Domů Novinky Konec masařů na Moravě? Rybáři navrhují 20 ponechaných ryb na povolenku! Není...

Konec masařů na Moravě? Rybáři navrhují 20 ponechaných ryb na povolenku! Není to málo?

- Reklama -

V Územním svazu pro Severní Moravu a Slezsko sílí snaha o vyvolání diskuze, která by vedla k snížení počtu ponechaných ušlechtilých ryb. Právě na revírech tohoto územního svazu omezení ponechaných ušlechtilých ryb už platí, ovšem někteří rybáři volají ještě po přísnějších limitech. Co to znamená? Někteří rybáři například navrhují, aby rybáři mohli od vody odnést pouze 20 kusů ušlechtilých ryb na jednu roční mimopstruhovou povolenku. Právě toto množství totiž více odpovídá ceně roční mimopstruhové povolenky v Územním svazu pro Severní Moravu a Slezsko než stávající limity. Přesto je nutno připomenout, že i limit 20 kusů ponechaných ušlechtilých ryb významně přesahuje částku investovanou do povolenky…

„Zamysleme se velmi významně nad tím, že pro běžného rybáře by mělo být naprosto postačující odnést si během sezóny od vody 20 kusů ušlechtilých ryb, protože i v tomto případě cena takovýchto ryb velmi významně přesáhne částku investovanou do povolenky, což je bohužel pro většinu našich členů zcela zásadní atribut, a to máme vyčísleno v cenách ryb velkoobchodních, nikoli tržních!“ říká Pavel Haas z místní organizace v Karviné.

Rybářské Vánoce: Nejkrásnější vánoční dárek pro rybáře! Tohle udělá radost každému!

A ten svá tvrzení podkládá i tvrdými daty. „Tabulka ukazuje jaká je hmotnost a množství ryb, které se vejdou do limitu 40 ks pokud si vezmeme průměrný úlovek. Jinými slovy z celkového počtu kusů vyjmenovaných ryb ulovených v našich revírech tvoří kapr 83,63 %, při průměrné váze 2,17 kg/ks. V takovém případě si můžeme do limitu 40 ks započítat 33,45 ks kapra o celkové hmotnosti 72,55 kg, což je při velkoobchodní ceně 58 Kč za kg částka 4 172 Kč a při běžné tržní ceně 75 Kč za kg už je to částka 5 441 Kč,“ vysvětluje Pavel Haas, který ještě dodává:

„Pokud někdo chytá pouze kapry a uloví jich povolených 40 ks, tak je při průměrné váze 2,17 kg na váze 86,8 kg což je ve velkoobchodních cenách přes 5 000 korun a v maloobchodních pak více než 6 500 korun. Jak napovídají výše uvedené výpočty, tak při snížení počtu kaprů na 20 ks jsme v maloobchodních cenách pořád přes 3 000 korun, což je částka, kterou musí většina členů uhradit za povolenku a související náležitosti.“

Rybářské Vánoce: Nejkrásnější vánoční dárek pro rybáře! Tohle udělá radost každému!

Rybář Pavel Haas tak vyzývá všechny moravskoslezské rybáře, aby s návrhem na omezení počtu ponechaných ušlechtilých ryb vystoupili na členských schůzích. „Zvažte prosím své vystoupení na členské schůzi a navrhněte do usnesení z této schůze závazek pro vaše delegáty na územní konferenci podporovat toto snížení, které bude ku prospěchu většiny rybářů i našich vod,“ ukončuje Pavel Haas.

Redakce InRybar.cz

Tabulka: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

68 KOMENTÁŘE

  • Nevím co se změnilo od dob před 30 léty.My platíme oni zarybnujou, zkráceně. Ale jedině co přibylo je zřejmé mnoho takových co vymýšlí takové Na Moravě ať se třeba do vlastních kalhot.

 1. Demokracie =zákazy, omezení, zrušení, zdražení. Mnoho je nás kteří vzpomínají na plné reviry a klid u vody a i v organizacích es do toho mluví kdo má díru do .

 2. Ještě povinnost chytat na vrbový prut a jen na háček ze špendlíku.Cenu povolenek zvednout na 60 000 kč.a k vodě chodit zásadně jen ve fraku !

 3. Ahoj. Mě osobně by ani nevadilo 20 ks na povolenku. Ale přijde mi ubohé přepočítávat ryby na peníze za povolenku. Kde jsou náklady rybáře na lov? Kolik peněz v podobě krmení naházíme do vody. To pan Haas ani nevzpoměl. Já si myslím že čím více omezení, tím více rybářů bude podvádět. A občany PL kteří jsou u nás členy nic neodradí. Všichni to víme a vidíme, jen né ti kteří by měli . Lovím občas i na soukromých revírech, tzv.chyť a pusť , zaplatím , neodnesu si nic a peníze neřeším, ani já ani spousta jiných. Ale naši rentiéři a horničtí (relativně mladí důchodci) kteří jsou denně u vody, budou nadávat a podvádět dál a víc. Samozřejmě že né všichni,ale znám jich spoustu.

  • A mě třeba že si nesmím pro děti postavit ani podělanej bivak a že jsou všude závory! Chodím pěšky do horoucích pekel a kolem vody jezdí 20aut denně a maj klíč od závory… 😂 a nejsou to žádný hendy postižený. Jen protekční vychcánkové a nebo stráž a jezdí si tam né na kontrolu ale chytat nonstop a to bych mohl pokračovat… Hnus velebnosti! To nikoho netankuje že koupáci auty všechny příjezdovky autama bez pokuty a pak cajti osolej pár rybářů který parkujou ještě před zákazem vjezdu😂 přitom maj zaplacené rybářské právo a koupáci neplatí a ještě dělají mega bordel u vody.No nic končim. Já bych se staralbspíš o to aby mi rybáři jsme mohli k vodě bez bobků u za chvíli nám to hned seberou… Jako zavážení a jiné s prominutím. No a jestli nejsou ryby tak to zdaržte a pořádně zarybněte. Zvyšte míry povolenky za 4-5litru a hned odpadne 50% babetaku co vozí 3x denne 2 ryby domu a uvidite jak sevto ihned o neco zlepsi. Tyhle uz si to zactyhle penize nekoupi.

  • A nechtělo by taky spočítat, průměr ulovenych ušlechtilých ryb na jednoho rybáře??? Na Morave. Nemám taky rád masare, ale vymyslet takové kraviny….

 4. Ahoj u nás na malé vodě to funguje už léta, 20ks na povolenku a dvě ušlechtilé ryby na kalendářní týden. Za sebe musím říct, že jsem to v životě nevyužil naplno. Vlastním i povolenku celorepublikovou mimopstruhovou a pstruhovou jednokrajovou… Za rok mám asi 130 vycházek, ryby jím, ale vezmu si jen občas, za ten rok se vejdu vždy do deseti ryb. Je to můj koníček, ne obziva. I tak chápu spoustu hladových rybářů, udělal bych nějaký kompromis na 30 ryb ročně. Zkrátka kdo si z rybariny nedělá kšeft, tomu 30uskechtilych ryb musí stacit. A ne 700ryb ročně, to mi hlava nebere. Všem slušným rybarum Petrův zdar 🎣

 5. Banda důchodců. Hajit pouštět můžete u sebe ba rybníku a ne na revrech kde jsi to vsicnu plati.
  Takove vyhodit ze svazu a to hned.

 6. Nápad je to možná dobrý,ale úcel určitě nesplní…. znám x tucet rybářů kteří tohle pravidlo nikdy nedodrží…. už druhý rok po sobě všechno vracím zpět do vody….ale vím že 2 z deseti vrátí a 8 bere..tohle nebudou rybáři nikdy dodržovat..a ruku na srdce….masari byli a budou….takových lidí a particek co si rádi vezmou a nenapíšou je dneska mrtě…tohle podle mě nemá smysl…a když se má něco zavést až se měří všem úplně stejně…pravidla stejné a pro všechny…jak Čechy tak Morava

 7. Na Moravě si dělejte co chcete ale nám sem takový . Papíry sem si zaplatil tak nevím proč bych si nemohl vzít rybu domu. Kdo rybu nežere nemusí chodit na ryby !!!

  • Já ryby jím, ale na ryby se chodím bavit. A když rybu chci jíst, tak si ji koupili v obchodě proboha. A koneckonců, český kapr fakt není dobrá ryba.

 8. A neni nejvyssi cas taky zacit tzv karavanove mestecka na prehradach??vsechny karavany postavene na cerno,bez stavebniho povoleni,k tomu postaven pergoly,atd.
  Kdyz si tam chci sednout tak nemam narok,protoze to jsou jejich fleky
  Timhle bych zacal..

 9. A co tak chytat na jeden prut🤔. Radši chytejte pytláky. Ti toho nakradou dost!!!! Chodím na jeden revír u Karviné a tam se jim daří! Nejsem taky masař, ale toho omezování je už dost.

 10. To sice hezky každý něco píše jo oni píšu že 20 ryb nemohlo stačí je to odpovida ceně povolenky to znamená nějakých je to něco 5000 ročně za 20 ryb ale houby já utrácím na rybaření na rok kolem 15000 a to znamená když lidi nebudu kupovat povolenky tak ani nebudu kupovat věci na rybaření

 11. Jsem rybář, chytám jen chyť pusť ale tohle je . Důchodci co chytají u baráku a sedí v organizaci plení vody a ani to nezapisují (vytáhnou rybu a šup ji staré do okna a rychle zpět k prutům). Poláci, Ukrajinci a dokonce i cigáni nic nikam nepisou a někdy nemají ani RL a porybný se jim obloukem vyhne. Dokonce mě i porybný řekl že na druhou stranu rybníka nepůjde i když ví že tam mají barely s rybama a tahají jednu za druhou protože by se nemusel vrátit zdravý zpět. S tím něco udělejte a pak reste takové pic..by jako množství ryb.

 12. Dobrý beru, ale já letos nemám žádnou rybu, tak doufám že mi ty 3000kč bude vráceno a i ty roky dozadu! Ale to už je vlastně v pořádku, to už „oni“ nemusí!

  • Zdar. Máš recht. Já Tak k vodě letos nemohl. Sumář čistej. A znám spoustu rybářů kteří na hranici ani deseti kaprů nedosáhnou. Jak píšeš. Vraťte nám love co jsme do vás nasypali.!!

 13. Bolen, parma, lin a kapr nejsou ušlechtile ryby. Rybařstvi v česku je stejně směšne jako všechno ostatni. Tady si na rybařstvi jen hrajou, tak jako na všechno.

 14. pan HAAS POZAPOMĚL KOLIK PENĚZ SE VYBRALO A KOLIK JE RYBAŘU ZNÁM HODNĚ HODNĚ RYBAŘU KTEŘÍ SI OD VODY NIC NEODNAŠEJÍ VĚTŠINOU NĚČÍ ODPADKY PO RODINÉM KEMPIMKU U VODY ((( TÁTA CHYTÁ A MY TABOŘÍME )))

 15. Já si myslím čím víc toho omezíme tím méně lidí bude poctivě zapisovat. Někteří maji do konce 1 rybu aby splnili limit a u vody sedí každý den a tvrdí co doma

  • Tak to chce víc kontrol a odpovídající tresty. Nezapsaná ryba -mastná pokuta, uděláš podruhé – už si nezachytas.

  • To nic neřeší, 70% rybářů už to jebe tahat rybu domů. Bo pak ji ještě musí udělat. Aspoň mi se nechce raději si dam doma pivko. No a těch 30% lepší když je maj napsané ,než aby chytili jednoho kapra ráno a vždy šli od vody se zapsaným jedním Kapříkem 10krat k autu. To teprve začne Masařina!

 16. No myslím, že 40 ks dost . Já vezmu tak 5-8ks za rok ale,někdo přepočíta náklady spojené s rybaření jsme mnohem výš než někteří lidé uvádějí za vylovene ryby. Stačilo lepší kontroly u vody a jedna povolenka na rok.

 17. Zdravím. Spíš je zajímavé že píše za kolik kupují nasadí když do Polska prodávají za pouhých 35 za kg plus dopravu. Tak ať nekecám nesmysl kolik co stojí ať zveřejní co nakradou oni a bude to pak fér ne že pořád jen masaři jsou stejní jak politici jen oni a všichni kolem kradou a oni jsou svatí.

 18. Já nesouhlasím,, ryby chytám rád a rád je konzumuji… kapr,štika,candát,,, zbytek mě nezajímá jiné nelovím,nejezdím na větší loviště tudíž nelovím ryby jako sou sumec,bolen,parma,,,atd,, budu rád jak to nechají jak je,bylo by to docela smutné,kdybych si musel nakonec ryby kupovat jakmile budu mít 20 ks…nebo nová povolenka další a dražší záležitost.Tak snad dostanou rozum a Morava bude chytat v klidu Petrův zdar.

 19. A co jim a co šasí do té vody?Samé podmiráky a kdo ty ryby krmí než vyrostou do určité normální míry? Určitě svaz.

 20. Hlavně by se měly hodně střílet kormorani a rybářská stráž by měla důsledně kontrolovat rybářské revíry kde se často loví nelegálně sitema hlavně lidma z východu. Když se vytrávi celá řeka že vším živím co se v ní nachází a potom se z nějakých důvodů nenajde viník a nebo když najde tak pokuta je akorát tak pro srandu králíkům je tryskni. Na to by se měl zaměřovat rybářský svaz. Kapr se neúměrně vysazuje do všech revírů a tak bych nechal dva denně pokud se nezmění rozumné vysazování ryb. Dravců v našich vodách je čím dále méně. Na ty bych dal omezení a delší hájení. Ne od 16. června ale od 1 října zahájení dravců.

 21. Máme málo Poláků ve sfazech To jsou vydry. Co chytnou tous nepustí Atén bordel ponich no hrůza prone nejsou žádné pravidla to nechcete vidět že. A nas pořád něčím sikanovat. I kdyby jsme si mohly zebrat jen 10 ryb tak ti zloději ve sfazech to nezarybni. Nes přestanou krást a ryb bude dost

 22. Chodím rybařit na pisaky kolem Hradec Králové a jsou tam rybáři kteří se chlubí že mají za letošní rok už 250 kg ryb i více někteří. A když se jich zeptáte co stim dělají tak vám řeknou že něco prodají a musí přeci naplnit udírny a mrazáky. Tohle u mne už není rybarina ale nenazranost, hladovost a masarstvi. Zavedl bych 20 ks ryb pro celou ČR.

 23. Čím více omezení tím více přestupků .20 kusů ušlechtilých ryb je málo ,stejně ti nepoctivý rybáři budou ryby krást ,nebudou je psát a takové karavany a stanové městečka kolem vod tam se bere všechno ..Stačí pořádné tresty a pokuty ..a ryb bude zase dost .

 24. Zde v diskuzi je vetsina rybaru chyt a pust.Takze ja se tedy priznavam,jsem masar!Za rok,ktery ma 53 tydnu,si ponecham 35uslechtilych ryb. To vychazi jedna ryba na ctrnact dni. Zda se Vam to mnoho pane Haas? Zvlast po mohutne kampani ministerstva zemedelstvi,ktera stala nekolik desitek milionu,ze mame jist domaci ryby?Navic mam dve deti a ctyri vnuky a ti maji take radi ryby,tak jim obcas nejakou venuji.No co naplat,otevrel jste mi oci a tak budu kupovat levnejsi a nezdravejsi veprove a hovezi a ryby necham plavat nebo na nich budu jen sportovat. Potom nevim,kde budou vysazovani kapri plavat,protoze takove mnozstvi,ktere zustane ve vode a nebude odloveno,budou do sebe stale narazet a nebo stat na miste,protoze nebudou mit misto na plavani.Dost legrace,pane Haas. Muj navrh je nechat 40kusu,omezit mnozstvi ponechnych dravcu,zvysit cenu povolenky,kdyz je svaz ztratovy a v neposledni rade sjednotit mnozstvi ponechnych ryb ve vsech krajich .Jsme prece jeden rybarsky svaz,tak proc takove velke rozdily?

 25. Hassi ty ,ty nemáš nic lepšího na práci,než vymýšlet ? Už tak jsme tu buzerování (SM) nejvíce ze všech krajů a ty příjdeš s takovou .Kdyby zarybnili jak mají,tak je ryb dost.Počítat ulovené ryby na peníze,ty máš dost

 26. Třeba někoho trkne že na roční povolenku lze jít teoreticky za rok 360 x k vodě chytat a za běžnou vycházku na nejlevnější tržní komerční revír zaplatíte třeba 100 kč( spíš 200 kč za den chytání). Tedy povolenka roční by měla stát nejméně 100 x 100 kč.. tedy jen deset tisíc kč. po vyčerpání povolených zaplacených 100 vycházek zaplatit povolenku novou.
  Běžnému rybáři stačí i méně než 100 x jít k vodě, proč by měl tedy doplácet peníze za rybáře kteří chodí častěji.

  Uplně nejlepší bude kasírovat peníze podle ulovených ryb( tedy zapisovat všechny ulovené ryby i ty puštěné) za každou vycházku zaplatit a na konci roku bude rybář platit kolik toho chytil a kolikrát byl u vody, aby to bylo spravedlivé pro tybáře kteří si myslí že budou chytat zadarmo když ryby prý neberou.

  Rybáři kteří k vodě chodí ví, že pravidla už sou dávnou jen na papíře, u vody si každý chytí a chytá jak se mu zlíbí. V pohodě chytám již do sítě,do vrší, chytám dravce v květnu, chytnu si 4 kapry za vycházku a odnesu je…. a nikdo mi nic neřekl, protože kontrola u vody nefunguje, měl jsem 1 kontrolu za rok. Porybný seděl 30 metrů vedle a odnesl sem si 3 kapry, zapsal jsem jen jednoho. Jak tomu chcete zabránit? Přísnější pravidla sou dobrý jen pro pytláky, zbyde na ně víc ryb, když si jiní nevezmou.
  Už ted je fajn ta lovná míra štiky 60 cm. vždy jsem si na rakových revírech dobře zachytal a odnesl si za vycházku 2-5 štik 55-58cm( protože větší mírovou jak 60cm jsem nikdy nechytil).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -