skingbranding-banner

SKVĚLÁ PRÁCE! Rybáři do Orlíku vysadili 40 000 kilogramů nových kaprů! Nechyběli ani dravci


nasazovani_ryb

Podzimní vysazování nových rybích násad je v plném proudu. Úctyhodnou práci odvedli i ti rybáři, kteří vysazovali nové ryby do Orlíku. Právě do této přehrady rybáři vysadili obrovské množství nových ryb. V přehradě tak plavou noví kapři, amuři nebo líni. Perfektní zprávou je, že do Orlíku byli vysazeni i noví okouni. Rybáři totiž chtějí v přehradě posílit populaci těchto krásných predátorů. Perfektní práce!

Neskutečná „porce“. Rybáři vysadili do Orlíku neuvěřitelných 40 000 kilogramů nových kaprů. A to je opravdu úctyhodné množství ryb. Ale v Orlíku se neobjevili pouze kapři. Ne. Rybáři do Orlíku vysadili i 3 000 kilogramů čerstvých amurů. A nechyběli ani další zástupci kaprovitých ryb – líni. Množství nových línů v Orlíku ale není známé – celková hmotnost se ve zprávě ČRS neobjevila.

Milovníky dravců jistojistě potěší, že „došlo“ i na vysazování nových dravců. Rybáři totiž do Orlíku vysadili i 2 000 kilogramů okounů, aby posílili tamní populaci těchto krásný ryb. Paráda! A to není všechno. Rybáři plánují, že ještě letos vysadí do Orlíku 1000 kilogramů nových štik. A dokonce „dojde“ i na candáty.

Perfektní zprávou je, že rybářům přály aktuální podmínky. Na Orlíku je ideální stav vodní hladiny, tudíž vysazování nových ryb mohlo proběhnout na několika místech. Ideální stav vodní hladiny je důležitý i pro budoucí vysazování nových štik, které má proběhnout v nejbližších dnech. Štiky bude potřeba rozvést po řadě míst, aby se co nejvíce eliminovalo riziko kanibalismu – tento dravec je totiž stanovištní rybou. Takže ideální stav vodní hladiny slibuje, že toto vysazování štik bude úspěšné!

 

Kde se ještě vysazovalo?

Vysazování nových ryb ale probíhalo i na dalších revírech. Například do nádrže Trnávky rybáři vysadili 10 000 kilogramů nových kaprů a 540 kilogramů pstruhů duhových. Další násada pak putovala i do Veslařského kanálu Račice. Zde rybáři vysadili 360 kilogramů pstruhů duhových. V dalších dnech pak rybáři ještě do kanálu přidali nové kapry, štiky, candáty, líny a amury. Perfektní práce!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

sumec

VIDEO: Fantazie! Sumec o váze 125 kilogramů a délce 262 centimetrů!

admin | přečteno: 6962x | 19.07.2017 | 1 komentář

Báje a legendy o obrovských sumcích, jejichž váha s přehledem přesahuje …

krajina

AKTUÁLNĚ: 30 denní lístek je pořád zadarmo! Jak dlouho ještě? Nikdo neví!

admin | přečteno: 2005x | 19.07.2017 | 1 komentář

Rybářské lístky na 30 dní jsou stále zadarmo. Alespoň ještě …

stika

TROFEJNÍ ÚLOVEK: Rybář ulovil štiku o délce 123 centimetrů! Krásná ryba!

admin | přečteno: 1346x | 18.07.2017 | Žádné komentáře

Oravská přehrada vydala další ze svých klenotů. Rybář Patrik Steinberger …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>