DomůNovinkyVýsměch rybářům? Úřednici vylili důležité vzorky vody z otrávené Bečvy

Výsměch rybářům? Úřednici vylili důležité vzorky vody z otrávené Bečvy

- Reklama -

U okresního soudu ve Vsetíně se řeší devastující otrava Bečvy. A při projednávání tragické události se veřejnost dozvídá zajímavé skutečnosti. Například to, že úředníci vylili odebrané vzorky vody. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Černý den pro všechny rybáře nastal 20. září 2020. Právě tehdy se do Bečvy dostala toxická látka, která pozabíjela desítky tun ryb. V médiích se často objevuje číslo 40 tun mrtvých ryb. Tady je ale zapotřebí si uvědomit, že se jedná o posbírané rybí zdechliny. Další desítky tun ryb rybáři nestihli posbírat, takže je odnesla voda.

 

Úředníci odebrané vzorky vody vylili

Případ otrávené Bečvy aktuálně projednává vsetínský soud. V druhé polovině února 2023 se ho zúčastnil také rybář Stanislav Pernický, který uvedl několik důležitých skutečností.

Rybář například mluvil o tom, že barva žaber otrávených ryb nenasvědčovala otravě kyanidem, informoval o tom web iRozhlas.cz. Právě kyanid měl podle vyšetřovatelů ryby zabít.

Zmíněný web také uvedl, že v prvních chvílích otravy rybáři odebrali z Bečvy vzorky vody. Rybáři vodu nabrali do vypláchnutých PET láhví, a následně zaznamenali také informace o tom, kdy a kde vodu odebrali.

Ovšem úřednice z Městského úřadu v Hranicích s inspektorem z inspekce životního prostředí vzorky vylili – podle nich byly neprůkazné. Úředníci s výrazným časovým odstupem pak odebrali nové vzorky vody. Rybáři jsou ale pochopitelně z této skutečnosti v šoku, protože odebrané vzorky mohly posloužit k zjištění, jaká látka ryby v Bečvě zabila.

 

Rybářům se na Bečvě spouštěla krev z nosu

Publicistický web neovlivni.cz pak uvedl i další skutečnosti. Rybáři, kteří zasahovali na zasažené Bečvě, potvrdili, že cítili zápach typický pro dezinfekční prostředek Savo. Ovšem podobný odér kyanid nevydává (vyšetřovatelé tvrdí, že právě kyanid ryby zabil).

Někteří rybáři pak popisují také tu skutečnost, že během zásahu na Bečvě měli zdravotní komplikace. Někteří měli například vysušené ruce. Dvěma se potom neznámo proč spustila krev z nosu.

Vyšetřovatelé ukázali jako na viníka na společnost Energoaqua, která působí v rožnovském areálu. Právě odtud se podle vyšetřovatelů dostal kyanid do Bečvy. Rybáři ale upozorňují, že více jak 1 kilometr pod zmíněnou výpustí viděli živé ryby.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. To jsou novinky. 😂 Vsichni uz od zacatku tvrdi ze zabijel kyanid a ja od zacatku tvrdim ze zabijel chlornan. Coz jde dohledat na mych tvrzenich na FB. Jeste donedavna se mi vsichni smali a ted? Ted me jen ,, nemaji radi“ protoze jim to pripomina jejich stadovou tupost. 😂😂😂

  2. Jsou v tom penize a intriky.Zametaj se stopy a dukazy.Na ryby a praci rybaru nasi sikovni experti a urednici z vysoka ser… Stat se to v nemecku nebo v severskych zemich tak uz vinnici davno plati nebo sedi to se muze dit jen u nas.Hlavne ze ty blbci schvaluji kdejaky priblbly zakony z eu na to jsou nekdy az moc rychly.Uz by je mel nekdo nakopat do prdeli aby se probrali.Vzdyt je to ostuda a vysmech vsem rybarum!!!!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -