DomůNovinkyChemička s rybáři vysadila do řeky nové ryby! Nasazovali se cejni i dravci

Chemička s rybáři vysadila do řeky nové ryby! Nasazovali se cejni i dravci

- Reklama -

Severočeský územní svaz informoval rybářskou veřejnost o tom, že rybáři ve spolupráci se společností Unipetrol nasadili nové ryby do řeky Bíliny. Ryby se nasazovaly do řeky v Mostě. Této akce se zúčastnily i děti ze základní školy, které tak zažily neobvyklý zážitek. Rybáři do mostecké Bíliny nasazovali cejny, plotice, perlíny, ale i dravce. Spolupráce mezi rybáři a Unipetrolem přinesla pro Bílinu celkově skoro 10 000 kilo ryb…

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Severočeský územní svaz

„Ve spolupráci se společností Unipetrol a za účasti žáků ZŠ, byly do řeky Bíliny v Mostě vysazeny další ryby! Mimo cejnů, plotic, perlínů a hrouzků nechyběli ani krásní okouni. Pro zpestření přítomným dětem bylo vysazeno i několik menších štik, dva sumci a úhoři. Děti se dozvěděly i mnohé o životě ryb a věříme, že i díky tomu se k přírodě budou chovat s náležitým respektem,“ popsal akci Severočeský územní svaz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné dělené pruty na kapry za super nízkou cenu!

V letošním roce rybáři spolu s Unipetrolem nasazovali spíše menší počet ryb. Ta hlavní „vlna nasazování“ se plánuje na podzim. „Zatím bylo letos do řeky vysazeno spíše menší množství ryb (i s ohledem na situaci v předchozích týdnech), většinu plánujeme distribuovat na podzim. Během spolupráce se společností Unipetrol bylo do řeky Bíliny vysazeno již téměř deset tisíc kilogramů ryb,“ vysvětlují severočeští rybáři.

Bílina je známá tím, že protéká velmi specifickým prostředím, které poznamenal průmysl. „Řeka protéká nejprůmyslovější oblastí České republiky s vysokou hustotou zalidnění, čistota její vody se ovšem za poslední tři desetiletí výrazně zlepšila, ač nás stále trápí některé především lokální problémy,“ uvedl Severočeský územní svaz.

 

Úhyn ryb v Bílině 2021: Případ šetří policie

Dne 2. května 2021 Severočeský územní svaz uvedl, že v Bílině hynou hromadně ryby. „Došlo k hromadnému úhynu ryb v řece Bílině. Řeka je silně zakalená a zapáchá po zatím neznámé látce, aktuálně jsou odebírány vzorky a ve spolupráci s našimi místními organizacemi se snažíme zjistit rozsah úhynu a případný zdroj nebezpečných látek. Byly informovány orgány státní správy,“ uvedl tehdy Severočeský územní svaz.

Teď se úhynem zabývají policisté. „Mohu říct, že spolupracujeme se všemi zainteresovanými složkami. Případem jsme se začali zabývat z úřední povinnosti na základě informací zveřejněných v médiích. Oficiální oznámení jsme nedostali,“ řekl Teplickému deníku mluvčí policie Daniel Vítek.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné dělené pruty na kapry za super nízkou cenu!

Podle úřadů ale k otravě toxickým znečištěním nedošlo. „Pravděpodobnou příčinou úmrtí byla bakteriální infekce,“ řekla Helena Volfová, vedoucí oddělení životního prostředí městského úřadu v Bílině.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -