DomůNovinkyZloděj ukradl koi kapry za více jak 50 000 korun. Chovatel se o...

Zloděj ukradl koi kapry za více jak 50 000 korun. Chovatel se o ně staral 10 let

- Reklama -

Krádež koi kaprů se odehrála v Pertolticích pod Ralskem. K jezírku u rodinného domu se vloupal neznámý pachatel, který ukradl 8 okrasných ryb. Majitel k nim měl silný vztah, staral se o ně 10 let. 

Foto: Policie ČR

O případu informovala sama policie. Policisté z Libereckého kraje vyšetřují krádež 8 koi kaprů z jezírka u rodinného domu v Pertolticích pod Ralskem. Jednalo se o výrazně zbarvené ryby, které měly délku okolo 40 centimetrů.

Čtyři ukradení koi kapři měli oranžové zbarvení, dvě ryby pak byly stříbrné a dvě černozlaté. Celková hodnota těchto ukradených ryb je 54 000 korun. Majitel měl navíc k rybám velmi silný citový vztah, staral se o ně 10 let.

 

Zloděj při loupeži zdemoloval jezírko

Kromě finanční škody za ukradené ryby je třeba připočíst i další škody, které zloděj způsobil při jeho nelegálním konání. Pachatel totiž vážným způsobem poškodil jezírko, ve kterém koi kapři žili. Zloděj například poškodil plachtu jezírka nebo čističku vody. Konečná škoda je tak o tisíce korun vyšší.

Policie prosí jakékoliv svědky, kteří mohli vidět pachatele při jeho nelegálním konání, aby se ozvali na linku 158. „Pokud jste v noci z pondělí na úterý zaznamenali cokoliv podezřelého v obci Pertoltice pod Ralskem anebo se dozvíte o tom, že někdo nabízí japonské kapry uvedeného popisu ke koupi, ozvěte se nám prosím na linku 158,“ sdělila policie z Libereckého kraje.

 

Krádež koi kaprů v ostravské ZOO

Bohužel, podobné případy nejsou ojedinělé. Například v roce 2020 ostravští policisté vyšetřovali krádež 16 koi kaprů a jesetera ruského z ostravské ZOO. Celková škoda tehdy byla přes 80 000 korun. O krádeži cenných ryb jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -