DomůNovinkyTeprve 12letý rybář vytáhl z moře giga rybu: rybího obra pustil na svobodu

Teprve 12letý rybář vytáhl z moře giga rybu: rybího obra pustil na svobodu

- Reklama -

Někteří rybáři čekají na životní úlovek celý život. Jiným se podaří obří rybu chytit už ve velmi mladém věku. Jako například teprve 12letému rybářovi Bjornovi Henrikovi, který ulovil giga platýse. 

Mladý rybář Bjorn Henrik se vydal se svým otcem a rybářským průvodcem na ryby. Skupina rybářů lovila v norské oblasti Saltstraumen, která patří k vyhlášeným lokalitám. A to se potvrdilo i v tomto případě! Teprve 12letý rybář totiž dokázal přelstít k záběru obrovskou rybu.

 

Obrovský platýs měřil 240 čísel!

Už v prvních chvílích rybářského souboje bylo jasné, že tahle ryba nebude malá. Tvrdý nápor při zdolávání dokonce nevydržel ani rybářský prut, a při souboji prasknul. Ani to ale rybáře nezastavilo v dalším souboji s velkou rybou.

V tu chvíli ale mladému rybářovi už pomáhal jeho otec. Právě ten je také zachycený na videích, jak s velkou rybou bojuje. A pak to přijde! Z temné hlubiny se na mořské hladině vyvalí obrovský platýs! Už při prvním pohledu je zřejmé, že tohle je nefalšované mořské „monstrum“.

Rybáři obrovského platýse připevnili k boku lodě, aby ho nemuseli tahat na palubu. A takto nataženou rybu změřili. Výsledná délka? Neskutečných 240 centimetrů! Tohle je tak životní ryba mladého rybáře, který zažil jeden z nejšťastnějších rybářských dní.

 

Mladík dal platýsovi svobodu

Když se řekne mořský rybolov, tak se mnoha lidem vybaví ulovené ryby, které ale rybáři nepouští zpátky do vody. Přeci jen, maso z mořských ryb je žádanou „surovinou“, a proto některé rybářské výpravy na moře připomínají spíše „těžbu masa“.

Ovšem v případě 12letého rybáře celá situace dopadla úplně jinak. Rybáři po změření trofejního platýse uvolnili lana, a obrovského tvora pustili zpátky na svobodu. Na jednom z videí jde vidět, jak ryba mizí v hlubině, kde žije. Za tohle obrovský respekt!

 

Saltstraumen: místo s extra silnými proudy

Jak jsme výše nakousli: oblast Saltstraumen patří k vyhlášeným rybářským místům v Norsku. Právě tato oblast je zajímavá tím, že v úžině Saltstraumen jsou velmi silné přílivové proudy, které patří k nejsilnějším na světě.

V úžině pak vznikají velmi silné proudy, které mohou mít průměr až 10 metrů a dosahují hloubky až 5 metrů. Podle některých zdrojů pak rychlost nejsilnějších proudů může mít až 40 kilometrů.

Zdroj: Blinker, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -