DomůRecenze výrobkůNástrahy a návnadyNejsmradlavější nástraha na velké kapry? Krvavá nástraha páchne jako „mrtvá ryba“

Nejsmradlavější nástraha na velké kapry? Krvavá nástraha páchne jako „mrtvá ryba“

- Reklama -

Je tomu už více než rok, co se na rybářském trhu objevila nástraha s tekutým středem NUTRIGO. Když si člověk vybaví první „vzorky“ této nástrahy, tak si vzpomene na několik barevných kuliček.

FOTO: InRybar.cz

Žádná ale nikterak výrazněji nepáchla. Nedávno ale vývojáře z přeloučské firmy LK Baits napadlo, že v jejich portfoliu chybí NUTRIGO, které by rybářovi „utrhlo nos“. A proto se na rybářském trhu objevila nástraha NUTRIGO Predator, která má fakt pořádné grády!

Tahle extra páchnoucí nástraha původně vznikla jako nástraha na sumce. První 45 milimetrový „granát“ byl narvaný páchnoucí tekutinou takovým způsobem, že tohle nenabídla žádná jiná nástraha na trhu. A milovníci sumců si tuhle novinku okamžitě zamilovali, protože například sumcové pelety v porovnání s touto obrovskou nástrahou plné „krvavé“ tekutiny působily opravdu „suše“. Jenže!

VIDEO: Jak vypadá NUTRIGO Predator? 

Hned ze začátku bylo jasné, že NUTRIGO Predator budou chtít i milovníci kaprů. Není se co divit! Kapraři při lovu těch největších ryb odjakživa používají masové nástrahy, které obsahují živočišné suroviny. A NUTRIGO Predator tyto atraktivní dobroty pro kapry obsahuje ve velkém. Takže souběžně s velkým, 45 milimetrovým „granátem“ firma LK Baits pustila na trh i 30 milimetrové „kuličky“ . A ty se staly hitem rybářského trhu!

 

Co rybář najde v balení?

Teď se zaměříme na kaprové NUTRIGO Predator, které má velikost 30 milimetrů. Když člověk otevře 400 mililitrové balení, ve kterém se tato nástraha dodává, tak ho do nosu okamžitě praští silný pach rybiny. Ten je sice koncentrovaný, ale není to nic, z čeho by měl rybářovi „upadnout nos“.

NUTRIGO Predator se dodává v 400 mililitrových baleních

Když člověk vezme NUTRIGO Predator do ruky, tak si všimne sypkého povrchu. Ten je tvořen jakousi živočišnou moučkou. Takto sypký povrch je velmi vhodný pro okamžité lákání ryb ihned po vhození. Jak to funguje? Jednoduše! Ve chvíli, kdy rybář hodí NUTRIGO Predator do vody, tak se z něj začne okamžitě uvolňovat „mráček“ z drobných živočišných částeček. A právě ty začnou ihned vytvářet prvotní potravní signály. Za tohle plusový bod!

Na povrchu nástrahy je sypký obal z živočišné moučky, který se začne ihned po vhození do vody uvolňovat do okolí…

Tento sypký povrch nejde úplně jednoduše a rychle sundat, což je dobré znamení, protože se z nástrahy bude uvolňovat delší dobu. Ve chvíli, kdy se to ale povede, tak si rybář všimne, že pod sypkým povrchem je tmavá skořápka. Tuhý obal nástrahy NUTRIGO Predator má koncentrovaně černé zbarvení, které na „první dobrou“ prozrazuje, že je poskládán z vícero živočišných surovin. Přesné složení si ale výrobce pochopitelně nechává pro sebe…

Takto vypadá NUTRIGO Predator  po odstranění sypkého povrchu…

 

Pach, ze kterého „bere“ na zvracení

Každého pochopitelně zajímá to, co je uvnitř nástrahy. Když člověk NUTRIGO Predator rozřízne, tak z „kuličky“ vyteče opravdu hodně koncentrovaná tekutina, která zaujme hned z několika důvodů. Zaprvé: Tekutina v NUTRIGO Predator má velmi syté, červené zbarvení, které skutečně připomíná krev. V momentě, kdy se mi tekutina roztekla po prstech, tak to vypadalo, že jsem se pořezal. Nádhera! Takové zbarvení je důležité například v čisté vodě!

Na nástraze NUTRIGO Predator je jasně zřejmé místo vpichu. Právě tudy vzlíná malé množství lákavé tekutiny. Netřeba mít strach! Drtivá většina zůstává uvnitř nástrahy

Zadruhé: Ten pach je nesnesitelný! Tekutina se totiž skládá například tresčího oleje nebo tekutých jater . Tajnou příměsí je pak i roztok Predator, který se používá při lovu dravců. Původně jsem nevěřil, že by se LK Baits podařilo dostat do nástrahy na kapry něco tak páchnoucího. Ale povedlo se! A z toho výsledku se rybářovi může udělat nevolno, jako mě při natáčení videa (viz výše). Ten smrad je fakt hnusný! Což je dobré znamení, protože právě tohle kapři milují…

NUTRIGO Predator dokáže ve vodním prostředí vytvořit opravdu hodně silnou pachovou stopu, kterou třeba klasické boilies nebo pelety už z podstaty věci nabídnout nemůže. Jde o to, že boilies nebo pelety mají úplně jinou „konstrukci“, která ale oproti NUTRIGO prostě ztrácí. Je to to samé, jako byste srovnávali čerstvě ugrilované, šťavnaté maso s vysušeným stejkem. Na co byste měli větší chuť?

Uvnitř nástrahy je tekutina, která páchne, a která připomíná krev

Tato nástraha je tak naprosto ideální pro chytání v těch chvílích, kdy se ryby shání po nutričně bohaté potravě, kdy potřebují rychle „nabrat kila“. Tyto chvíle jsou v rybářském roce typicky na začátku sezóny po zimě, pak v přípravě na tření, a nakonec před zimou, kdy ryby potřebují nabírat živiny na nehostinné chvíle. NUTRIGO Predator  může v tomto období přinést opravdu hodně zajímavé úlovky kaprů, protože podobné potravní signály jen tak nějaká nástraha prostě nenabídne.

 

Dokonalá masová nástraha? Tohle chybí!

Žádný produkt není dokonalý, a platí to i u tohoto „masového“ NUTRIGO. První věc, která každého rybáře „přinutí“ k zamyšlení, je jeho cena. 400 mililitrové balení stojí 259 korun. Je to hodně? Je to málo? Je třeba si uvědomit třeba to, že NUTRIGO prostě obsahuje obrovské množství tekuté látky, která patří k tomu nejdražšímu. Tak to prostě je.

V současné době se NUTRIGO Predator  dodává v průměrech 30 a 45 mm. Měly by být k dostání i menší? 

Takže aby ten souboj mezi NUTRIGO a boilies probíhal fér, pak je zapotřebí k boilies připočíst buďto esenci nebo booster, kterým se tato nástraha nejčastěji zatraktivňuje. Ano, nadipované boilies funguje jinak než NUTRIGO s tekutým středem, ale teď mi jde o to cenové srovnání. Pořád vám přijde NUTRIGO o tolik dražší? To nechám na posouzení laskavým čtenářem…

Dalším mínusem je asi to, že NUTRIGO Predator není dostupné v stejných průměrech jako NUTRIGO Extra. Je prostě „nefér“, že masovou verzi si rybáři nemohou obstarat v průměrech 20 nebo 24 milimetrů. I když na druhou stranu! Menší kulička rovná se méně páchnoucí tekutiny. A to prostě teď vede k dilematu: Má rybář chtít nástrahu, ve které jé MÉNĚ toho nejdůležitějšího? To je ta otázka, kterou nedokážu zodpovědět. Co myslíte vy?

 

Nejčastější dotaz: Jak s NUTRIGO Predator chytat?

Při komunikaci s rybáři o NUTRIGO pořád často narážím na několik „bariér“. A ty se nejčastěji motají okolo nastražení nástrahy NUTRIGO. Tak jak na to? Kuličku normálně nastražíme „na vlas“ jako klasické boilies, a pak máme několik možností.

Krátkodobé chytání: Pokud se chystáme s NUTRIGO Predator k vodě jen na několik hodin, pak je velmi vhodné „kuličku“ propíchat s pomocí jehly na boilies. Jednoduše v NUTRIGO uděláme více dírek, aby se tekutina z nástrahy rychleji uvolňovala. Ne, nebojte se! Když do kuličky uděláte dírku, tak tekutina nezačne vytékat jako z propíchnuté PET láhve. Tak to nefunguje!

Chcete, aby se páchnoucí tekutina z NUTRIGO Predator  uvolňovala rychleji? Pak udělejte do nástrahy více dírek s pomocí jehly na boilies

Dlouhodobé chytání: Ve chvíli, kdy jsme například na déletrvající výpravě za kapry, tak je vhodné do „kuličky“ NEDĚLAT další dírky. Proč? Díky tomu se v NUTRIGO lákavá tekutina udrží delší dobu, takže bude déle lákat kapra k záběru. Ne, nebojte se! Ryby moc dobře „ví“, že uvnitř nástrahy je chutná tekutina. Ryby mají v porovnání s člověkem výrazně citlivější čich, takže to spolehlivě poznají.

Ideální je jako zarážku použít klip s nastraženými červy…

Navíc! V okolí NUTRIGO bude lákavá pachová stopa z tekutiny tak jako tak! Proč? Protože ta bude vzlínat třeba přes šňůrku z návazce. Ano! Ve chvíli, kdy rybář propíchne NUTRIGO, a protáhne tudy návazec, tak lákavá tekutina se začne krásně uvolňovat. Na tohle je taky dobré myslet.

 

Suma sumárum: TOP masová nástraha na podzim

NUTRIGO Predator je logickým doplněním „rodiny“ těchto nástrah. Po širokém zastoupení krásně barevných kuliček musel přiběhnout „černý kůň“, který nabízí diametrálně odlišné vlastnosti, co se třeba zmíněné esence týče. Tato nástraha je opravdu úplně něco jiného, ten smrad je prostě nenapodobitelný.

NUTRIGO Predator je prostě hodně zajímavá nástraha! 

A nejlepší na tom je to, že nástraze NUTRIGO Predator se nevyrovná ani nejsilněji nadipované boilies nebo pelety. Je to prostě jiný svět, který sice páchne odporně, ale kapři právě tohle milují. Pamatujte na to, až se budete chystat na ty největší ryby na vaší oblíbené vodě

Silné stránky

Unikátní zápach, sypký povrch, atraktivní složení nástrahy, rozpustnost cca 24 hodin, selektivní nástraha (velká velikost)

Slabé stránky

Malý výběr průměrů, cena

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,tuto nástrahu jsem zakoupil na podzim a byla vyzkoušena na Labi a za celí týden žádný záběr.Vcelku jsem byl překvapen rychlostí rozpadu.Koupil jsem 2 velká balení,tak to ještě skusím letos a uvidíme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -