DomůNovinkyZa úlovek kapitálního sumce dostal roční povolenku v hodnotě 1000 korun

Za úlovek kapitálního sumce dostal roční povolenku v hodnotě 1000 korun

- Reklama -

Německému rybářovi Rudimu Hasilovi se povedl životní úlovek. Při lovu kaprů mu na nástrahu zabral kapitální sumec o váze 80 kilogramů. Rybáři z daného spolku mu za odměnu věnovali roční povolenku.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O úlovku kapitálního sumce informoval web merkur.de. Ten uvedl, že rybář Rudi Hasil šel lovit kapry na rybník Rainer-Lauterbach, který spadá pod rybářský spolek Sempt Markt Schwaben. O zmíněném rybníku se moc dobře ví, že v něm žijí krásní kapři a sumci…

 

Obrovský sumec o váze 80 kilo

Jak už jsme uvedli, německý rybář šel původně na kapry. Jenže! Lovec okolo 6. hodiny ráno dostal záběr, kdy po úspěšném zaseknutí pochopil, že tohle bude pořádná ryba. Následoval 40 minut dlouhý souboj s kapitální rybou, kdy začínalo být čím dál zřetelnější, že tohle „kapr nebude“.

Po dlouhém souboji se u břehu vyvalil obrovský sumec. Samotný rybář nebyl schopný gigantického dravce dostat na břeh, proto mu musel pomoci kolega. Až na břehu, když se podařilo sumce vytáhnout, všem na místě došlo, o jak obrovskou rybu šlo. Sumec měřil 234 centimetrů a vážil 80 kilo.  

 

„Úleva pro rybník,“ uvedl předseda

„Odchyt tohoto velkého dravce přinesl živočichům v rybníku Rainer-Lauterbach citelnou úlevu. Sumec této velikosti je žrout, který sežere nejen ryby do dvou kilogramů, ale také kachny, lysky a podobně,“ citoval předsedu rybářského spolku Martina Lackermeiera web merkur.de.

Rybářský spolek tak úspěšnému lovci daroval roční povolení pro rybaření. Toto povolení stojí na rok 40 euro, což je v přepočtu podle aktuální kurzu něco okolo 1000 korun. Spolek rybářů Sempt Markt Schwaben celkem obhospodařuje 4 vody.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -