DomůNovinkyFanoušci Baníku Ostrava zaplatili více jak 8000 ryb pro Bečvu! Použily se...

Fanoušci Baníku Ostrava zaplatili více jak 8000 ryb pro Bečvu! Použily se peníze z aukce

- Reklama -

Na začátku roku 2021 magazín InRybar.cz informoval o tom, že fanoušci fotbalového Baníku Ostrava vybrali v aukci dresů přes 200 000 korun. Nyní se tyto peníze „proměnily“ v rybí násadu do řeky Bečvy, kterou zdecimovala ekologická havárie. Celkově se za peníze fanoušků pořídilo okolo 8500 nových ryb.

Ilustrační foto: FC Baník Ostrava

O nákupu ryb z peněz online aukce fotbalových dresů z prosincového utkání proti Sigmě Olomouc informoval Baník Ostrava na sociálních sítích.

„Zhruba 14 tisíc ryb bylo v další fází zarybňování poškozené řeky Bečvy vypuštěno do jejích vod. A z toho zhruba 8500 ryb díky penězům, které byly získány z aukce výročních dresů Baníku, v nichž Slezané u příležitosti výročí pivovaru Radegast nastoupili k utkání proti Olomouci,“ stojí na facebooku Baníku Ostrava.  

Kolik peněz se vlastně v online aukci speciálních dresů vybralo? „Výtěžek aukce tehdy činil 220 tisíc korun, díky nimž je řeka Bečva znovu o mnoho bohatší na ryby. Fanouškům za jejich pomoc znovu děkujeme!“ vděčí fotbalový klub z Ostravy.

 

Aukce dresů hráčů Baníku Ostrava

„Online aukce speciálních dresů fotbalového Baníku, které mají na rukávech jména osobností z historie i současnosti pivovaru Radegast, vynesla 220 997 korun,“ informoval v zimě Baník Ostrava.

Jaké dresy se vlastně dražily? „Ve speciálních dresech vyběhli hráči Baníku na trávník v domácím prosincovém zápase proti SK Sigmě Olomouc,“ uvedl fotbalový klub. Baníkovští fanoušci celkově vydražili 26 sad dresů, přičemž nejdražším dresem zmíněné aukce byl od gólmana Jana Laštůvky. Jeho dres fanoušci v aukci ocenili na 14 100 korun.

Významným partnerem této aukce byl i nošovický pivovar Radegast, který patří ke klíčovým podporovatelům nejenom fotbalového Baníku, ale i jiných sportovních celků na Moravě a ve Slezsku. „Speciální výroční edici dresů připravili dlouholetí partneři Radegast a FC Baník Ostrava k 50. výročí uvaření první várky piva v nošovickém pivovaru,“ sdělil fotbalový klub z Ostravy.

 

Úhyn na Bečvě v číslech

Zničeno 38 kilometrů řeky. Do kafilérie rybáři odvezli 39,24 tun mrtvých ryb (převážně parmy a ostroretky). Škody jsou v desítkách miliónů korun. Dobrovolníci při úklidu mrtvých ryb odpracovali celkem 1 177 hodin. Rybáři při odvážení mrtvých ryb najezdili 3 300 kilometrů.

INFO: 3 zásadní informace z Bečvy, o kterých se nemluví, ale rybáři by je měli vědět

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -