Domů Akční nabídka Lov amurů v létě: Tajný fígl! Jak navázat úspěšnou montáž na „stříbrné torpédo“?

Lov amurů v létě: Tajný fígl! Jak navázat úspěšnou montáž na „stříbrné torpédo“?

- Reklama -

Lov amurů patří k těm nejvíce adrenalinovým způsobům lovu. Zejména pak v létě, kdy tyto ryby chytáme povětšinou ve vrchních partiích vodního sloupce. Právě tady se totiž amuři s velkou oblibou zdržují. Jednak kvůli teplým slunečním paprskům, ale také kvůli spadanému listí nebo sladkým plodům, které padají ze stromů u vody. V letních dnech je rozumné amury chytat buďto přímo na hladině, anebo ve vrchní části vodního sloupce. Jak ale v těchto partiích chytat?

Ten, kdo někdy měl amura na prutu, nám dá jistě za pravdu, že je to nezapomenutelný zážitek. Zprvu rybářovi přijde, jakoby na háčku měl cejna nebo nějakou jinou „bílou“ rybu. V momentě ale, kdy se zdolávaný amur dotkne břehu, začne eldorádo. Gejzíry rozprsknuté vody a ječící brzda navijáků nesmí při lovu amurů chybět. Zejména velká „torpéda“ dokážou pořádně prověřit jak kvalitu vybavení, tak schopnosti rybáře. Jde o nádherný lov, který by si každý měl zkusit. Jak ale amury v letních dnech úspěšně chytat? Pojďme si to ukázat…

 

Kde amury chytat?

Abychom amura chytili, je zapotřebí ho chytat tam, kde se vyskytuje. To je přece logické! Stará rybářská pravda našich dědů hovoří o tom, že amuři milují vodní vegetaci. Rákos, vodní trávy, ale i spadané listí si nenechá žádný amur ujít. Kolikrát se vám může stát, že na březích zarostlého revíru uvidíte, jak se třepetají stonky trav nebo rákosu, a následně mizí pod hladinou. To se „pasou“ amuři! Tyhle ryby prostě „zelené“ milují.

Co z toho vyplývá? Amury hledejte v zarostlých místech. Okolo rákosových nebo stulíkových polí. Na revírech, kde jsou zarostlá dna hustou trávou. Anebo v blízkosti padlých stromů. Velmi nadějná jsou i ta místa, kde voda zaplavuje příbřežní keře, ze kterých amuři strhávají čerstvé listí. Tady všude budou amuři. Čím lépe lokalizujete jejich oblíbená místa, tím větší šanci na úspěch máte. A pozor! Amury lze chytat i doslova „pod nohama“, proto je nutné při jejich lovu být potichu. Buďte lovci!

 

Jakou montáž na amury v létě použít?

Jak už jsme si řekli výše: Letní lov amurů je vhodné provozovat buďto přímo na hladině, anebo ve vrchní části vodního sloupce. Právě tady se amuři v létě s velkou oblibou nacházejí. V tomto případě můžeme použít hned několik montáží. Například klasickou mlaskačku s rohlíkem nebo chlebem. Ale co když chceme chytat na kukuřici, ovoce, peletu nebo boilies? Pak vyzkoušejte tuhle montáž! Pro lov amurů v létě je naprosto geniální!

 

Krmítko MATRIX Impact Bagging Pencil Waggler

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

S tímto „plovoucím krmítkem“ jste schopni velice efektivně a úspěšně chytat velké amury poblíž míst, o kterých jsme si výše povídali. Montáž s tímto krmítkem je naprosto jednoduchá, zvládne ji navázat skutečně každý. Největší výhodou této montáže je, že nástrahu prezentujeme v těsné blízkosti hladiny nebo ve vrchní části vodního sloupce. Díky tomu jsme schopni prezentovat naši nástrahu tam, kde se amuři v létě nejčastěji zdržují. A hlavně! Tento lov nabízí to nejkrásnější, co rybařina může nabídnout – nádherně viditelný záběr na hladině, jako byste chytali na splávek. Většího adrenalinu není!

Další výhodou je, že s touto montáž můžete bez nejmenších obtíží chytat nad nebo v těsné blízkosti překážek – zatopených keřů, padlých stromů, leknínových a rákosových polí. A neuváznete, protože nástraha je mimo dosah těchto překážek. Takže naprosto geniálně prezentujete nástrahu v „nepřístupných oblastech“. A ještě něco! Při lovu na tuto montáž naše nástraha nezapadne kamsi do nánosů na dně. Ne! Bude pořád krásně viditelná ve sloupci.

Další výhodou je pak to, že nemusíte chytat na pečivo, abyste chytali na hladině. Ne. S touto montáž můžete chytat na kukuřici, pelety, ovoce nebo boilies. Tedy na nástrahy, které amuři opravdu milují. Zejména pak doporučujeme chytat na „řetízek“ z kukuřice. Jen si to představte: Budete chytat na TOP nástrahu na amury, která nebude zapadlá někde na dně, ale bude krásně vidět ve vodním sloupci. Tomuhle žádný amur neodolá! Tuhle geniální montáž pro lov amurů u hladiny vyzkoušejte! Funguje fantasticky!

Výrobek je dostupný n a-eshopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Čím krmit?

Bylo by naprosto nepochopitelným „hříchem“, kdybyste chytali na toto plovoucí krmítko a neměli byste na něm žádné krmení. To by prostě postrádalo smysl! Geniálním principem tohoto plovoucího krmítka je, že krmení (jemné částečky) padá po malých částech odshora dolů. Díky tomu tak vzniká neodolatelný „sloup“ z krmení, který žádný amur nepřehlédne. Při lovu na toto plovoucí krmítko použijte speciální krmení na amury, které je pro tento lov jako stvořené. O co jde?

 

Method Mix LK Baits IQ Amur

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Geniální krmení pro chytání amurů na plovoucí krmítko. V čem je tato krmná směs tak dobrá? Tak předně: Tento mix od renomované společnosti LK Baits je namíchán ze surovin, které amuři prostě milují. Navíc, krmení má nádherně sytou zelenou barvu, takže luxusně „kopíruje“ přirozenou potravu amurů. A jelikož je toto krmení „poskládáno“ z jemných částic, tak při lovu na plovoucí krmítko vytvoří nádherně hustý „sloup“. Tohle žádný amur nepřehlédne!

Aby byl hustý „sloup“ krmení vedoucí od hladiny (při lovu na plovoucí krmítko) směrem ke dnu ještě koncentrovanější, doporučujeme použít nějaký hustý tekutý atraktor. Například melasa vytváří geniální „mrak“, který láká ryby k nástraze.

Obrovskou výhodou krmení LK Baits IQ Amur je to, že extrémně nabývá na objemu. Výrobce udává, že například z 5 kilogramů tohoto IQ mixu rybář zhotoví až 10 kilogramů krmení na ryby. Což ve výsledku výrazně snižuje konečnou cenu za krmení, protože ho vyrobíte mnohem více! Super!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -