DomůAkční nabídkaSilný smrad zkvašených krevet: Surovina do krmení, kterou kapři milují

Silný smrad zkvašených krevet: Surovina do krmení, kterou kapři milují

- Reklama -

O kvalitě krmení logicky rozhodují jeho vlastnosti. Pokud krmení ve vodním prostředí dokáže vytvořit koncentrovanou pachovou stopu, pak může dokonale fungovat. Zkuste dát do krmení na kapry belachan, který má velmi silný pach.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Při lovu kaprů ve studené vodě na začátku rybářské sezóny častokrát rozhodují malé detaily. Třeba intenzita pachové stopy návnady. To v praxi znamená, že když bude krmení páchnout, pak bude i za nízkých teplot účinně lákat kapry k nástraze. Ideální surovinou pro takové chytání je belachan na ryby, který je vlastně zkvašenými krevetami…

 

Belachan na ryby

Belachan. Jen těžko v rybářském světě najdete surovinu, která má silnější odér. Ale není se co divit! Belachan jsou vlastně zkvašené krevety. Uf! Už jen z tohoto spojení se každému rybářovi musí „navalovat“. Ten odér je fakt šílený! Ovšem, co je pro rybáře přinejmenším nepříjemné, tak kapitální kapři naprosto milují. Belachan na ryby je k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

Ano! Právě koncentrovaný živočišný odér funguje jako magnet při lákání kaprů. Princip je naprosto jednoduchý: Prostě do krmení přidáme trochu belachanu, takže návnada na kapry bude vydávat mnohem silnější pach. A právě ten přiláká kapry na lovné místo, protože ta živočišná „vůně“ je fakt hodně silná. Funguje to skvěle!

Ale bacha! Všeho moc škodí! Při použití belachanu dávejte velký pozor na dávkování. Do krmení opravdu stačí přidávat jen malé kousky belachanu. Ideálním postupem například je kousek belachanu nechat rozpustit v tekuté potravě nebo boosteru, a toto vše vylít do krmení. A nakonec je nutné vše pořádně promíchat…

VIDEO: Jak vypadá belachan na ryby? 

Belachan se dodává v pevném stavu v lisované kostičce. A právě tahle konzistence je pro přípravu naprosto dokonalá. Proč? Rybář tento produkt může libovolně spotřebovávat, a nejrůzněji s ním pracovat – stačí prostě kousek odlomit a ten nadrtit nebo rozpustit do krmení.

Ideální postup je například vzít klasický PVA mix, a než ho vložíme do PVA punčochy, tak do něj nastrouháme nebo nastříháme trochu belachanu. Tohle krmení na kapry, které bude hned u nástrahy, bude mít rázem pořádné grády, takže bude lákat kapry přímo k háčku. Belachan jde ale využít i jinak…

Rybáři z něho například vyrábí přímo u vody obalovačku na boilies. Ten postup je naprosto jednoduchý: Prostě ulomíme trochu belachanu, který dáme do misky. Pak přídáme trochu vody nebo živočišnou tekutou potravu, a belachan rozmícháme. Rázem vznikne perfektní pasta, do které můžeme obalovat jak boilies, tak pelety, na kterých vznikne krásně měkký (a páchnoucí) povrch. Super!

Belachan na ryby je dokonalý i proto, že rybář má v ruce kus živočišného produktu, který nabízí obrovskou nutriční hodnotu a silný odér – vše je „přirozené“ a přírodní, protože jde o zkvašené krevety (kus masa). Tohle je prostě bomba! Navíc, super také je to, že i když jde o velmi kvalitní surovinu, tak není cenově nikterak přemrštěná.

Chcete si zachytat kapry i ve studené vodě na začátku sezóny? Pak zkuste do krmení na kapry přidat kousek páchnoucího belachanu. Právě ten návnadu posune o několik levelů výše, protože krmení dodá lákavou živočišnou chuť, ale hlavně pach. Ten smrad je fakt šílený, ale perfektně funguje! Belachan na ryby si můžete obstarat na e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -