Domů Novinky Firma Flajzar: Budeme se bránit u soudu. Naše obranné kroky směřují primárně...

Firma Flajzar: Budeme se bránit u soudu. Naše obranné kroky směřují primárně na pana Pelikána

- Reklama -

Po několika dnech, co vypukla již známá kauza okolo údajného ukradnutí duševního vlastnictví signalizátoru, se magazínu InRybar.cz k celé situaci vyjádřilo i samotné vedení společnosti FLAJZAR. Zásadní věcí, kterou nám vedení společnosti FLAJZAR sdělilo, je to, že se známý tuzemský výrobce rybářské elektroniky bude chtít bránit u soudu. Celý případ tak nabírá ještě ostřejší kontury… 

K celému případu se v minulých dnech vyjádřil jak bývalý majitel společnosti FLAJZAR Tomáš Flajzar, který celou aféru rozpoutal svým vyjádřením na internetu, tak i Jakub Vágner, jež verzi Tomáše Flajzara odmítl. Ve skládance výpovědí ale chyběl další klíčový dílek, tedy vyjádření vedení firmy FLAJZAR. Právě vyjádření údajně poškozené společnosti FLAJZAR může nastínit budoucnost, kam se bude celý případ údajného ukradnutí duševního vlastnictví signalizátoru nadále ubírat…

KAUZA FLAJZAR PŘEHLEDNĚ:

 

Na otázky magazínu InRybar.cz odpovídal jednatel společnosti FLAJZAR pan Vojtech Panik.   

Je pravdou ono tvrzení bývalého majitele firmy FLAJZAR Tomáše Flajzara, že bývalý ředitel firmy Michal Pelikán ukradl model signalizátoru a jeho výrobu přenesl do firmy JV Electronics? Skutečně došlo k odcizení duševního vlastnictví?

Při našem vstupu do společnosti FLAJZAR, s.r.o. nám byl předložen vývojový plán, ve kterém byl popsán a rozpracován model signalizátoru se shodnými rysy, který nyní představila společnost JV Electronics, jako svůj signalizátor ALFA. Na otázku zda došlo k odcizení duševního vlastnictví, nám budou muset odpověď orgány k tomu oprávněné, tedy Policie ČR a příslušné soudy.

 

Chystá se vedení firmy FLAJZAR k nějakému obrannému řešení?

Ano, naši právní zástupci nyní připravují kroky, které povedou k ochraně našich práv. Jaké kroky to budou, je myslím zřejmé z předešlé odpovědi.

 

Jednalo vedení firmy FLAJZAR s vedením JV Electronics o celé kauze? Upozornili jste firmu JV Electronics na neetické chování pana Pelikána? Co vám vedení JV Electronics sdělilo?

Ano, jednali jsme s panem Vágnerem a panem Krajlem jednatelem společnosti Jakub Vágner Electronics s.r.o. v létě 2015 v sídle společnosti FLAJZAR, s.r.o. ve Vnorovech. Na schůzce jsme výše zmíněným pánům předložili naše informace o chování a skutcích pana Pelikána, včetně některých dokumentů, které to podle našeho názoru jasně dosvědčovaly. Pan Vágner nám sdělil, že si tyto informace ověří u pana Pelikána osobně na schůzce, na kterou odcestoval neprodleně po našem setkání. Zřejmě jsme však pana Vágnera nepřesvědčili.

 

Jak moc tato kauza poškodila firmu FLAJZAR?

Na to je zatím velmi těžká odpověď. Z našeho pohledu firmu FLAJZAR nejvíce poškodilo cílené a dlouhodobé šíření nepravdivých a zkreslených informací mezi naše obchodní partnery ze strany pana Pelikána a jeho okolí, které se týkaly ekonomické, výrobní, obchodní a personální situace ve firmě. Některé obchodní vztahy s klienty jsou bohužel touto aktivitou vážně narušeny a jejich náprava nebude jednoduchá.

 

Chápu to tedy správně, že vaše obranné kroky povedou jak proti firmě JV Electronics, tak především i proti samotnému panu Pelikánovi? Z Vašich slov jsem to totiž pochopil tak, že firmě FLAJZAR nejvíce uškodil právě pan Pelikán.

Ano, pochopil jste to správně, naše obranné kroky v tuto chvíli směřují primárně na pana Pelikána.

 

Vzpamatuje se z této rány firma FLAJZAR? Bude se pokračovat ve vývoji a výrobě signalizátorů?

Firma Flajzar žije a funguje. Tomáš Flajzar má naštěstí stále mnoho nových nápadů, takže o nové produkty pod značkami FLAJZAR a FISHTRON se nebojíme. Příkladem může být nový, revoluční signalizátor na sumce FISHTRON CATFISH. Určitě budeme o zachování značky FLAJZAR bojovat, máme k tomu minimálně dva důvody.

Jednak to dlužíme Tomášovi Flajzarovi, který firmu i značku FLAJZAR dvacet roků budoval a také věříme, že si nikdo nepřeje, aby se u nás prosazovaly praktiky obvyklé spíše někde ve východní Asii.

Poznámka redakce: V zájmu o objektivní pohled na celou kauzu jsme minulý týden (ve stejnou dobu jako firmu FLAJZAR) požádali společnost JV Rybářství o vyjádření. Reakce ze strany JV Rybářství doteď nepřišla…

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -