DomůTrendyDalší giga candát z českého revíru: rybář na Labi chytil životního candáta

Další giga candát z českého revíru: rybář na Labi chytil životního candáta

- Reklama -

Sezóna se sice chýlí ke svému konci, ovšem některým rybářům to vůbec nevadí. Tak jako například Miroslavovi Vojtkovi. Známý rybářský průvodce totiž dokázal na Labi ulovit životního candáta.

Foto: Miroslav Vojtek.

Z téhle ryby se prostě tají dech! Rybářský průvodce Miroslav Vojtek, který provádí rybáře po českých vodách, má na kontě obrovskou spoustu krásných ryb. Ovšem teď se mu povedl opravdu nevídaný „kousek“. Na Labi ulovil životního candáta o délce 94 centimetrů!

 

Candát zabral na 12centimetrovou nástrahu

Ryba se tak stala novým osobním rekordem známého rybáře. Jak se mu povedlo obrovského dravce dostat na háček? Candát zabral na 12centimetrovou nástrahu Shadteez.

„Způsob tažení byl klasický propad nástrahy na dno, pak několik otoček kličkou, a znovu propad,“ popisuje pro magazín InRybar.cz styl vedení nástrahy Miroslav Vojtek, který se nakonec ukázal jako úspěšný.

VIDEO: Zdolávání gigantického candáta z Labe. Podívejte se, jak probíhalo

Než přišel životní okamžik, tak se rybářovi povedlo dostat na palubu rybářského člunu pár menších ryb. A pak to přišlo! Do prutu dostal tvrdou ránu. Zkušený rybář v přiloženém videu přiznal, že si chvíli myslel, že má na háčku sumce. Až později se ukázalo, že je to gigantický labský candát.

Pak ale následovalo zdolávání, které je pro candáta docela typické. „Ryba celou dobu moc nebojovala a až pod lodí si několikrát vzala z brzdy. Vtipné bylo, že jsem druhou rukou stačil ještě celou akci natáčet na telefon. V tu dobu jsem ale samozřejmě nevěděl, že jde o životního candáta,“ usmívá se šťastný rybář.

 

Jiný TOP candát z české vody

Minulý týdnem jsme informovali také o jiném obrovském candátovi, který se povedl Radkovi Filipovi. Ten také chytil nádhernou rybu o délce přes 90 čísel.

„Říká se, že největší pecky do prutu dávají ti největší candáti. A od tohohle jsem skutečně dostal pořádnou „ďahu“. Nebyl jsem si ale jistý, jestli je to candát,“ svěřil se úspěšný rybář pro magazín InRybar.cz.

Jestli mají oba rybáři něco společného, pak je to dost podobný styl vedení, díky kterému se dvojici povedlo ulovit životní ryby. I tento obrovský dravec „šluknul“ nástrahu při propadu. Není se co divit – zkušení rybáři dobře vědí, že candáti v tento moment moc rádi útočí.

 „Nástrahu Shadteez o délce 12 centimetrů jsem několikrát lehce přizvednul do sloupce, kde jsem se ji snažil co nejdéle podržet, a až následně nechal propadnout. Takto jsem ji měl v plánu jigovat až ke břehu. Jenže záběr přišel hned prvním hodem,“ svěřil se Radek Filip.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Hezké,na Nechranicích jsem byl svědkem vytáhl candáta 118 cm,nic takového jsem v životě neviděl.
    Byla to nádherná ryba

    • Nechranice znám a jezdim 30let a videl jsem tam obří ryby ale 118cm je brutalní délka a těžko uvěřitelná! Dokumentoval někdo ulovek ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -