DomůNovinkyNaděje pro rybáře? Tvrdý trest pro pytláka, který ulovil 11 pstruhů! Jaký...

Naděje pro rybáře? Tvrdý trest pro pytláka, který ulovil 11 pstruhů! Jaký trest dostal?

- Reklama -

Tak tohle se tomuhle pytlákovi fakt nevyplatilo! Pytlák se rozhodl, že se vydá na ryby s klasickou pytlačkou. Jenže! Pro své pytlačení si vybral snad nejvíce nevhodné místo – chráněnou „pstruhovou oblast“. Pytlák nakonec byl při jeho nelegálním rybaření dopaden. A teď přišel trest! Okresní soud v Tachově mu napařil podmínku. Navíc, pytlák musí uhradit vzniklou škodu. Je tenhle rozsudek nadějí pro rybáře, kteří dlouhodobě volají pro tvrdších trestech?

Pytlák se jednoho dne rozhodl, že vezme klasickou pytlačku a půjde si nachytat pstruhy k jídlu. A to se mu povedlo! Při nelegálním rybaření si tenhle pytlák ulovil 10 pstruhů potočních a jednoho duháka. Jenže! Nelegální rybaření tenhle pytlák prováděl na úseku Mže, kde se rybařit nesmí.

„Loni v červnu neoprávněně, bez příslušných povolení, lovil jeden muž ryby v zakázané oblasti, která je chráněnou pstruhovou oblastí, na řece Mži v Tachově,“ informoval referent vztahů k veřejnosti ÚZSVM Andrej Bančanský.

Pytlák se rozhodl na zakázaném úseku rybařit takovým způsobem, který zná drtivá většina rybářů. Prostě vzal špulku s vlascem a s ní se vydal k řece. „Ulovil 10 pstruhů obecných o celkově hmotnosti 2,70 kg a pstruha duhového o hmotnosti 0,30 kg,“ dodal Andrej Bančanský z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Právě tento úřad pytlácké náčiní nechá zlikvidovat.

Celková škoda za ulovené pstruhy přesáhla 5000 korun. V tomto případě to bylo dokonce 7050 korun. Pytlákovi výrazně přitížilo to, že rybařil v chráněné oblasti, kde tyto ryby „hodnotí“ jako generační ryby. A i možná proto se s pytlákem okresní soud v Tachově vůbec nemazlil!

Pytlák totiž dostal za své nelegální rybaření poměrně tvrdý trest, který není u těchto případů často k vidění. Za nelegální rybolov pytlák dostal 3 měsíční trest s podmínkou na 12 měsíců. A hlavně! Pytlák musí uhradit celou škodu, kterou svým konáním způsobil. „Pytlácké náčiní bude ekologicky zlikvidováno,“ ukončil Bančanský.

Jasně, hodně rybářů by rádo pro pytláky vidělo ještě tvrdší tresty, ovšem pokud by při takovýchto případech padaly pravidelně alespoň několikaměsíční podmínky, pak by to mohlo výrazně napomoci k tomu, aby na svazových revírech pytlačilo méně lidí. Otázkou je, jestli se soudy budou k podobným případům stavět stejně…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -