pár korun! Na kapry volíme průměr od 0,12 do 0,18 mm.

Důležitým faktorem, který rozhoduje o úspěšnosti lovu kaprů ve studené vodě, je pochopitelně krmení. Bez něj to prostě nejde! Absolutně zásadní je, aby krmení vytvářelo i za hodně nízkých teplot atraktivní pachovou stopu. Ideální je, aby krmení mělo atraktivní masový odér, který skutečně páchne po rybině – třeba masové krmení Krill&Tuna s velmi výraznou pachovou stopou. Proč? Ryby totiž v tomto období hledají takovou potravu, která je nutričně bohatá, což jim výrazně napomůže vytvářet zásoby do krutých podmínek. A právě proto kapři ve studené vodě hledají cokoliv, co obsahuje „maso“.

Krmení by v současných podmínkách nemělo být příliš hrubé. Kapři totiž ve studené vodě nespořádají příliš potravy. Je tedy vhodné vsadit na jemnou krmnou směs, kterou se kapři rychle nenasytí, přesto její ostrý masový odér bude nutit kapry zůstat na místě. Ale přesto! Jemné krmení na kapry do studené vody je vhodné doplnit drobnými peletkami, které se tak rychle nerozpustí, takže budou fungovat jako stoper, který rybu na místě zastaví. Bomba!

Jako nástrahu je dobré volit osvědčené klasiky – kukuřici, pečivo, masové peletky, anebo třeba i červy.

ANGLICKÁ DOKONALOST: TOP krmení na feeder za pár korun! Špičková kvalita!

Podívejte se na video o lovu kaprů na feeder ve studené vodě. V tomto videu se dozvíte vše o této krásné rybařině. Buďte u vody úspěšní i v tu dobu, kdy je pořádná zima! Příjemnou podívanou…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Hobby-G

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -