DomůNovinkyTři rybáři zemřeli, když se pod nimi propadl led. Dva na něj...

Tři rybáři zemřeli, když se pod nimi propadl led. Dva na něj vjeli autem

- Reklama -

Na Champlainovém jezeře ve Spojených státech amerických se během několika dní staly dvě tragické události, při kterých zahynuli celkem 3 rybáři. Pod všemi se propadl led na zmíněném jezeře.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O nešťastných událostech informoval zpravodajský web CNN. Ten uvedl, že na Champlainovém jezeře ve Vermontu na severovýchodě USA se staly dvě tragické události během několika dní, při kterých celkem zahynuli 3 rybáři.

 

Dvě tragické události během několika dní

První nešťastná událost postihla dvaašedesátiletého rybáře Waynea A. z Vermontu, který se nevrátil domů. Když po něm začali policisté pátrat, tak našli jeho vozidlo na příjezdové cestě. Při pátrání pak našli i mrtvé tělo muže, pod kterým se probořil led.

Několik dní poté se pod dvěma rybáři, kteří vjeli na led svým vozidlem, rovněž probořil led. Záchranáři jednasedmdesátiletého Johna F. dokázali vytáhnout z vody, ovšem po převezení do nemocnice zemřel.

Jeho bratra, osmaosmdesátiletého Waynea F. našli policejní potápěči v potopeném autě na místě neštěstí. Policisté rybáře na místě prohlásili za mrtvého.

 

Věhlasný závod na jezeře zrušen zrušen

V souvislosti s úmrtími rybářů, a nadále pokračující teplou zimou na daném jezeře, zrušili organizátoři populární závod v rybaření pod ledem Island Ice Fishing Derby, který se měl konat od 11. do 12. února 2023 na zmíněném jezeře ve Vermontu.

Organizátoři na sociálních sítích uvedli, že úřad šerifa je požádal o zrušení letošního ročníku. A to právě proto, že na jezeře je slabý led.

Pro zmíněný web CNN se vyjádřil člen výboru závodu Island Ice Fishing Derby Gilbert Gagner. „Nikdy jsem nic takového nezažil. Je to šílenství,“ řekl k nebývale teplé zimě na severovýchodě Spojených států amerických. Zpravodajský portál pak ještě dodal, že v oblasti neštěstí panoval nejteplejší leden od roku 1948.

 

Pozor si dávejte i v Česku

Obrovský pozor si musí dávat i lidé v České republice. Na spoustě tuzemských stojatých vod je stále ledová pokrývka. Jenže za současného počasí není led téměř nikde bezpečný. Připomínáme, že bezpečná tloušťka ledu je 10 centimetrů, třeba hasiči ale jako bezpečnou tloušťku ledu pro bruslení udávají 15 centimetrů.  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -