DomůAkční nabídkaNeokoukané gumy na dravce od české značky: tyhle fígly dravci ještě neznají

Neokoukané gumy na dravce od české značky: tyhle fígly dravci ještě neznají

- Reklama -

Přívlačová sezóna je v plném proudu, proto bychom vám rádi připomněli, že u nás v ZFISH nejsme jen „kapraři“, ale máme i bohatý přívlačový program. Z toho určitě stojí za zmínku několik typů gum. 

Říkáte si, že je na gumy ještě brzy, že v létě se přece vláčí s woblery a třpytkami? Omyl! Na „gumy“ totiž není podle nás nikdy brzy – ryby jsou prostě ryby a výjimka, jak známe, potvrzuje pravidlo. Proto když se vám nedaří s vašimi oblíbenými „tvrdými“ a rychlými nástrahami, určitě dejte šanci pomaleji vedené gumové nástraze ať už u dna, nebo ve vodním sloupci.

 

Gumová nástraha ZFISHA FAT-BELLY SHAD

Jednou takovou velice univerzální „gumou“ je naše ZFISH FAT-BELLY SHAD v 10CM . Tato gumová nástraha na první pohled zaujme svým poměrně výrazným bříškem, proto také nese název „FAT-BELLY SHAD“. Stejně tak jako bříško zaujalo vás, tak prokazatelně zajímá i dravce (taky si přece raději vyberete ten viditelně větší řízek, že ano? :D)

Proto je tato nástraha v našem teamu tak oblíbená, a pravidelně přináší krásné úlovky, jak tady u nás v Čechách, tak i v zahraničí. FAT-BELLY SHAD se může zdát na první pohled a naše poměry poněkud velký, ale nenechte se zmást – je z velmi měkkého materiálu, takže i menší dravec nemá problém jej jak se říká „zmuchlat“, aby zásek dobře seděl.

Ale kdyby přeci jen rybky nástrahu nedobíraly, nebo vám například úplně neseděla jigovka, tak tahle gumička díky svému tvaru nabízí možnost jednoduché úpravy nůžkami, aby co nejlépe seděla k délce háčku, ale i k samotné hlavičce, a ta tak zbytečně nenarušila „siluetu“ celé nástrahy.

Dalším plusem je poměrně dlouhý ocásek s kopýtkem, který je v místě napojení k tělíčku ještě lehce zúžen, aby byl chod co možná nejživější. Přesto jsme ale i na ocásku objevili prostor pro další „fígl“, který opravdu funguje. O co jde?

Pokud budete například používat lehčí hlavičky, nebo budete potřebovat zjemnit chod doporučujeme ještě odstřihnout spodní lem/výztuhu ocásku od bříška až ke kopýtku. Chod se tím znatelně zjemní, změní se frekvence i intenzita vibrací, a vy tak získáte zase trochu jak se říká „neokoukanou“ nástrahu, která může být právě tím co v dané situaci přinese úspěch.

 

Gumová nástraha ZFISH MINNOW SHAD

Další oblíbenou gumovou nástrahou našeho teamu jsou ZFISH MINNOW SHADy , které jsou dostupné ve dvou velikostech (7,5 cm a 11,5 cm).

Tyto gumičky jsou zcela odlišné od prvně zmiňovaných „FAT-BELLY“ ať už materiálem, tvarem tělíčka, tak jejich detaily (přidány velké oči), které samozřejmě zvyšují atraktivitu a reálný vzhled, ale jak je obecně známo, tak pro většinu dravců oči působí jako bod, na který se zaměřují při útoku.

Dalším prvkem, který zvyšuje šance útoků dravců na tyto nástrahy je takzvaná „FLASH“ vložka. Co to je? Jedná se o tkanou plastovou trubičku, která je vedená středem tělíčka, díky čemuž pod vodou vytváří různě barevné odlesky, takže dokáže zaujmout i ryby z širšího okolí.

Tady je ale nutné zmínit, že právě tato blyštivá vložka, která zároveň slouží jako aretace, aby guma z hlavičky nesjížděla, dost znesnadňuje opětovné stažení gumy z hlavičky při případné výměně/přepíchnutí, jelikož se háčky s protihrotem většinou do tkaniny zaseknou a při pokusu o vytažení větší silou, se guma nevratně poškodí.

Proto tyto nástrahy nedoporučujeme těm, kteří gumy přepichují, pouze v případě použití háčků bez protihrotu!

 

Levné jigové hlavičky ZFISH

No a tímto jsme se tedy od nástrah pěkně přesunuli na samotné jigové hlavičky, které také nabízíme ve vysoké kvalitě za lidové ceny – ostatně jako vše od ZFISH. Jigové hlavičky máme aktuálně ve třech nejběžnějších variantách.

Tedy dva druhy s běžnou aretací proti sjíždění nástrahy. První varianta: ZFISH JIG HEAD – klasický olověný nálitek s výstupky, druhá varianta: ZFISH JIG HEAD PREMIUM . V poslední době čím dál více používané hlavičky se zpětným drátkem pod háčkem, a samozřejmě obyčejné hlavičky bez aretace – ZFISH JIG HEAD SIMPLY .

Takže doufáme, že si každý snadno vybere ty své nejpoužívanější, nebo si jako někteří zkušenější zvolí konkrétní modely pro konkrétní použití. Nálitek je vhodný pro objemnější a pevnější gumy, zpětný drátek pro měkčí a užší tvary nástrah, a konečně samotné hlavičky bez aretace jsou ideální v kombinaci s přilepením vteřinovým lepidlem na ty opravdu nejužší nástrahy typu worm/žížala.

Pevně věříme, že vše zde uvedené vám pomůže k pěkným úlovkům, a nyní už nezbývá než popřát Petrův Zdar.

TEAM ZFISH

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Vždyť to jsou gumy, co mi ti už pár let leží a nechytají. Klasická Čína. Jen pod „značkou“. Zlatý relax trojka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -