Domů Novinky Masaři si nedají pokoj! Rybářská stráž sbírá povolenky za nezapsané kapry nebo...

Masaři si nedají pokoj! Rybářská stráž sbírá povolenky za nezapsané kapry nebo 3 udice

- Reklama -

Ani ke konci sezóny nebude mít rybářská stráž klid! Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko hlásí další hrubé přečiny proti tamním rybářským pravidlům. Tak například: Jednomu rybářovi nestačil stanovený limit ponechaných ryb, a v klidu pokračoval v lovu. To se ale samozřejmě nelíbilo tamní rybářské stráži a povolenku nenasytnému rybářovi zadržela! Další případ pak například ukazuje, že některým rybářům nestačí jen dvě udice, ale potřebují na svazových vodách hned 3 pruty. I tento rybář přišel o povolenku…

Na moravskoslezských vodách platí jednoduché pravidlo: Přisvojením 2 kusů vyjmenovaných ryb (kapr, štika, candát, bolen, sumec, lín, parma – nebo jejich kombinace) končí denní lov. Jenže! Pro některé rybáře tento počet nestačí! Takže pokud ryby zrovna berou, tak se neštítí v rybaření pokračovat. O to horší je, pokud ponechané ryby daný rybář ani nezapíše. Jako tento, kterého přistihla rybářská stráž!

LIKVIDACE SKLADU: Brutální slevy na TOP nástrahy na candáty! Jen do vyprodání zásob!

„Dne 11. prosince byla lovícímu na revíru Kozinec 1A (471214) zadržena povolenka k rybolovu, neboť v rybolovu pokračoval i přesto, že ve vezírku měl již dva kapry o délce asi 58 centimetrů. Oba uvedené kapry navíc neměl ani zapsané v povolence!“ uvedli moravskoslezští rybáři. V tomto případě „nebylo o čem“ a rybářská stráž povolenku zadržela, protože došlo k hrubému porušení rybářských pravidel…

Další případ hrubého porušení rybářských pravidel se pak odehrál na revíru Olše 3B, kde jeden z rybářů chytal na 3 pruty. Tento případ ale budí pozornost i z jiného důvodu – tento rybář byl recidivista, kterému v minulosti porybní zadrželi povolenku hned několikrát. Přesto! Dotyčný si ani tentokrát nedal pokoj!

LIKVIDACE SKLADU: Brutální slevy na TOP nástrahy na candáty! Jen do vyprodání zásob!

„Dne 11. prosince 2020 byla jednomu lovícímu na revíru Olše 3B (471220) zadržena povolenka, protože byl přistižen, jak loví současně na tři pruty systémem na položenou. Později se navíc zjistilo, že se jedná o „výtečníka“, který má za sebou pestrou minulost, kdy byl dokonce vyloučen z ČRS. Po dvou letech pak požádal o členství v ČRS a byl opět přijat mezi naše členy. Zanedlouho poté mu byla opět zadržena povolenka za zapisování úlovků smazatelným způsobem,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Není proto divu, že moravskoslezští rybáři hlasitě volají po centrálním systému, který jednou provždy vyřadí tyto rybáře z rybářských řad. „Vše tento „výtečník“ vyřešil tím, že přestoupil do jiné místní organizace a hned další sezónu mu opět byla zadržena povolenka za lov v mimo stanovenou dobu. Lze ještě takového člověka označit za rybáře? Už abychom měli centrální informační systém, který podobným krokům nepoctivců účinně zabrání,“ uvedli moravskoslezští rybáři.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak za 2 kusy lina obecneho balit a jit domu?? To už je přes hranu,nebo je to tiskova chyba??!Lin mira 20cm,dnes možna 25cm,nevim jelikož 5 let platim pouze členstvi.Petruv zdar.K.B.vr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -