DomůAkční nabídkaÚspěšný lov kapra ve studené vodě: TOP nástraha, na kterou to skvěle...

Úspěšný lov kapra ve studené vodě: TOP nástraha, na kterou to skvěle bere

- Reklama -

Lov kaprů ve studené vodě mohou komplikovat právě nízké teploty. Jednak jde o zvyšující se pasivitu ryb, ale také o nástrahy. Ty totiž musí pracovat i ve studené vodě. Na jakou se jde spolehnout?

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Rybaření ve studené vodě je často jako „na houpačce“. Jde o to, že jeden den ryby spolehlivě berou, ale pak stačí jen drobná změna, a všechno rychle končí. Abychom i v těchto podmínkách byli úspěšní, je důležité používat také atraktivní nástrahu.

Ta by neměla mít jen lákavé aroma nebo zbarvení, ale také musí spolehlivě pracovat ve studené vodě. Takže je nutné, aby dokázala vydávat silné potravní signály. Jednu takovou nástrahu vyrábí ostřílený kaprař Michal Kučera.

 

Boilies Mikbaits Mirabel Fluo (pampeliška)

Tohle je nástraha, kterou si za dlouhá léta oblíbila celá řada rybářů. A nejde jen o kapraře! Jelikož tyto kuličky mají atraktivní velikost, tak je používají i rybáři při lovu na klasické krmítko nebo i na feeder. Atraktivní kuličky na kapry najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Obrovskou výhodou tohoto boilies je jeho směs. Ta má velmi unikátní vůni, která je mírně nasládlá se „zvláštním ocasem“. Zcela klíčovou vlastností ale je, že právě boilies Mikbaits Mirabel Fluo dokáže skvěle pracovat i za hodně nízkých teplot, kdy je schopné vydávat koncentrované potravní signály.

Tento druh boilies se vyrábí v několika příchutích. Ovšem tou nejlepší z našeho pohledu je legendární pampeliška. Právě ta totiž vydává nádherně příjemnou vůni, která se při lovu kaprů na podzim, v zimě a v časném jaře skvěle hodí. Tohle je velká paráda!

Kromě lákavé příchuti a vůně má boilies Mikbaits Mirabel Fluo dokonalou velikost pro lov kaprů ve zmíněných podmínkách. Jde o to, že tyto kuličky mají průměr 12 mm, tudíž jsou pro rychlé chytání kaprů v těch nejtěžších podmínkách jako dělané. Za tohle velký palec nahoru!

 

Rybáři boilies rádi kombinují s „popkami“

A další velmi zásadní zbraní této nástrahy je výrazné zbarvení. Když se podíváme na zmíněné pampeliškové kuličky, tak ty mají neuvěřitelně křiklavou žlutou barvu. A to je ideální! Proč? Když si rybář uvědomí, že v našich vodách jsou aktuálně silné nánosy odumřelé vegetace, tak právě „vyřvaná nástraha“ se do tohohle skvěle hodí.

Na kuličkách najdeme sypký povrch. To je schválně! Jde o to, že když rybář toto boilies nahodí do vody, tak se z něho začnou uvolňovat drobné částečky, takže v okolí nástrahy vznikne lákavý „mráček“ z drobných částic. Jednoduché, ale zatraceně účinné!

Jde o to, že právě výrazně žluté zbarvení jde na šedivé, odumřelé vegetaci skvěle vidět. A to je zásadní! V tuto chvíli je v našich revírech čistá voda, takže kapři se při sběru potravy pochopitelně řídí i zrakem. Takže takové kuličky si všimnou i na větší vzdálenost.

Aby bylo boilies ještě atraktivnější, tak mnoho rybářů jej kombinuje s plovoucími kuličkami. Díky tomu se tak nástraha nadzvedne nad zmíněné nánosy, takže jde skvěle vidět. Toto malé vylepšení tak může přinést ještě více záběrů i od pasivních ryb. Tohle je osvědčený fígl!

Pokud si chcete zachytat i za studeného podzimu, pak rozhodně doporučujeme toto boilies z „dílny“ českého kapraře Michala Kučery. Boilies na kapry do studené vody Mikbaits Mirabel Fluo nabízí atraktivní směs, lákavou vůni, luxusní velikost a výrazné zbarvení – tohle prostě funguje! Kuličky Mirabel Fluo najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -