DomůNovinkySmutný začátek roku: v revíru hynuly krásné ryby. Zjišťuje se, co je...

Smutný začátek roku: v revíru hynuly krásné ryby. Zjišťuje se, co je zabilo

- Reklama -

Karvinským rybářům nezačal nový rok 2023 vůbec dobře. Na začátku roku totiž v populární nádrži u parku Boženy Němcové v Karviné došlo k hromadnému úhynu ryb. Teď se zjišťuje, proč ryby uhynuly.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O hromadném úhynu ryb v Karviné informoval Karvinský deník. Ten uvedl, že rybáři mezi uhynulými rybami našli kapry, štiky, úhoře, plotice nebo cejny. Podle regionálního deníku na úhyn ryb upozornili karvinští rybáři.

 

Na úhyn upozornili karvinští rybáři

Po upozornění na hromadný úhyn ryb na místo dojeli jak zástupci města Karviná, tak i lidé z Povodí Odry, ale i hasiči, policisté a inspektoři z České inspekce životního prostředí. Z nádrže u parku Boženy Němcové v Karviné byly odebrány vzorky vody k rozboru, aby se zjistilo, co ryby zabilo.

Mluvčí města Karviné Lukáš Hudeček regionálnímu deníku potvrdil, že hromadný úhyn se šetří. Odebrané vzorky byly odeslány do olomoucké laboratoře, výsledek by měl být známý do 10 dní. Vzorky na místě odebrali i hasiči a pracovníci Povodí Odry.  

 

Ve vodě bylo kyslíku dostatek

A právě podle prvotních vzorků to vypadá, že v nádrži bylo dostatek kyslíku. Mluvčí Karviné Lukáš Hudeček tamnímu deníku zároveň řekl, že vzorky od hasičů a Povodí Odry nezjistily přítomnost ropných látek nebo jiných chemikálií.

„Mrtvé ryby včetně dravců v Karviné na Lodičkách, kde aktuálně probíhá stavba obchvatu a odbahnění přilehlé nádrže, kde byla stará ekozátěž. V lokalitě žijí i zákonem chránění obojživelníci. Nebudu spekulovat o příčině, podávám podněty k prošetření – ale je to smutný pohled,“ uvedla na Twitteru karvinská politička Zuzana Klusová (Piráti).

Karvinský deník také přinesl informaci, že policii byl hromadný úhyn oznámen, ovšem ta zatím žádné šetření nevede. Mluvčí Daniela Vlčková karvinským novinám řekla, že „nebyly zjištěny okolnosti, které by nasvědčovaly, že by mohlo dojít k protiprávnímu jednání“.

 

Na revíru se bude letos moci chytat

Zmíněná nádrž v Karviné u parku Boženy Němcové je podrevírem číslo 2 revíru Olše 3 A (471 084). Podle dodatku Moravskoslezského územního svazu pro rok 2023 platí na tomto revíru zákaz rybolovu od 16. 2. 2022. Zákaz na revíru platí právě kvůli zmíněné revitalizaci nádrže do odvolání.

Ovšem! Ve zmíněném dodatku pro rok 2023 se píše: Dočasně povolen rybolov od 1. 4. 2023 do 30. 6. 2023. Rybáři z Karvinska si tak budou moci letos alespoň částečně užít lov ryb na této populární vodě. Připomínáme, že na revíru platí zpřísněné podmínky výkonu rybářského práva, proto doporučujeme důsledné prostudování platných pravidel!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -