Pozoruhodná ryba z maďarských vod, černý amur jménem Legenda, byla opět ulovena. Za poslední 4 roky byl ikonický amur uloven již třikrát, ale tentokrát jeho míry znamenají nový rekord jezera.
„Nový rekord jezera – 25,7 kilogramů,“ pyšnil se v pondělí 26. srpna na své stránce na sociálních sítích Rybářský park Diana a Zoltán v Maďarsku. A tento úlovek zvedl pořádnou vlnu zájmu, protože černý amur je velmi ceněnou rybou.
„Černý Petr“, kterého chce vytáhnout každý rybář
Úspěšný rybář se o svůj příběh podělil na sociální síti a vylíčil, že vynaložil velké úsilí, aby černého amura, kterému neřekne nikdo jinak než Legenda, mohl zvednout ve svých rukou. Netradičně zbarvený amur byl chycen na jiném místě než v minulosti.
Maďarský lovec popsal svou strastiplnou cestu k vysněnému amurovi a uvedl, že nejprve revír pouze prozkoumával, a pak začal chytat na vytipovaném místě Na velmi zajímavé lokalitě se mu nepodařilo během prvního dne dosáhnout žádného lepšího výsledku. Ale nevzdal to! Změnil na tři dny „flek“, na kterém nachytal spoustu kaprů o hmotnosti kolem 10 až 15 kilogramů.
„To, co přišlo potom, bylo pro mě téměř neuvěřitelné. Vrátil jsem čtvrtý den na místo, kde jsem prvně nic nechytil. V tu chvíli mi šestý smysl říkal, že tam mám jít. A opravdu! Podařilo se mi chytit spoustu ryb, ale na jeden exemplář v životě nezapomenu,“ napsal rybář na svém účtu.
Chytil právě onoho zmíněného amura, kterému na revíru neřekne nikdo jinak než Legenda. Amur černý jako uhel je již několik let ozdobou této lokality – a toho „Černého Petra“ si chce vytáhnout každý rybář.
Amur udělal v posledních letech výrazný posun na váze. Za poslední 4 roky byl chycen již třikrát. Prvně v roce 2021, kdy vážil 21,6 kilogramů, poté rok na to v květnu 2022 nabral na váze přes 2 kilogramy, a nyní má již přes 25 kilogramů. Dostane se k bájné 30kilogramové hranici?
Zlatá rybka, která nesplnila 3 přání, ale udělala obrovskou radost
Julian Cundiff nedávno také zažil mimořádný úlovek, který ani nečekal. Při lovu na anglickém revíru si všiml zvláštní ryby u hladiny – jasně oranžového amura, kterého nikdy předtím neviděl.
Tento unikátní úkaz ho okamžitě zaujal, a proto se rozhodl přizpůsobit svou montáž lovu z hladiny. Po několika úpravách a použití nové nástrahy přišel na řadu úspěšný pokus! Když amura zasekl, netrvalo dlouho, než si uvědomil, že chytil právě tu vzácnou rybu, kterou spatřil u hladiny.
Po napínavém souboji Julian konečně dostal do podběráku překrásného oranžového amura, který vážil přes 11 kilogramů, což je na tento druh impozantní váha. Julian byl nadšený z úlovku, který nejen potěšil jeho rybářské srdce, ale také se stane, stejně jako úlovek maďarského rybáře, cennou fotkou v jeho sbírce.
Zdroj: Pecaverzum, ilustrační foto: InRybar.cz
Chudáci ryby.Na těch soukromkách slouží jenom jako jednoduchá kořist pro vychloubačné nerybáře aby se mohli chlubit fotkama na internetu.Smutné.
Je to tak, máš Ladislave pravdu. Ta ryba je mnohokrát ulovena-dostava do těla. Proto když Roman Matula vytáhnul na jednom revíru (ne soukromém) velkého sumce(potvrzených 274 cm), tak ho pustil a nehlásil kde ho vytáhnul-to by byl frmol u vody. Už ale kluk chytá u Svatého Petra. Byli u té ryby 3 svědčí-slíbili a dodrželi slib, že ho neprozradi.
Bobíka, snad nejsi syn z plechů od Honka Křenka ,atd 🙂
No to ať si vezme buch Radegast nebo Vyškov …
Nemyslíš toho sumca , co se nechal chytnout a udílí ho 3 vesnice a nějací blbci , včetně Jakuba co ho pustil , na to píšou ty hloupé články ? Na něj jsme tam chodili všichni 30 let …
Taky bych ho pustil , bych byl na kole „vole“ a Jakub ryby nejí , je to ryboterarián 🙂
Vypadá jako běžný Amur z Vietnamu. Nic výjimečného.
Tady je takový v potoku ruský , rudý kus 😉 … Bych to vyfotil ale …
No je podlouhlý cca 35 cm , nevypadá to jako závodník …
No vypadá barevně spíš jako krabí tyčinka … Je sucho no, ale kapřík to není . .
Ahoj jak si každý udělá z rybou co chce. Je to jeho právo. Ikdyž je to kapitalní úlovek. Pochopte že každá ryba nežije věčně. A sumec o velikosti 267cm už má hodně za sebou… Snad jim chutnal…
Není to zvláštně zbarvený amur bílý, ale jiný druh, amur černý…takže na něm vlastně nic zvláštního, narozdíl od svého býložravého kolegy, má tenhle v oblibě především měkkýše 😉