Domů Rybolovné techniky Kaprařina Lov kaprů na podzim: Nejlepší období na velké kapry! Kde chytat kapry...

Lov kaprů na podzim: Nejlepší období na velké kapry! Kde chytat kapry ve studené vodě?

- Reklama -

Po slunečných dnech a horkých nocích přichází konečně PODZIM. V tomto období se snažím trávit u vody co nejvíce času z toho důvodu, že není na rybu kladen takový tlak v podobě rybářů, a ryba se pomalu připravuje na zimu. Toho je třeba využít! 

Rozhodl jsem se, že navštívím vodu, na které jsem předtím nikdy nelovil. O vodě jsem se snažil zjistit, co nejvíce informací, které by mi mohly pomoci pro následující lov. Jelikož jsem měl u vody strávit několik dní, nechtěl jsem podcenit ani množství krmení, které jsem sebou vzal. Jednalo se především o velké množství partiklu a boilies od firmy Carp Inferno.

Po příjezdu k vodě jsem s lovným místem byl velice spokojen. Z levé strany mého lovného místa se nacházel břeh ve vzdálenosti asi 170 metrů, kdy u tohoto břehu se nacházel spadlý strom, který byl celý ponořený, jen několik větví vyčnívalo. Toto místo se mi velice zamlouvalo, proto jsem se rozhodl pokládat montáž v jeho blízkosti.  Dále jsem na vodě našel několik lavic, které z hloubky 5,5 metru stoupaly do 3,5 metru.

Po důkladném zmapování jsem se rozhodl toto místo označit bójkou, a pokládat montáž v blízkosti lavic. Poslední třetí montáž jsem pokládal do blízkosti svého břehu, jelikož břeh byl velice strmý, tak jsem předpokládal, že ryba by se mohla v těchto místech též pohybovat. Místa jsem zprvu rozkrmil menším množstvím partiklu a boilies.

Při přípravě mého zázemí se po 2 hodinách dostavil první záběr, a rovnou ryba o hmotnosti 16,40 kilo – úsměv na mé tváři se okamžitě dostavil. Po vypuštění kapra zpět do vody jsem se opět vydal k označenému místu bójkou a montáž zde položit. Místo jsem opět lehce přikrmil.

Do večerních hodin jsem zdolal několik krásných ryb +10 kilogramů. V průběhu noci se dostavil silný déšť, bez kterého se moje letošní výpravy nemohou obejít. V brzkých ranních hodinách teplota vzduchu dosahovala 8 °C.

I přes rapidní ochlazení se ryba na hladině ukazovala. Před zavezením nových nástrah jsem se rozhodl, že budu rybu spíše selektovat i za tu cenu, že budu dělat méně záběrů. I toto rozhodnutí se mi vyplatilo, kdy následující úspěšně zdolaná ryba vážila 17,35 kilo!

V této taktice jsem nadále pokračoval po zbytek výpravy. Následující den se mi několikrát rozjel prut, který jsem položil do blízkosti břehu, ale vždy po chvilkovém boji jsem ucítil, jakoby se ryba do něčeho zamotala a chvíli to táhla, a poté spadla.

Svoji montáž jsem poté vždy vytáhl s trsem trávy. Jelikož to nebyl ojedinělý případ, vypravil jsem se na vodu lovné místo pořádně zmapovat. Po chvíli mi bylo jasné, co se dělo. Od místa asi ve vzdálenosti 10 metrů, kde jsem pokládal svoji montáž, byla velká plocha vodních rostlin, které se nacházely pod hladinou, a tak nebylo možné je vidět.

Proto jsem se tedy rozhodl, že ihned po záběru okamžitě nastoupím na člun a rybu navedu na vodní plochu, kde se rostliny již nenacházely. Touto taktikou jsem eliminoval kapří úmysl se dostat do vodního porostu, a poté se z montáže vysvobodit.

Předposlední den výpravy stojí určitě za zmínku nejprve souboj lysce o váze 18 kilogramů, který mi každý metr vlasce navinutý na cívku navijáku nedal zadarmo. Po celou dobu zdolávání jsem myslel, že se jedná spíše o sumce, jelikož jsem ho nemohl dostat k hladině a jeho síla byla nepopsatelná – takřka si dělal, co chtěl.

Po necelé hodině se mi rozjel další prut! Při zdolávání mi bylo jasné, že se též jedná o lepší rybu. Na nic jsem nečekal a okamžitě plul za rybou, protože směřovala k výše uvedenému spadlému stromu. Rybu se mi podařilo ze stromu vyprostit a dostat ji na volnou vodu, kde jsem si mohl vychutnat souboj bez vázek. Po úspěšném podebrání jsem se domníval, že se jedná o kapra okolo 20 kilo. Tento odhad nebyl úplně špatný, poněvadž čistá váha kapra byla 21,60 kg!!!

Nejen ryby byly po celou dobu výpravy při chuti, ale i já si dopřeji dobré jídlo u vody. Pro přípravu všech pokrmů jsem zvolil pánvičku Eazi Pan Large od firmy Giants Fishing. Nejen že je velmi praktická, ale i náročnější strávník jako já, v ní připraví prakticky cokoliv.

David Jazbera

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -