DomůNovinkyVIDEO: Masakr na Moravě! Nedostatek kyslíku ve vodě zabil stovky ryb

VIDEO: Masakr na Moravě! Nedostatek kyslíku ve vodě zabil stovky ryb

- Reklama -

Oči pro pláč měli rybáři na Moravě! Mezi Uherským Hradištěm a Starým Městem na řece Moravě uhynuly stovky ryb. Mezi rybími mršinami byli kapři, boleni nebo jelci. Hasiči nezjistili, že by do řeky unikla toxická látka. Spíše to vypadá, že ryby nevydržely aktuální vedra. Proto hasiči jezdili po řece Moravě motorovými čluny a snažili se vodu okysličit.

Foto: Moravskoslezský ÚS

Hasiči se pochopitelně zaměřili i na to, zdali do řeky Moravy neunikla nějaká toxická látka. To ale měření nepotvrdila. „Měření spektrometrem nepotvrdilo nebezpečnou látku ve vodě,“ řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička pro zpravodajský portál Novinky. Příčinou tak byl pravděpodobně nízký obsah kyslíku ve vodě.

V řece Moravě u Uherské Hradiště uhynuly stovky ryb, především kapři, boleni nebo jelci. „V řece se vyskytlo větší množství uhynulých ryb různých velikostí a druhů,“ řekl Právu mluvčí hasičů Roman Žemlička.

VIDEO: Hasiči okysličují vodu v řece s pomocí člunů

 

Stovky mrtvých pstruhů na Kněhyni

O dalším úhynu informoval i Moravskoslezský územní svaz. Ten rybářské veřejnosti sdělil, že na řece Kněhyni hynuli pstruzi a vranky. „V pátek 30. července kolem poledne byl zjištěn úhyn ryb na řece Kněhyně, a to několik stovek metrů nad restaurací Zavadilka. O sběr přibližně 400 kusů uhynulých pstruhů a několik vranek se ještě v průběhu soboty postaral člen výboru MO Rožnov p/R pan Zdeněk Rára,“ uvedli moravskoslezští rybáři.

Po zjištění úhynu byly samozřejmě kontaktovány příslušné úřady. „Bezprostředně po zjištění byli kontaktováni pracovníci odboru ŽP z Rožnova p/R a také hasiči, kteří odebrali nezbytné vzorky pro následný rozbor ve specializované laboratoři,“ dodal Moravskoslezský územní svaz.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Úhyn ryb z nedostatku kaslíku v těch místech není možný. To se zase někdo snaží ututlat havárku. V těch místech je vody dostatek a není třeba lhát. Proč odebírali vzorky vody hasiči a ne kompetentní Úřad životního prostředí? No a to čeření vody třemi motorovými čluny je na tekoucí řece k smíchu a dělání z lidí hlupáky. Více není potřeba komentářů. Tečka!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -