DomůNovinkyNešikovný rybář utopil vybavení za více jak 20 000 korun, pomohli mu hasiči

Nešikovný rybář utopil vybavení za více jak 20 000 korun, pomohli mu hasiči

- Reklama -

Na rybách se občas stanou chvíle, kdy rybář kvůli nešikovnosti ztratí svou rybářskou výbavu. Něco podobného se stalo i rybářovi Antonymu Parnosovi z Ameriky, který utopil svůj prut ve vodě.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O případu informoval magazín Outdoor Life. Kdekdo by se nad tím vším možná jenom zasmál, ovšem problémem bylo, že celá sestava stála okolo 1000 dolarů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu více jak 24 000 korun.

Jak vlastně drahé vybavení skončilo ve vodě? Rybář byl při lovu z lodě ryb neopatrný, protože při nahazování nástrahy zahákl druhý prut, který hodil do hlubiny před sebou. A pak jenom koukal, jak mizí ve vodě…

 

Utopená sestava za více jak 20 000 korun

Rybářská sestava se skládala z prutu F5 Custom s navijákem SHIMANO Tranx. Na sestavě pak byla připevněna i nástraha Pizz, která sama o sobě stojí 240 dolarů (více jak 5700 korun). Rybáře tak tato rybářská vycházka vyšla pořádně draho – celková cena byla okolo 1000 dolarů, tedy více jak 24 000 korun!

„Zkoušel jsem nahazovat, jestli se mi podaří rybářskou sestavu zachytit, ale pokusy byly marné,“ citoval amerického rybáře magazín Outdoor Life. Rybář ale nezůstal jen bezradně sedět a bědovat. Rychle si na echolotu označil místo, kde se jeho drahé vybavení utopilo. Pak ještě zkoušel znovu druhým prutem utopenou sestavu vytáhnout, nakonec ale marně.

VIDEO: Radostná chvíle! Potápěč našel drahé rybářské vybavení

Když už vypadalo všechno ztraceno, tak po několika týdnech rybář viděl zprávu, jak hasiči při cvičení hledali na dně řeky cenný diamantový prsten. A právě při této reportáži Antonyho napadlo, že by mohl kontaktovat hasiče. Zavolal tak do hasičského sboru v Naticku v Massachusetts, a poprosil hasiče o pomoc.

 

Hasiči našli vybavení za 30 minut

Hasiči mu nejprve poradili, aby zkusil rybářskou sestavu na místě vytáhnout s pomocí magnetu. I tahle metoda ale selhala. Pak se rybářovi znovu hasiči ozvali s tou informací, že na rybníku, kde utopil drahé rybářské vybavení, budou mít cvičení.

Hasičům při něm netrvalo ani 30 minut a drahé vybavení na dně nádrže našli. Rybářská sestava byla kompletní, na prutu byl jak naviják, tak i drahá nástraha. Rybář svěřil s tím, že velitel hasičů mu řekl, že tohle bylo ideální cvičení, kdy poskytl všechny informace, které byly důležité pro pátrání.

Rybář pak hasičům dlouze děkoval a pozval je na oběd. „Byl jsem v úžasu, když jsem ty chlapy sledoval při práci. Hasičům se nedostává dostatečného uznání ani podpory za všechno, co dělají pro bezpečnost našich lidí, a také za to, že jakýmkoliv způsobem pomáhají,“ nechal se slyšet rybář, kterému hasiči pomohli.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -