DomůRybářské radyRybářské tipy a trikyNulová útrata za nástrahy na ryby: 3 nástrahy na kapry, které stojí...

Nulová útrata za nástrahy na ryby: 3 nástrahy na kapry, které stojí jen pár korun

- Reklama -

Někteří rybáři nechtějí za rybářské nástrahy utrácet velké množství peněz. Jak to tedy udělat, aby byla útrata za nástrahy co nejmenší? Vyzkoušejte tyto nástrahy na kapry, které stojí pár korun? 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Jsou rybáři, kteří si třeba kvůli časovým důvodům kupují nástrahy na krmítko, třeba rohlíkové boilies nebo dipovanou kukuřici. Ovšem pak jsou rybáři, kteří za nástrahy nechtějí utrácet velké množství peněz. A právě tito rybáři si mohou účinné nástrahy na ryby vyrobit doma během několika minut. Největší výhodou je, celková cena za tyto nástrahy je opravdu minimální. O jaké nástrahy jde?

NÁVOD: TOP 3 nejlevnější nástrahy na ryby, které vyrobíte za pár korun

 

Lisované pečivo na kapry: Plave a jde dobře vidět

Lisované pečivo je nástrahou na ryby, která je osvědčena dlouhými rybářskými sezónami. Tato nástraha na ryby nabízí hned několik velkých předností, díky kterým při rybaření na krmítko skvěle funguje. Zaprvé: Lisované pečivo plave, takže když jej rybář nastraží na háček nebo pod háček, tak se nadzvedne. Pokud si chcete vyrobit lisované pečivo na ryby, tady je jednoduchý návod

Lisované pečivo patří k největším klasikám ve světě rybaření…

To je hodně důležitá vlastnost zejména při lovu na zanesených nebo zarostlých vodách. Díky tomu, že pečivo plave, tak se nad tento bordýlek krásně nadzvedne. Tudíž nástraha do těchto nánosů nezapadne. Další velkou předností je, že pečivo na ryby má světlé zbarvení, díky kterému je ve vodě lépe vidět. Ale i tak jde tato nástraha ještě vylepšit! Jak?

Lisované pečivo jde jednoduše vylepšit: Dobré je ho obalit do mleté papriky. Vhodný je taky cukr

Zase stačí sáhnout do naší spižírny. Pro zatraktivnění lisovaného pečiva můžeme použít třeba mletou papriku nebo skořicový či vanilkový cukr. K čemu tyto sypké suroviny jde použít? Jde o to, že lisované pečivo stačí na vteřinku namočit do vody, a poté ho v těchto sypkých surovinách obalit. Rázem tak na nástraze vznikne krásně sypký obal, který se po vhození do vody uvolní do okolí.

Není to nádhera? Lisované pečivo krásně plave, takže se neztratí v nánosech na dně…

Na co si dávat pozor? Nezapomínejte na to, že pečivo osychá. Takže když lisované pečivo oschne, může se pak třeba při nastražování rozpadat. A to je špatně! Proto lisované pečivo noste v sáčku, aby docházelo k co nejmenšímu osychání.

Lisované pečivo je vynikající nástrahou pro chytání na krmítko. Jen si to představte: U krmítka vznikne lákavé místečko z krmení, nad které se zvednou kostičky pečiva. Naprosto jednoduchá strategie, která ale zatraceně dobře funguje. Pokud chodíte na ryby s krmítkem, pak lisované pečivo určitě doporučuji.

 

Těsto na ryby: Slizká nástraha se silnou vůní

Druhou super levnou nástrahou je těsto na ryby. To lze vyrobit z krupice, vajíčka, pak přidáme trochu cukru a barvivo. Pak stačí pár minut práce a dostaneme super nástrahu, která ve vodním prostředí vydává silnou vůni (pokud použijeme esenci). Pokud si chcete vyrobit těsto na kapry, tady je jednoduchý návod

Těsto na ryby je druhou velkou klasikou při rybaření

Těsto na ryby skvěle funguje z toho důvodu, že na háčku nebo pod háčkem vytvoří krásně měkkou kuličku. Právě ta měkká konzistence je důležitá, protože právě z takové nástrahy se velmi dobře uvolňují nejrůznější vůně. Pokud tedy při výrobě použijeme nějakou esenci do nástrah, pak můžeme počítat s tím, že z těsta se bude uvolňovat silná vůně.

Ideální je těsto nechat po obalení chviličku oschnout. Za pár vteřin těsto ztvrdne, takže vydrží delší dobu ve vodě, ale i silnější švihnutí při hodu

Osobně při výrobě těsta na ryby dbám na jednu věc, která se mi osvědčila. Pokud vyrábím těsto pro první jarní vycházky, dávám do něj velké množství cukru. Proč? Protože se mi silně sladká chuť osvědčila. Ryby na takové těsto po dlouhé zimě skvěle reagují, a spolehlivě na něj berou. Proto se nebojte do těsta nasypat větší množství cukru.

Těsto na ryby skvěle pracuje ve vodním prostředí, do kterého uvolňuje lákavé látky

Po nějaké chvíli se může stát, že těsto na ryby trochu oschne. Co s ním? Zase: Nejlepší je vzít nějakou esenci nebo tekutou potravu (klidně i jiný tekutý atraktor). Pak uloupneme trochu těsta, které navlhčíme. Rázem se s takovou nástrahou mnohem lépe manipuluje. A navíc! Takto namočené těsto ve vodním prostředí vydává silnou pachovou stopu. Super!

Pokud těsto na ryby trochu oschne, pak je dobré ho navlhčit nějakou esencí

Těsto na ryby osobně používám k obalování jiných nástrah. To znamená, že pod háček nebo na háček napíchnu třeba kukuřici, a zrníčka potom obalím těstem. Díky tomu docílím toho, že nástraha bude mít tvrdý střed, a že kulička těsta bude mít „pevný základ“, takže ve vodním prostředí vydrží déle. Tuhle vlastnost oceníme především tam, kde je přebytek „bílé ryby“.

 

Žížala na ryby: Nástraha za 0 korun, která nezklame

Pokud se bavíme o nástrahách, které patří k těm nejlevnějším, tak musíme zmínit i žížaly. A ne, teď nemluvíme o těch žížalách, které se prodávají v plastových krabičkách v rybářských potřebách. Ne, mluvíme o těch žížalách, které si lze během chviličky nasbírat. Že je to pracné? Nesmysl! Pokud chcete nasbírat desítky žížal za chvíli, tady je jednoduchý návod

Takové množství rousnic je rybář schopný nasbírat za chviličku

Pokud se vydáte na sběr žížal ve večerních a nočních hodinách s čelovkou na hlavě, pak takový sběr trvá jen chviličku. Fakt! Stačí, když padne silná rosa, a tlusté rousnice vylezou ze země na povrch. Pak už jenom stačí silná čelovka a hbitá ruka. A během chviličky můžete nasbírat desítky rousnic, které patří k tomu nejlepšímu v rybářském světě.

Ale i dokonalou nástrahu jde vylepšit. Jak? Ideální je posílit u žížal jejich pachovou stopu. To můžeme udělat tak, že na ně napatláme speciální páchnoucí roztok (třeba Predator Booster). Tyto páchnoucí roztoky jsou vymyšleny tak, aby na žížalách vydržely dlouhou dobu, a aby vydávaly fakt extrémní zápach. Ostatně, proto jsou tak účinné při lovu úhořů, kteří se při lovu řídí čichem.

Rousnice při rybaření fungovala, funguje a bude fungovat

Pokud nechcete utrácet za tekutý atrkator (tento text je přece jen o levných nástrahách), tak doporučujeme klasické maggi. Právě toto polévkové koření se specifickou chutí má výrazné aroma, které skvěle funguje například při lovu kaprů. I tyhle ryby pochopitelně při sběru potravy používají čich, takže maggi je přiláká.

 

Suma sumárum: Jde to i levně, ale účinně

Dneska jsme si ukázali ty nejlevnější nástrahy na ryby, které rybářský svět zná. Pokud nechcete utrácet za rybářské nástrahy, pak máte k dispozici hned několik návodů, jak fakt výrazně ušetřit. A přitom si skvěle zachytat.

Osobně doporučuji jednu věc: Pokud se rozhodnete pro výrobu těchto nástrah, pak jich nedělejte moc. Mám vlastní zkušenost s tím, že nejlepší jsou čerstvé nástrahy, protože nejlépe voní, a nejlépe se „chovají ve vodě“. Proto před rybařením věnujte nějakou minutku výrobě čerstvých nástrah, vyplatí se to.  

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -