DomůOstatníRozhovoryJudista Lukáš Krpálek ve Francii chytil sumce přes 90 kilo váhy, je...

Judista Lukáš Krpálek ve Francii chytil sumce přes 90 kilo váhy, je to jeho „osobák“

- Reklama -

Judista Lukáš Krpálek, který patří aktuálně k nejúspěšnější českým sportovcům, dokázal při jeho výpravě do Francie chytit kapitálního sumce. Obrovský dravec měřil 245 čísel a vážil přes 90 kilo. Je to jeho nový „osobák“.  

Foto: Martin Mráz

Judista Lukáš Krpálek je zvyklý na trochu jiné souboje, kdy se snaží soupeře dostat na tatami. Ovšem, tento celosvětově uznávaný sportovec čas od času chce zažít i trochu jiný adrenalin. Možná jste to ani nevěděli, ale Lukáš Krpálek je vášnivým sumcařem.

Judista Lukáš Krpálek s jeho bratrem Michalem a kamarádem Radkem „Trhačem“ zažili ve Francii snovou výpravu za sumci

Donedávna jezdil spíše po českých lokalitách, třeba na populární soukromou vodu Jezero Sumčák. Právě tato lokalita nedaleko Prahy skrývá obrovské sumce, se kterými Lukáš Krpálek často zápasil. Letos ale s jeho „rybářskou partou“ chtěli zažít i něco jiného, a tak se všichni vydali do Francie.

 

Osudová cesta na magickou Rhonu

Lukáš Krpálek vyrazil s jeho bratrem Michalem a kamarádem Radkem „Trhačem“ za známým průvodcem Martinem Mrázem na francouzskou Rhonu. A Lukášovi se tam povedlo ulovit nefalšované „monstrum z Rhony“.

Lukáš Krpálek s jeho bratrem Michalem a krásným francouzským sumcem…

Po tvrdém souboji se judistovi podařilo dostat rybu do lodi, a nastala nefalšovaná euforie! Není se co divit! Když následně úspěšný lovec rybu změřil, tak všem okolo „spadly brady“. Sumec Lukáše Krpálka měřil 245 centimetrů a vážil přes 90 kilogramů. Jak se mu povedlo sumce dostat na háček? Zeptali jsme se…

 

Lukáš Krpálek: Vždy se mi sumci líbili

Nemůžu si na začátku odpustit poněkud blbou otázku: Cítíte se při souboji s velkým sumcem podobně jako na tatami, anebo je to úplně jiný druh adrenalinu?

Je to rozhodně něco jiného. Na vytažení ryby má člověk víc času, nijak není omezený časovým limitem, takže prostě jen děláme maximum proto, abychom rybu vytáhli. Kdežto u juda tam tolik času není.

Obrovský sumec o délce 233 centimetrů…

Vaše sumcařské nadšení sledujeme už roky. Proč zrovna sumec? Je to jeho velikostí? Jeho bojovností? Proč je tak milujete?

Rozhodně díky velikosti té ryby. Vždy se mi sumci líbili, jen jsem se k tomu nikdy nedostal. Až teprve když vzniklo Jezero Sumčák, tak jsme začali jezdit tam, a od té doby převážně jezdíme na sumce. Tím ale nechci říct, že třeba na kapry nevyrazím.

Lukáš Krpálek si sumce zamiloval…

 

O jeho novém osobním rekordu

Ve Francii jste chytil sumce, který se i velmi zkušeným sumcařům nepodaří chytit za jejich život. Uvědomujete si, jakou rybu se Vám podařilo chytit, anebo jste pořád v opojení?

Je to samozřejmě nádherný zážitek a všichni jsme z toho nadšení. Uvědomujeme si, že vytáhnout rybu velkou přes 240 centimetrů už chce i trošku toho štěstí, a to jsme očividně měli. 😊

Osobní rekord Lukáše Krpálka! Sumec měřil 245 centimetrů a vážil přes 90 kilo!

Jakou technikou jste sumce dostal z vody, na co zabral?

Chytali jsme na nástražní rybu z lodi. Za celý ten týden těch záběrů bylo spousty, ale ne vždy se povedlo sumce vytáhnout.

Jak vypadalo zdolávání? Věděl jste hned ze začátku, že jde o velkou rybu?

To většinou člověk pozná hned, že se jedná o velkou rybu. I když někdy i malá ryba umí dost potrápit.

Nadšený Lukáš Krpálek s obrovským sumcem

Budou Vás sumci ještě bavit, když Vám svatý Petr daroval asi životní rybu? 

Rozhodně ano. Je obrovský zážitek, když máte na prutu takovou rybu. A to člověk prostě chce zažívat častěji. 😊

 

V Česku bych chtěl chytat na 4 pruty

Je něco, co Vás na „rybářské Francii“ naprosto uchvátilo? Rhona je přece jen specifickou řekou, která se rybářovi vryje do duše.

Když jsme přijeli, tak bych nikdy neřekl, že takoví sumci v té řece mohou být. Je to nádherná řeka a první dny jsme si byli zaplavat a koupali se. Od té doby, co jsme začali tahat ty obludy, tak se tam už nikomu nechtělo. 😀

Lukáš Krpálek s jeho rybářskou partou. Chlapi pochytali velké množství krásných sumců

A co francouzská pravidla, která jsou pro sumcaře přívětivější než v Česku? Uvítal byste je i doma?

Jediné asi, co bych opravdu uvítal, je to, že se může ve Francii chytat na 4 pruty. To bych doma asi uvítal.

 

Lukáš Krpálek chytal s Martinem Mrázem

Český judista s jeho rybářskou partou vyrazil do Francie na řeku Rhonu za známým rybářem a průvodcem Martinem Mrázem. Právě ten patří k velkým českým specialistům na lov sumců na magické francouzské řece. Ano, Martin Mráz má na této lokalitě uloveno hned několik sumců přes 100 kilogramů váhy.

Jak vypadá zdolávání takového sumce? „Dvojky vyndáš s prstem v nose, ale tohle je vysoká škola. Neexistuje udělat chybu, neexistuje nemít předimenzovanou výbavu, podcenit montáže – takto velký sumec s tebou hnedka zamete,“ řekl Martin Mráz v rozhovoru pro magazín InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -