DomůNovinkySvětový rekord sumce o délce 285 čísel: rybář zveřejnil video se sumcem

Světový rekord sumce o délce 285 čísel: rybář zveřejnil video se sumcem

- Reklama -

Na přelomu letošního května a června doslova „vybuchl“ rybářský internet. Na něm se objevily dechberoucí fotografie giga sumce o délce 285 čísel, který je považovaný za aktuální světový rekord sumce. 

Italský rybář Alessandro Biancardi se vydal lovit sumce na věhlasnou italskou řeku Po (česky Pád), která patří k TOP sumcovým lokalitám v Evropě. Právě tady totiž žijí jedni z největších sumců, za kterými míří sumcaři z nejrůznějších koutů Evropy. Tamního „krále sumců“ se povedlo ulovit právě rybářovi Alessandrovi.

 

Video se světovým rekordem sumce

Fotografie obrovské ryby už viděl asi každý milovník „vousatých obrů“. Na rybářském internetu je ale také video s gigantickým sumcem. To se ale z nějakého důvodu nestalo „hitem rybářského internetu“, protože má jen něco málo přes 10 000 zhlédnutí. Ale my vás nechceme o tuhle podívanou ochudit!

Jak vlastně k tomuto úlovku došlo? Italský rybář se rozhodl, že v osudový den bude sumce chytat na přívlač na umělou nástrahu. A tahle taktika se ukázala jako úspěšná! Na nástrahu totiž přišel tvrdý záběr, po kterém následoval 40minutový souboj. To, že tohle zdolávání byla pořádná dřina, si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

„V tichosti jsem se přiblížil k prvnímu místu a po několika náhozech přišel silný záběr. Ryba několik vteřin stála na místě, než začala velmi intenzivně bojovat. Souboj byl komplikovaný kvůli silnému proudu a spoustě potopených překážek,“ popsal po ulovení velkého sumce italský rybář.

 

Rybáře zachvátila panika

Samotné zdolávání nebylo jednoduché. Kromě zmíněných překážek musel rybář bojovat také „s vlastní hlavou“. Když se totiž obrovský sumec ukázal na hladině, rybář si uvědomil, že má na háčku životní rybu. A v tu chvíli ho zachvátila panika, aby o rybu nepřišel.

Obrovskou rybu se pak snažil uchopit rukou, ovšem bezúspěšně. „Zkusil jsem sumce dvakrát nebo třikrát chytit za tlamu, ale byl stále příliš silný,“ popsal rybář Alessandro Biancardi.  

Nakonec ale Alessandro prokázal, že je zkušeným lovcem. Sumce se rozhodl dostat na mělčinu, kde se mu s rybou mnohem pohodlněji manipulovalo. Nakonec gigantickou rybu dostal na břeh. Délka sumce? Neuvěřitelných 285 centimetrů. Italský rybář se tak nesmazatelně zapsal do rybářské historie…

Ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

  1. Takhle domlacenyho děravého sumce bych na videu nezveřejnil. A samozřejmě má borec od hlavy k patě reklamu.pul souboje reklama na prut. Pokud to nemá úřední razítko jsou to jen blbosti jako pořád dokola…reklama,reklama, na nic. Se souhlasem Martina Mráze.takze reklama na sumci kriminál.

    • Hnus jako prase!! A na tady tom toku rychlém nemá šanci nic takového vytáhnout!! Rekord za mě vůbec!!! Debilita!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -