DomůNovinkyZa 7 ponechaných kaprů 3 roky vězení? Policisté na Teplicku dopadli pytláka

Za 7 ponechaných kaprů 3 roky vězení? Policisté na Teplicku dopadli pytláka

- Reklama -

Policie z Ústeckého kraje informovala o tom, že v Teplicích byl dopaden pytlák, který na tamním rybníku neoprávněně chytal ryby. Podle Teplického deníku si muže s prutem v ruce všiml kolemjdoucí, který přivolal policii. V momentě, kdy policisté dorazili na místo, tak zjistili, že muž má v batohu 7 ulovených kaprů. Teď pytlákovi hrozí až 3 roky vězení…

Kde muž neoprávněně rybařil? Policie 39letého muže dopadla v Zámecké zahradě v Teplicích. „Až tříletý trest odnětí svobody hrozí 39letému muži, který je podezřelý, že v pondělí dopoledne v teplické Zámecké zahradě neoprávněně chytal ryby,“ uvedl mluvčí policistů z Ústeckého kraje Daniel Vítek.

Pytlákovi přitížilo i to, že byl dopaden s početným úlovkem. Policisté na místě totiž zjistili, že muž má v batohu hned 7 ulovených kaprů. „Policisté v jeho batohu našli sedm kaprů, v minulosti pětkrát odsouzenému muži následně sdělili podezření z přečinu krádeže, jeho vyšetřování probíhá na svobodě,“ doplnil mluvčí policie z Ústeckého kraje. Toto neoprávněné rybaření tak může vyjít pytláka „pořádně draho“.

 

Za pytlačení ryb vězení? Děje se to!

Případy, kdy šli pytláci za mříže, se v minulosti staly – ovšem na Slovensku. Například v roce 2015 jsme na webu InRybar.cz psali o pytlákovi, který měl spadeno na hájené ryby. Pytláka dopadli městští policisté a předali jej soudu. Verdikt soudu? Pokuta 200 eur, a pokud nezaplatí, tak skončí na 3 měsíce za mřížemi.

Tento verdikt se ale pytlákovi nelíbil, a proto se odvolal. Jenže! Krajský soud byl v tomto případě ještě přísnější a pytlákovi vyměřil pokutu ve výši 500 eur. A pokud nezaplatí, skončí na půl roku „v chládku“. Pytlák skutečně nezaplatil a odstěhoval se do Anglie. Ovšem! Z Ostrovů byl vyhoštěn, takže na pytláka si policisté počkali na letišti v Košicích. Pytlák nakonec byl odvezen do vězení.  

INFO: Pytlák půjde na půl roku do vězení! Chytal hájené ryby

Jiný případ, kdy pytlák skončil za mřížemi, se odehrál v roce 2014. A opět na Slovensku. Právě tam na řece Váh opakovaně pytlačil jeden muž. Kvůli jeho opakovaným přestupkům skončil pytlák před soudem. Jenže! V den, kdy se měl zpovídat před soudcem, zase pytlačil! Muže nakonec dopadli policisté, a soud ho poslal na 1 rok nepodmíněně do vězení.

INFO: Pytlák dostal u soudu 1 rok vězení!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. za narušení státní hranice nic a navíc sociální dávky a za kapry do lochu…fuj chce se mi velebnosti blejt.

  2. Taky mi to přijde ujetý, ty věznice by museli být všude. Hele, vysokou pokutu ano a veřejné prospěšný práce, pokud ani jedno nesplní tak exekuce na částku pokuty ale vězení je úlet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -