DomůNovinkySvětový rekord sumce o váze přes 140 kilo: rybář zveřejnil video s úlovkem

Světový rekord sumce o váze přes 140 kilo: rybář zveřejnil video s úlovkem

- Reklama -

Na tohle video čekal celý rybářský svět. Před měsícem rybářský internet „zbořily“ fotografie gigantického sumce o váze přes 140 kilogramů. A teď úspěšní rybáři s touto giga rybou zveřejnili i video.

Úspěšní rybáři se jmenují Stefan Seuβ a Christian Ritzinger, a právě těm se v Itálii povedlo něco nevídaného. V Itálii přelstili obrovského sumce, jehož váhu odhadli na více jak 140 kilogramů. To, že toto číslo není žádným výmyslem, by mělo dokázat právě zmíněné video s gigantickou rybou.  

 

Video je hitem rybářského internetu

Němečtí rybáři nejprve zveřejnili „pouze“ fotografie obrovského sumce, které okamžitě vyvolaly nadšené reakce rybářů. A teď Stefan Seuβ, který patří k největším odborníkům na lov sumců, ukázal nevídaného predátora také na videu. To se okamžitě stalo hitem rybářského internetu, protože jen za pár dní nasbíralo přes 200 000 zhlédnutí.

Ale divíte se? O takových sumcích se ještě před několika lety „jen snilo“. Predátoři takových rozměrů často byli jenom rybářským folklórem ze známých povídaček o sumcích z obrovských řek v Rusku nebo Ukrajině. Ovšem teď mají rybáři důkaz, že i na západě Evropy žijí gigantičtí sumci.

Je třeba připomenout, že rybáři váhu pouze odhadli. Proč? Německý rybář Stefan Seuβ to vysvětlil tak, že obrovskému sumci nechtěli způsobit zranění. Cílem bylo rybu v co nejlepší kondici pustit zpátky do řeky. A to se povedlo! Délka majestátní ryby pak byla famózních 281 čísel.

 

Jak vypadalo lovné místo?

Němečtí rybáři si vybrali písčitý úsek, na kterém zahlédli hejno ryb. A jak je mezi lovci dravých ryb známo: kde je kořist, bude i dravec. Už při prvním večeru se rybářům povedlo ulovit ryby, které skoro dosahovaly 2 metrů délky. To ale ještě netušili, co je čeká…

Přitom rybáři se museli vypořádat s těžkými podmínkami. Italskou řeku Pád v posledním období trápí velmi nízký průtok. To ale podle německého odborníka Stefana Seuβe není důvod, proč nejet do Itálie za sumci. „I při nízké vodě je dost hlubokých míst, kde se kapitální sumci zdržují, a kde loví kořist,“ uvedl rybář pod videem.

 

Diskuse o světovém rekordu

Je opravdu tento sumec od německých rybářů novým světovým rekordem? O tom pochopitelně debatuje celá rybářská veřejnost. Například rybářský magazín Peche Poissons připomněl video jiného sumce, který byl jen o 1 centimetrů menší, jeho váha pak měla být 140 kilogramů. I tohoto sumce rybář ulovil na italské řece Po, konkrétně v březnu 2021.

To, že italská řeka Po skutečně patří k těm nejlepší sumcovým revírům na světě, dokazuje dnes už legendární video od Dina Ferrariho z roku 2015. Sumec od tohoto italského rybáře tehdy měřil 267 čísel, jeho váha pak byla 127 kilogramů. V tu dobu byla tato ryba označena za světový rekord!

Samozřejmě, pořád je nutné připomínat, že toto jsou „moderní poznatky“ a data o sumcích. Je dost možné, že v některých odlehlých končinách v minulosti rybáři ulovili ještě větší ryby. A teď nemluvíme jenom o Rusku nebo Ukrajině. Obrovské ryby se v minulosti ulovily třeba také v Řecku. Spolehlivé zdroje ale chybí.

Foto: Stefan Seuβ (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -