DomůNovinkyV rybníku uhynulo půl tuny candátů a cejnů! Škoda je ve stovkách tisíc...

V rybníku uhynulo půl tuny candátů a cejnů! Škoda je ve stovkách tisíc korun

- Reklama -

Policisté vyšetřují masivní úhyn ryb v rybníku Roudný na Semilsku, kdy rybářům uhynulo okolo půl tuny candátů a cejnů. Podle televize Nova jde o škodu za několik stovek tisíc korun. Zatím se neví, co ryby otrávilo. Zvláštní ale je, že uhynuli i dravci, a proto si rybáři myslí, že do rybníku mohla přitéct nějaká chemikálie. Policisté při vyšetřování spolupracují například i s veterináři nebo s Českou inspekcí životního prostředí. 

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: archiv InRybar.cz 

„My jsme si v této souvislosti vyžádali znalecký posudek z oboru zemědělství a také odborná vyjádření České inspekce životního prostředí a Krajské veterinární správy v Liberci. Na jejich základě pak rozhodneme o dalším postupu a konečné právní kvalifikaci,“ řekla mluvčí policistů Ivana Baláková.

Kapři o váze 30 kilo: Němečtí rybáři chytají na české nástrahy kapří monstra!

Na případ upozornili turnovští rybáři, kteří úhyn ryb nahlásili na policii. „My jsme to v tuto chvíli předali policii, která přizvala i Českou inspekci životního prostředí a čekáme jak na rozbory ryb, tak na rozbor vody a uvidíme, co to bude,“ nechal se slyšet turnovský předseda rybářů Jaromír Dědeček.

Televize Nova uvedla, že rybáři si myslí, že do rybníka mohla přitéct i nějaká chemikálie. A to proto, že mezi uhynulými rybami byli i candáti, což je pro ně největší záhadou. „Na jaře bývá v rybnících virémie, dochází k úhynu kaprů, ale tady nám uhynuli candáti, což je pro nás záhadou,“ dodal turnovský předseda.   

Teď se případem bude zaobírat kriminálka, která se pokusí přijít na to, co se v rybníku stalo. Podle televize Nova bude vyšetřování trvat i několik měsíců.

Rybáři uvedli, že na rybníku Roudný platí zákaz rybolovu do odvolání. „Zákaz rybolovu! Na revíru Roudný platí do odvolání zákaz rybolovu kvůli zhoršené kvalitě vody a částečnému úhynu ryb. Děkujeme za pochopení,“ uvedli turnovští rybáři.

INFO: Reportáž televize Nova o úhynu ryb v rybníce Roudný

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -