DomůNovinkyŠílený rybářský zážitek: 150kilogramový žralok skočil rybářům do člunu

Šílený rybářský zážitek: 150kilogramový žralok skočil rybářům do člunu

- Reklama -

Pořádně adrenalinový zážitek prožili rybáři na severu Nového Zélandu. Právě tady jim do jejich člunu skočil 150kilogramový žralok. Predátorovi se podařilo dostat zpátky do vody.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O netradičním zážitku informoval web OutdoorLife.com. Rybolov na moři je pořádně nevyzpytatelnou disciplínou. Rybáři jednak neví, co jim zaútočí na jejich nástrahu. Ale i ve chvíli, když už ví, co zdolávají, tak přesto si nemohou být jistí tím, co se stane. A že se může přihodit pořádně adrenalinová situace, o tom by mohli tito rybáři dlouze vyprávět!

 

Žralok skočil na předek lodi

Rybáři se vydali do oblasti u pobřeží Whitiangy na severu Nového Zélandu. A právě tady jim na nástrahu zabral slušný žralok mako. Zprvu probíhalo všechno podle plánu, ale přesto kapitán lodi rybáře upozornil, že tento žralok při zdolávání rád vyskakuje nad hladinu.

VIDEO: Žralok mako skočil rybářům přímo do člunu! Podívejte se, jak to vypadalo

Sotva to dořekl, tak zdolávaný žralok asi do 30 vteřin skočil na příď rybářského člunu. „Bylo to šílené. Všichni jsme se dívali na prut a šňůra mířila na bok lodi. Najednou ale změnila směr! Žralok prostě vyskočil a my jsme se pekelně lekli,“ řekl kapitán lodi Ryan Churches.

 

Predátor odhadem vážil 150 kilo

Rybáři měli původně spadeno na makrely královské, ovšem na nástrahu zaútočil právě zmíněný žralok mako. Kapitán lodi odhadl, že predátor vážil okolo 150 kilogramů. A mohl měřit asi okolo 2,5 metru (8 stop). Ve chvíli, kdy žralok vyskočil na příď člunu, tak pětice rybářů zůstala stát jako zmrazená.

Naštěstí ale nebylo potřeba s žralokem nějak manipulovat, protože se z lodi dostal zpátky do vody. „Měli jsme štěstí, že byl na přídi lodi a my jsme byli za čelními skly a pevnými kryty, kterého ho blokovaly. Měli jsme štěstí, že se nedostal do zadní části lodi, jinak by to mohlo mít úplně jiný průběh,“ nechal se slyšet kapitán.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -