DomůRybolovné technikyFeederJednoduchý návod na TOP krmení na feeder! Desítky záběrů za pár hodin?

Jednoduchý návod na TOP krmení na feeder! Desítky záběrů za pár hodin?

- Reklama -

Dnešní uspěchaná doba kolikrát komplikuje delší pobývání u vody. Kvůli povinnostem někteří rybáři mají sotva pár hodin na rybařinu, a někdy i to je hodně. Ale přesto! I v krátkém časovém intervalu lze nachytat desítky ryb. Ano! Pokud rybář použije jemnější vybavení na feeder, ale i klasickou položenou, pak se může u vody fakt bavit. Klíčové je ale krmení na ryby! Vyzkoušejte si namíchat TOP krmení na feeder podle návodu zkušeného rybáře Miloše Ledvinky…

Ilustrační foto: MVDE

Rybáři, kteří rádi chytají ryby s pomocí krmítka, dají určitě zapravdu, že návnada je klíčovým faktorem. Je prostě důležité namíchat takové krmení na ryby, které zaujme. Toho lze docílit s pomocí několika vlastností krmení. O jakých vlastnostech je řeč? Krmení na ryby musí mít třeba zajímavou chuť, vůni a barvu. Pokud se tohle všechno povede, pak si rybář u vody užije nádherné chytání. Tady je jednoduchý návod na zajímavé krmení do krmítka, podle kterého dokáže lákavou návnadu namíchat úplně každý…

VIDEO: Jak namíchat TOP krmení na feeder?

 

NÁVOD: Sladko-slané krmení podle Miloše Ledvinky

Pro sestavení TOP krmení na feeder nebo klasickou položenou s krmítkem lze použít jen několik málo surovin. Pokud je člověk propojí, pak dostane super účinnou návnadu na ryby, kterou milují nejen kapři, ale také cejni nebo karasi. Jde hlavně o to, že rybář je i díky tomuto krmení schopný nachytat hromadu ryb během krátkého intervalu. Ostřílený rybář Miloš Ledvinka vám ukáže, jak na to…

Krok 1

Základním „stavebním kamenem“ této návnady je sypké krmení MVDE Record Zilver Breme. Co to je za směs? Jde o sladké krmení, které má atraktivní oříškové aroma. Právě tyhle nasládlé směsi patří ve světě feederu k těm nejvíce úspěšným, a proto je dobré toto krmení použít jako základ. Důležitou vlastností tohoto krmení je, že dokáže vytvářet skutečně silné aroma i za hodně nízkých teplot. Vynikající vlastností také je, že v tomto krmení jsou hrubší částice i na větší ryby.

Krmení na feeder MVDE Record Zilver Breme, které krásné voní po oříšcích…

Toto krmení je zajímavé pro rybáře i z toho pohledu, že i přes vysokou kvalitu je dostupné za hodně zajímavou cenu. Tohle se taky počítá! Takže do kbelíku si odsypeme požadované množství krmení, kdy množství přizpůsobujeme třeba délce vycházky. Prostě zbytečně neplýtvejte!

Krok 2

Teď do kbelíku přisypeme ve stejném množství druhou sypkou směs MVDE Beet. Proč? Právě druhá směs udělá to, že krmení bude chuťově pestřejší! Opravdu! Tato druhá sypká směs je velmi důležitá proto, že má výrazně slanou chuť. A to je super! Zkušení rybáři už dlouhé sezóny moc dobře ví, že koncentrovaně slané příchutě jsou vynikající na větší ryby. Malým „kusům“ tohle zas až tolik nechutná. Super!

Zajímavé krmení MVDE Beet, které má slanou chuť, což se líbí větším rybám…

Krok 3

Poslední sypkou složkou bude atraktor M´S – Secret. Jedná se o perfektní „dochucovadlo“, které voní po karamelu. Díky tomuto prášku rybář posílí nasládlou vůni, která se skvěle šíří i za nízkých teplot. Co se týče dávkování, tak tohoto koncentrovaného prášku není třeba přidávat hodně. Stačí krmení jen „pocukrovat“ (viz přiložené video výše).

Práškový atraktor M´S – Secret od MVDE voní krásně sladce! 

Krok 4

Nyní máme v kbelíku nasypané všechny sypké složky, které budeme v krmení potřebovat. Díky tomu máme sladko-slaný základ návnady, která bude mít fakt hodně koncentrovanou vůni a chuť. A až v tuto chvíli do sypkého krmení přilijeme vodu. Kdybychom to udělali dříve, pak by se nám krmení v žádném případě tak dobře nepromíchalo. Na tohle myslete!

Takhle nádherně vypadá krmení na feeder po smíchání základních sypkých surovin. Ta vůně je božská!

Krok 5

Jak jsme si výše uvedli, je dobré, když krmení má silnou vůni a chuť, ale také zajímavé zbarvení. Jak ale zvýraznit tmavé krmení na ryby? Jednoduše! Stačí použít barevné vločky do krmení MVDE Sinking Crumbs, které se vyrábí v několika odstínech (zelená, žlutá, červená, černá). Právě tyto drobné částečky napomohou v krmení vytvořit barevné prvky, které jsou ve vodě lépe viditelné. Takže ryby si krmení všimnou i na větší vzdálenost.

Barevné vločky do krmení udělají hotové divy! Jednak dají krmení krásnou barvu, a jednak působí i jako tzv. stoper

A zase: Je to i prvek, který zastaví rybu na krmném místě, protože ta bude barevné vločky sbírat. Hodně lidí má v tento atraktor nedůvěru proto, že si myslí, že vločky uplavou. To je ale omyl! Barevné vločky MVDE jsou krásně těžké, takže zůstanou ležet na dně, a na krmném místě pomohou vytvořit atraktivní „koberec“. Paráda!

A tady je výsledné krmení na feeder s barevnými vločkami! No nevypadá to skvěle? 

Ještě tip: Vločky je dobré do krmení přidávat až ve chvíli, kdy je mokré! Proč? Díky tomu totiž nezabalíme vločky do krmení, takže ty budou mít mnohem jasnější barvu, a půjdou skvěle vidět. Na tohle je dobré myslet, abychom si nekazili silnou zbraň našeho krmení.  

 

A kde je kukuřice?

Tohle byl návod pro vytvoření základního krmení do krmítka na feeder nebo klasickou položenou. Samozřejmě ale, mnoho rybářů si krmení na kapry, a další kaprovité ryby, nedokáže představit bez kukuřice. Pokud chcete tato zlatavá zrníčka i v tomto krmení, pak to není žádný problém!

Kromě kukuřice na ryby, pak je vhodné přidávat například i konopí do krmení, které má zcela unikátní vlastnosti, přesto jej rybáři nijak výrazně nepoužívají. Jaká to škoda! Právě konopí totiž nabídne rybám něco, co ostatní suroviny nenabídnou…

Kukuřice v krmení na feeder nemůže chybět!

Jen zopakuji jeden tip: Je dobré kukuřici a konopí vysypat do misky zvlášť. Proč to rovnou nemíchat s krmením? Zase: Pokud zrníčka nasypeme přímo do krmení na feeder, pak se může stát, že sypká směs je obalí. A třeba kukuřice nebude už tak krásně žluťounká, a nepůjde tak dobře vidět. A to je škoda! Protože dobře viditelná kukuřice může stáhnout ryby z větší vzdálenosti. Zejména pak v čisté vodě na jaře a na podzim…

Doufám, že jste se v tomhle článku dozvěděli zajímavé informace ohledně přípravy kvalitního krmení na feeder. Nezapomínejte na to, že pokud si dá rybář s přípravou krmení trochu práce, pak se mu můžou ryby odvděčit v podobě desítek záběrů během relativně krátké chvilky. A o to přece při chytání na feeder jde, ne? Hlavně se u vody nenudit! 

Tak ať máte neustále ohnutou špičku! 

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -