DomůAkční nabídkaZapomenutá legenda se vrací: Anýz používali už naši rybářští dědové, teď se...

Zapomenutá legenda se vrací: Anýz používali už naši rybářští dědové, teď se vrací

- Reklama -

Ve světě rybářských nástrah byste jen těžko hledali větší symbol. Anýz má v rybaření pověst obrovské legendy, díky které rybáři ulovili velké množství úlovků. Nezapomnělo se na něj ale? Nezapomnělo.  

Ilustrační foto: MVDE

Škála použití anýzu ve světě rybaření je pořádně široká. Tato surovina se odjakživa používá jak k výrobě nástrah, tak ale například i pro ozvláštnění krmení. A ono se není co divit! Anýz na ryby má velmi specifické aroma, které dokáže zlákat nejednoho kapra k záběru. To už věděli naši rybářští předci, kteří anýz používali.

Malý rybář si prohlíží uloveného kapra lysce s velkými šupinami

S nástupem moderních nástrah (zejména) mladší generace mohly na anýz na ryby zapomenout. Přece jen těch jiných lákadel na ryby nebylo málo. Ovšem, v posledních letech se trendy „vrací ke kořenům“, a to platí i pro anýz, který zase používá více a více rybářů. Třeba při výrobě rybářských nástrah (těsto na ryby), anebo při vylepšování krmení.

 

Anýzový prášek na ryby MVDE

Tohle je vynikající práškový atraktor s anýzem od belgické firmy MVDE, která patří k předním světovým producentům rybářského krmení. Tento nahnědlý práškový atraktor má silné anýzové aroma, které se skvěle šíří i za nižších teplot. Proto jej rybáři rádi používají i při prvních jarních vycházkách. Ta účinnost je opravdu perfektní! Anýzový prášek je dostupný na stránce MVDE .

Využití anýzového prášku je velmi široké. Zaprvé: Hodně rybářů s ním vylepšuje klasické krmné směsi. Pokud chcete dát krmení unikátní „pachový ocas“, pak stačí do návnady nasypat trochu tohoto prášku. Bacha! Nepřehánějte to s dávkováním – třeba rybářští závodníci tento 250 gramový pytlík sypou do 5 kilogramů krmné směsi.

Jiní rybáři z tohoto práškového atraktoru zase vyrábí těsto na ryby (návod viz níže). Jde o to, že do prášku lze hodit vajíčko, popřípadě trochu cukru, a rybář má rázem vynikající obalovačku na jiné nástrahy. Tento jednoduchý fígl zase rádi používají zkušení rybáři chytající na feeder, kteří těsto z anýzu používají například při obalování kukuřice nebo peletek, anebo na něj přímo chytají.

Pokud vyrábíte doma boilies, pak by vás tento prášek mohl taky zajímat. Zejména ve chvíli, kdy chcete vyrobit boilies připomínající scopex. Tyto práškové atraktory MVDE rybáři při domácí výrobě hodně rádi používají. Pokud si chcete práškový atraktor v příchuti anýzu prohlédnout, pak mrkněte na stránku s produkty MVDE .

 

Těsto z prášku MVDE: Jednoduchá výroba

Z práškových atraktorů se velmi dobře vyrábí i klasické těsto na ryby. Jelikož jde o aromatický práškový atraktor, není zapotřebí používat žádné esence, pokud ale chcete, můžete. Do práškového atraktoru prostě přidáme vajíčko a cukr, aby těsto bylo krásně slaďounké. A vše rozmícháme. Pak jen necháme celé těsto odležet, aby ztuhlo.

VIDEO: Jak z práškového atraktoru vyrobit těsto na ryby? Tady je návod

Velkou výhodou takové těsta z voňavého prášku je to, že ve vodním prostředí vytváří i atraktivní mráček z drobných částeček (viz přiložené video). To je důležité třeba na začátku rybářské sezóny, kdy je čistá voda, a kdy takový vizuální efekt může přilákat ryby k nástraze.

S tímto těstem je možné chytat samostatně, ovšem lepší je s jeho pomocí obalovat jiné nástrahy. Třeba drobné pelety nebo kukuřici. Díky tomu tak na zmíněných nástrahách vznikne krásně měkký povrch, ze kterého se „agresivně“ bude vysílat silná vůně, a také zmíněný mráček. Tohle je jednoduchá, ale zatraceně účinná nástraha.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -