DomůRybolovné technikyPlavanáChytání ryb na splávek: Když najednou krásné plotice jako „buchty“!

Chytání ryb na splávek: Když najednou krásné plotice jako „buchty“!

- Reklama -

Po první vycházce k zapomenutému potoku nastala trošku delší odmlka. Povinnosti prostě nešlo odložit! Pak jsem si ale udělal chvíli času. Přijíždím k pro mne známému jezu, který mě láká jeho uklidňující „písní“. Tohle mám tak rád! Najednou necítím stres, neuvěřitelně se zklidním. Tohle je to, proč tolik miluji tekoucí vodu – prostě si uvědomím, že TOHLE je život. Rychle beru tu trochu vybavení, kterou potřebuji a mířím na oblíbené místo…

Vybaluji věci, připravuji krmení. Nic složitého: Klasickou krmnou směs, která je krásně sladká, vylepšuji červy. Nedělám krmné koule, spíše z krmení dělám rozlehlý koberec, který krásně lehne na dno. Tohle spolehlivě zastaví každé hejno ryb!

První ryba na sebe nenechá dlouho čekat, a já po chvíli držím v ruce malého okouna. Je super, že tyhle ryby v tomto potoce ještě jsou, protože to značí, že to s kvalitou vody není nijak hrozné. A pak to přijde! Další záběr! V jemném prutu cítím krásný tah. Tohle bude zajímavá ryba! A taky že jo! Po chvíli se u potopených trav objevuje krásná plotice.

Tyhle ryby strašně miluji! Krásně baculaté tělo, které zdobí sytě oranžové ploutve – tohle je symbol původních druhů ryb, které obývají naše vody odpradávna. Plotice jsou pro mě základem života, bez nich by naše vody nemohly „žít“! A proto je nutné si jich vážit. O to lepší zážitek to je, když člověk chytne krásně baculatou plotici, která vypadá jako „buchta“. Paráda!

Tohle ale nebyla poslední plotice, kterou jsem ten den dostal na háček. Bylo jich více! Na ně se ale už podívejte v přiloženém videu. A užijte si tu nádhernou rybařinu se splávkem, kterou nikdy nic netrumfne! Příjemnou podívanou!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -