skingbranding-banner

KATASTROFA: Nedaleko Labe uhynulo 300 kilo candátů, štik a dalších ryb. Zabil je odpad


Rybáři z Čelákovic řeší problém. Při požáru mochovských mrazíren natekla hasební pěna a odpad z místa požáru do potoka Výmola, který se vlévá do Labe. A tahle jedovatá směs otrávila více jak 300 kilo ryb. Mezi uhynulými rybami byli pstruzi potoční, lipani, parmy, jelci tloušti, ale i candáti, štiky nebo okouni. Rybářský hospodář z Čelákovc hovoří o totálním úhynu…

„Spoustu ryb jsme zachytili, ale mnoho jich zůstalo ve vodě. Zlikvidovali jsme více jak 300 kilogramů drobných ryb. Znamená to totální úhyn,“ řekl Deníku Pavel Jindřich, který je hospodářem v Čelákovicích. Hospodář také řekl, že uhynuly především mladší ryby: „Větší ryby mají větší schopnost náporu znečištění odolat. Zahynuly mladší ryby, které jsme do potoka z velké části vysadili.“

Kvůli havárii v potoce uhynuli candáti, štiky, okouni, parmy, jelci tloušti, pstruzi potoční, lipani, perlíni, plotice, hrouzci a další druhy. Z tohoto výčtu je znát, že rybáři přišli o bohatou rybí obsádku, jejíž navrácení do původního stavu bude otázkou dlouhých let. Podle hospodáře je škoda velmi vážná, z určitého pohledu nevyčíslitelná.

„Mnoho druhů ryb se velmi těžko shání. Dalo nám to opravdu mnoho práce a času, protože třeba nebývají hospodářsky tolik zajímavé,“ vysvětluje hospodář Pavel Jindřich. Z jeho pohledu se o naprostou katastrofu. Škodu za uhynulé ryby, která se pohybuje mezi 20 až 30 tisíci korunami, budou rybáři vymáhat.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Štítky: , , , , , ,
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

Konec pytlačení: Na Lipně budou „úřadovat“ profi porybní! Rybáři totiž častěji porušují pravidla

admin | přečteno: 765x | 16.03.2018 | Žádné komentáře

Jihočeský územní svaz nedávno zveřejnil velmi zajímavá data o působení …

POSLEDNÍ MÍSTA! Na Labi se uskuteční nádherné kaprové závody! Přijedete?

admin | přečteno: 628x | 15.03.2018 | Žádné komentáře

Místní organizace Českého rybářského svazu Brandýs nad Labem – Stará …

Boj o Lipno: Rybáři jednají o úpravě zákazu bivakování s CHKO Šumava! Bude bivakování povoleno?

admin | přečteno: 875x | 14.03.2018 | 1 komentář

Současná pravidla, která platí na Lipně, nejsou pro bivakující rybáře …

Komentáře

  • To si dělají srandu? 20000 až 30000 kc? Já tady platím takové sumu a zakazují mi brát ryby a tady když jim zhutuji celé násady a takové množství ryb tach požadují tak nízké ceny? Tak to mi mozek nebere. Na co tedy zvyšují poplatky a problémy?

  • To si děláte srandu ne? Jenom 20000 bebo až 30000 kč za takové škody? Taková organizace by měla dostat takovou pokutu že by se jim s toho zamotala hlava. Já tady platím takové poplatky až se točí hlava mě. A oni dostanou tak malou pokutu? Nám tu chcete zakázat chytat candáty nebo alespoň omezit a tady si necháte uhynout takové množství ryb za takovou cenu? To mě fakt hlava nebere.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *